معرفی بهترین تلویزیون 8k همراه معایب و مزایا

تلویزیون 8k

یکی از جدیدترین انواع تلویزیون‌ها، تلویزیون 8k است که در برندهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌گردد. این تلویزیون به‌خاطر دارا بودن امکانات فراوان، تبدیل به یکی از انتخاب‌های درست و به جای مخاطبان شده است. با ما همراه باشید تا در این محتوا از استاده مگ به توضیح تلویزیون 8k و معرفی بهترین آن بپردازیم.

تلویزیون 8k چیست؟

یکی از انواع تلویزیون‌های UHD(کیفیت فوق العاده بالا)، تلویزیون 8k است که این نوع تلویزیون در برابر تلویزیون 4k چهار بار زیادتر، پیکسل دارد. در واقع این امر باعث می‌شود که تلویزیون 8k تصاویری با کیفیت بسیار بالا با وضوح دقیق‌تر را نمایش دهد. در تلویزیون 8k اندازه پیکسل‌ها، خیلی کوچک است به گونه‌ای که با چشم، قابل مشاهده نیستند.

این امر باعث می‌شود که جزئیات تصاویر به صورت دقیق و کاملا طبیعی نمایش داده شود. نمایشگر تلویزیون 8k از هفت‌هزاروششصدوهشتاد پیکسل افقی و چهارهزاروسیصدوبیست  پیکسل عمودی تشکیل شده است.

همچنین خاطر نشان می‌کنیم که برای انتقال محتوای 8k به تلویزیون 8k نیاز است که از کابل HDMI استفاده نمایید.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین تلویزیون 8K، نرخ رفرش است. در حقیقت نرخ رفرش به تعداد تصاویر و فریم‌های جدیدی می‌گویند که تلویزیون قادر است در هر ثانیه آن را نمایش دهد. برای مثال یک تلویزیون با نرخ رفرش 120  هرتز به این معناست که در هر ثانیه 120 فریم جدید را به خوبی نشان می‌دهد. نرخ رفرش در تلویزیون 8K بسیار بالا است یعنی این تلویزیون می‌تواند جزئیات تصاویر سریع را با وضوح بالا و به صورت روان نمایش دهد بدون آنکه تصاویر تار شوند. 

بهترین تلویزیون 8k

بهترین تلویزیون 8k

همانطور که اشاره شد تلویزیون 8k در برندهای مختلفی تولید می‌شود که از بهترین آن‌ها می‌توان به سونی، سامسونگ و ال‌جی اشاره نمود. بنابراین بهترین تلویزیون 8k که در بازار موجود هستند به صورت زیر می‌باشند.

تلویزیون 8k سونی

سونی یکی از شرکت‌های تولید کننده تلویزیون 8k است که یکی از بهترین انواع آن،تلویزیون سونی z8k است که از نوع LCD بوده و دارای یک پورت اپتیکال، سه پورت USB و چهار پورت HDMI می‌باشد. همچنین این نوع تلویزیون دارای سیستم عامل اندروید بوده و رنگ پس زمینه آن نیز full Array direct LEDاست. تلویزیون سونی z8k در اندازه‌های هفتاد و پنج و هشتاد و پنج اینچ تولید می‌شود.

مزایا

تلویزیون سونی z8k دارای مزایایی است که مهم‌ترین آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.

 • تلویزیون z8k دارای قابلیت X-Wide Angle می‌باشد. در واقع این نوع تلویزیون با استفاده از این قابلیت، می‌تواند به ایجاد زاویه دید گسترده بپردازد بدون آنکه از کیفیت تصویر کم شده یا رنگ‌ها از جهات مختلف، تغییر نمایند.
 • این نوع تلویزیون به منظور افزایش جذابیت رنگ‌های نمایش داده شده و همچنین گسترش طیف رنگ‌ها از قابلیت دیگری به نام Triminous برخوردار است.
 • این تلویزیون دارای موتور پردازنده X1 Ultimate  است که عملکرد بسیار خوبی در نمایش روان تصاویری دارد که سرعت حرکت آن‌ها بسیار بالا می‌باشد. همچنین سبب می‌شود که تصاویر نمایش، کیفیت بسیار بالایی داشته باشند. بنابراین تصاویر در این تلویزیون کاملا طبیعی و واقعی خواهد بود.

معایب

تلویزیون سونی z8k معایبی نیز دارد که برخی از آن‌ها به صورت زیر هستند.

 • دارای قیمت نسبتا بالا
 • در این نوع تلویزیون ممکن است اطراف قسمت‌های روشن، به مقدار کمی، نشتی نور مشاهده کنید.  

تلویزیون 8k سامسونگ

تلویزیون 8k سامسونگ

یکی دیگر از کمپانی‌های تولید کننده تلویزیون 8K، سامسونگ است که بهترین آن، q950ts می‌باشد. این تلویزیون، از نوع کیولد بوده و سیستم عامل آن، تایزن می‌باشد. این تلویزیون در اندازه‌های گوناگونی از قبیل شصت‌وپنج، هفتادوپنج و هشتادوپنج ساخته می‌شود. همچنین دارای یک پورت اپتیکال، سه پورت USB و چهار پورت HDMI  است و نور پس زمینه آن نیز Direct Full Array می‌باشد.

مزایا

این نوع تلویزیون دارای مزایای زیادی است که مهم‌ترین آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.

 • این نوع تلویزیون دارای پردازنده Neo Quantum است که موجب می‌گردد تصاویر روشن‌تر و رنگ آن‌ها نیز جذاب‌تر و عمیق‌تر نمایش داده شود.
 • تلویزیون سامسونگ q950ts زاویه دید گسترده‌ای دارد.
 • دارای سیستم صوتی بسیار قوی
 • این تلویزیون عملکرد بسیار بالایی در در تولید رنگ مشکی عمیق و واقعی دارد.

معایب

تلویزیون سامسونگ q950ts معایبی نیز دارد که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.

تلویزیون 8k ال‌جی

ال‌جی، یکی دیگر از کمپانی‌های تولید کننده تلویزیون 8k است که یکی از بهترین انواع آن، تلویزیون ال‌جی ZXPUA می‌باشد. سیستم عامل این تلویزیون، WebOS بوده و دارای یک پورت صدای دیجیتال اپتیکال، سه پورت USB و چهار عدد پورت HDMI می‌باشد.

مزایا

تلویزیون  ال‌جی ZXPUA نیز همانند تلویزیون‌های قبل، مزایایی دارد که مهم‌ترین آن‌ها به صورت زیر هستند.

 • تصاویر دراین نوع تلویزیون کیفیت بسیار بالایی دارند.
 • دارای زاویه دید گسترده
 • در این نوع تلویزیون، نور پس زمینه وجود ندارد. در واقع هر یک از پیکسل‌های تلویزیون می‌توانند به‌طور تکی، نور تولید کنند. بنابراین پیکسل‌ها می‌توانند خاموش و روشن شوند. به طور کلی می‌توان گفت که در این تلویزیون کنتراست بی‌نهایتی ایجاد می‌شود که شما رنگ مشکی را به خوبی و عمیقا مشاهده خواهید کرد.

معایب

تلویزیون ال‌جی ZXPUA نیز دارای معایبی اس که برخی از آن‌ها، به صورت زیر می‌باشند.

 • دارای قیمت نسبتا بالا
 • به جا ماندگی تصاویر: در واقع هنگامی که شما تصاویر ثابت یا فیلم‌های آهسته را به مدت سه الی چهار ساعت مشاهده می‌کنید، ممکن است این مشکل یعنی به جا ماندگی تصاویر رخ دهد. یعنی جای تصویر به طور خیلی کم‌رنگی روی صفحه نمایش خواهد ماند.

این مشکل ممکن است موقتی باشد که در این صورت پس از مدتی، برطرف خواهد شد. در بعضی از مواقع دیگر نیز ممکن است دائمی باشد که در این شرایط باید به تعمیر و در صورت لزوم تعویض  پنل بپردازید. معمولا انجام این کار هزینه بالایی خواهد داشت.

 • این نوع تلویزیون‌ها در مقایسه با تلویزیون‌های کیولد، از عمر کم‌تری برخوردار می‌باشند. 

نتیجه گیری  

تلویزیون 8k یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین تلویزیون‌ها می‌باشد که در برندهای مختلفی  مانند سامسونگ، ال‌جی و سونی ساخته و به بازار عرضه می‌شوند. این نوع تلویزیون در ابعاد بزرگی ساخته می‌شود، بنابراین هنگام خرید آن، باید اندازه محیط را در نظر داشته تا متناسب با آن، تلویزیون 8k مورد نظر خود را خریداری نمایید. توجه داشته باشید که یکی از معایب این تلویزیون، قیمت بالای آن است اما دارا بودن امکانات بی‌نظیر آن، باعث شده که بسیاری از افراد به خرید آن بپردازند.

خرید و استفاده از تلویزیون 8k مزایای زیادی دارد اما یکی از رایج‌ترین آن، این است که تصاویر در این نوع تلویزیون دارای کیفیت بسیار بالایی می‌باشند به طوریکه با مشاهده آن‌ها، می‌توانید جزئیات را نیز به صورت خیلی واضح مشاهده نمایید. 

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *