آموزش نصب کاغذ دیواری سه بعدی و چسباندن پوستر دیواری

نصب کاغذ دیواری سه بعدی

نصب کاغذ دیواری سه بعدی و طریقه چسباندن پوستر دیواری آشنایی با ابزارهای مورد نیاز برای نصب روش های کاربرو ترفندهایی که برای نصب کاغذ دیواری‌های سه بعدی باید دانست مبحثی است که در این صفحه از استاده مگ به آنها خواهیم پرداخت. برای انجام هرکاری باید آگاهی لازم از طریقه انجام آن کار را دارا باشیم که در ادامه با آموزش کامل و نحوه نصب کاغذ دیواری سه بعدی و نصب پوستر دیواری به طور کامل آشنا خواهید شد.

لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

کاغذ دیواری سه بعدی

نصب کاغذ دیواری سه بعدی باعث زیباترشدن خانه شما می‌‌‌‌شود و طرفداران زیادی از جمله در بین جوانان و طراحان دکوراسیون داخلی مدرن را به خود جذب کرده است و می‌توانید در پذیرایی و اتاق خواب یا قسمت های دیگر خانه از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید. در کاغذ دیواری سه بعدی طرح‌ها به صورت لیزری چاپ می‌شوند و بیننده با دیدن آن ها احساس حجم‌دار بودن طرح را دارد. آموزش نصب کاغذ دیواری را اینجا بخوانید.

کاغذ دیواری سه بعدی انواع مختلف دارد که می‌توان از آن‌ها به کاغذ دیواری گل، چهره وطبیعت را نام برد. بعضی از کاغذ دیواری‌های سه بعدی برای پذیرایی و برخی برای اتاق‌خواب استفاده می‌شوند. طریقه نصب کاغذ دیواری سه بعدی بسیار آسان است و شما میتوانید با آموزش‌های موجود در ادامه مطلب سریع و به راحتی کاغذ دیواری سه بعدی خود را خودتان نصب کنید. البته ممکن است روش دیگری هم برای این کار وجود داشته باشد اما به طور کلی طریقه و نحوه نصب یکسان هستند.

آموزش نصب کاغذ دیواری سه بعدی

1-تهیه و خرید کاغذ دیواری سه بعدی

برای خرید و نصب کاغذ دیواری سه بعدی نیاز به طریقه اندازه گیری دیوار دارید. طریقه انجام این کار این است که با استفاده از متراندازه بلندترین ارتفاع وعرض را یادداشت کنید و بین 3 تا 5 سانتی متر نسبت به ابعاد فیکس بزرگ‌تر سفارش دهید تا از هرگونه اشتباه جلوگیری شود و برای دیوارهای ناگونیا می توان از این مقادیر بزرگ‌تر که ممکن است اضافه بیایند استفاده کرد. آموزش کامل محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری را اینجا بخوانید.

2-آماده کردن دیوار

اگر دیوار مورد نظر نیاز به یکنواخت سازی و صاف شدن دارد آن را تعمیر کنید و باید هر چیزی که از قبل بر روی دیوار مانده است را کاملا پاک کنید تا ازچسبندگی کاغذ دیواری یا پوستر دیواری شما نکاهند. با توجه به برآمدگی یا فرورفتگی یا گرد و غبار و تکه های چسب و … میتوانید برای تعمیر یا زدودن آنها از دستمال مرطوب،سمباده و یا فوم و بتونه استفاده کنید تا سطح دیوار شما کاملا صاف و یکنواخت شود و نصب پوستر دیواری سه بعدی شما به مشکل برنخورد. چند نکته مهم برای زیرسازی کاغذ دیواری را بخوانید.

3-آماده سازی ابزار کار نصب کاغذ دیواری سه بعدی

ابزارهای مورد نیاز:

 • متر: برای اندازه‌گیری دیوارها و کاغذ دیواری سه بعدی
 • نردبان: برای چسباندن نقاط بالایی کاغذ دیواری سه بعدی
 • کاتر: برای بریدن قسمت‌های اضافی کاغذ دیواری سه بعدی
 • سمباده: برای صاف کردن سطح کاردک
 • چسب مخصوص کاغذ دیواری سه بعدی: برای چسباندن کاغذ دیواری سه بعدی به دیوار
 • غلتک چسب: برای پخش کردن چسب درهمه‌ی قسمت های رول کاغذ دیواری سه بعدی
 • کاردک: برای یکنواخت و صاف کردن دیوار
 • تیغ تیز و باریک و خط کش:برای برش دادن از بالا تا پایین کاغذ دیواری سه بعدی
 • قلمو: برای چسب زدن به پشت رول‌های کاغذ دیواری سه بعدی

4-مرتب کردن کاغذ دیواری سه بعدی

آموزش خاصی در این‌باره وجود ندارد و اینکه روش مرتب کردن به این صورت است که کاغذها را از جعبه بیرون آورده و به ترتیب شماره نوشته شده در قسمت پایین سمت چپ بچینید.

جهت آموزش برای نحوه نصب کاغذ دیواری روی دیوار گچی روی آن کلیک کنید.

5-نصب رول اول کاغذ دیواری سه بعدی

نصب رول اول مهم ترین مرحله است زیرا اگر این مرحله را به طور دقیق انجام دهید مراحل بعدی با مشکلات کمتری رو به رو می شوید. با استفاده از روش زیر می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

ابتدا باید چسب مخصوص کاغذ دیواری سه بعدی که مثل پودر است را آماده کنید که طریقه آماده سازی آن به این صورت است که باید با آب ترکیب شود و به شکل چسب در بیاید (البته برای اطمینان طریقه ترکیب و درست کردن چسب را از فروشنده بپرسید)، سپس چسب را پشت رول اول به وسیله قلمو به پشت رول کاغذ دیواری سه بعدی بزنید و با کاردک آن‌را در تمام قسمت های کاغذ پخش کنید. از بالا به پایین رول اول را روی دیوار و کاملا به صورت تراز نصب کنید و از نبود حباب و هوا و برآمدگی زیر آن مطمئن شوید درغیر این صورت از زیبایی کاغذ دیواری شما کاسته می‌شود.  نحوه از بین بردن حباب‌ها این است که حین نصب با استفاده از یک دستمال یا دست خود روی آن ها بکشید و بعد از چند روز آن ها ناپدید می شوند. چطور حباب‌های زیر کاغذ دیواری را از بین ببریم؟

6-نصب رول دوم کاغذ دیواری سه بعدی

روش انجام این مرحله هم مثل مرحله قبل است با این تفاوت که رول دوم را روی خط ترازی که در رول اول وجود دارد قرار دهید. به وسیله تیغ تیزوباریک و خط کش از بالا تا پایین بین نقاط همپوشانی را برش دهید و در حین انجام تیغ را از روی کاغذ جدا نکنید. که معمولا یک سانت از رول دوم طبق خط مشخص شده روی رول اول قرار می گیرد.

7-تکرار مراحل قبل

مراحل و روش های گفته شده را به همان نحوه انجام دهید و به وسیله کاتر قسمت‌های اضافی را ببرید. تا زمانی که کاغذ دیواری سه بعدی تکمیل شوند رول های بعدی را با همان نحوه آموزش داده شده و به همان طریق نصب کنید و قسمت‌های اضافی را ببرید و چسب های نمایان شده برروی کاغذ دیواری را با دستمال نم‌دار تمیزکنید. پیشنهاد می‌کنیم آموزش نصب کاغذ دیواری روی کاغذ دیواری قبلی را بخوانید.

نصب پوستر دیواری

طراحی منحصر به فرد پوسترهای دیواری سه بعدی باعث شده است که طرفداران زیادی برای تهیه و نصب پوسترهای دیواری سه بعدی پیدا شود زیرا جلوه‌های جذابی به محل کار یا منزل شما می‌دهد. سه بعدی بودن پوستر دیواری به معنای برجسته بودن طرح‌های روی آن نیست بلکه به این منظور است که با ایجاد ریزه کاری ها و سایه ها و قرارگرفتن در نور مناسب تصویری سه بعدی توسط شما دیده می‌شود که به زیبایی منزل و محل کار شما می‌افزاید.

نکات مهم حین چسباندن پوستر دیواری

 • قبل از شروع نصب و چسباندن پوستر دیواری سه بعدی از قطع بودن برق از کنتور اطمینان حاصل کنید.
 • همان‌طور که پیش تر آموزش داده شد یکی از مهم ترین نکات چسباندن پوستر دیواری این است که دیوار حتما تمیز و خشک باشد.
 • اگر دیوار تازه رنگ شده است از خشک بودن آن قبل از چسباندن پوستر دیواری اطمینان حاصل کنید و همچنین اگر دیوار مرطوب است و نم دارد این مشکل را نیز قبل از چسباندن پوستر دیواری حل فرمایید.
 • بلند ترین عرض و ارتفاع در گسترده‌ترین نقاط دیوار برای اندازه‌گیری بسیار حائز اهمیت است.
 • هنگام قرار دادن رول دوم بر روی رول اول حتما برروی خط مشخص شده و به صورت تراز قرارگیرد در غیراین صورت آن را حرکت دهید تا همان صورت که گفته شد چسبانده شود.
 • توجه کنید که حتما بعد از ریختن و پخش کردن چسب برروی پوستر آن را برروی دیوار نصب کنید تا قدرت چسبندگی چسب از بین نرود.
 • حتما از چسب مخصوص پوستر دیواری برای چسباندن استفاده کنید.
 • برش هر قسمت دقیقا باید زمان نصب همان قسمت انجام شود
 • قبل از نصب کاردکی که برای نصب پوستر دیواری استفاده می کنید را با سنباده نرم کاملا صاف کنید در غیر این صورت باعث ایجاد خط وخش برروی پوستر می‌گردد.
 • اگر خط ترازی که یک سانتی متر فاصله بین رول اول و دوم است به صورت خط مشخص نشده بود به وسیله خط کش آن خط را رسم کنید که کاملا به صورت دقیق و بدون فاصله و دقیقا به اندازه یک سانتی متر مشخص شده رول دوم روی رول اول قرار بگیرد.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. موسی سواعد گفت:

  هال پزیرایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *