بهترین تنظیم درجه کولر گازی را انتخاب کنید!

تنظیم درجه کولر گازی

تنظیم درجه کولر گازی در تایستان و زمستان، موضوعی است که همه افراد نمی‌توانند به راحتی آن را انجام دهند اما با داشتن اطلاعات کلی در این مورد می‌توان به راحتی دمای محیط را در حالت مطلوب تنظیم نمود. تنظیم درجه کولر گازی، علاوه بر این که هوای مطلوبی را برای محیط مورد نظر فراهم می‌کند، در مصرف انرژی برق نیز صرفه جویی می‌کند. در این مطلب از “سایت استاده” نحوه تنظیمات درجه کولر گازی در تابستان و زمستان را جهت سرویس کولر گازی مطالعه می‌کنید. با ما همراه باشید.

لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

 • کولرگازی علاوه بر خنک کردن در تابستان، در زمستان نیز می‌تواند به عنوان وسیله گرمایشی مورد استفاده قرار گیرد. از این رو، کولر گازی برای سرمایش یا گرمایش محیط دارای قابلیت‌های مختلفی از جمله درجه، چرخشی یا ثابت و … است. پس قبل از نیاز به تعمیر کولر گازی تنظیم درجات آن را بخوانید.

  علت بوی بد کولر گازی چیست؟ مراحل رفع بوی بد کولر گازی را بخوانید.

  درجه کولر گازی در زمستان

  در زمستان‌ها که برای تولید گرما از کولر گازی استفاده می‌شود، که بهترین تنظیم درجه دما بین ۲۶ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می‌باشد. البته ممکن است برخی افراد دمای پایین‌تری را برای روزهای تابستانی و دمای بالاتری را برای روزهای زمستانی مطلوب بدانند اما به طور میانگین این محدوده دمایی برای بدن مناسب است. علت کم و زیاد شدن باد اسپیلت را اینجا بخوانید.

  بهترین دمای هوا برای انسان که با توجه به شرایط بدنی او در نظر گرفته شده است و  بر اساس تحقیقات سازمان انرژی آمریکا (EIA)، حدود ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی گراد اعلام شده است. بنابراین برای تنظیمات درجه کولر گازی در روزهای گرم تابستان و همچنین برای تنظیم درجه کولر گازی در زمستان، باید این دما را مدنظر قرار داد.

  جهت تبدیل کنترل کولر گازی با موبایل روی آن کلیک کنید.

  در این درجه، بدن انسان نه احساس سرما می‌کند و نه احساس گرما می‌کند. و به طور کلی بدن در این دما، در حالت طبیعی (از نظر دما) قرار می‌گیرد. همچنین می‌توان گفت بهینه ترین حالت تنظیم درجه کولر گازی، در این بازه می‌باشد و از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. می‌توانید 10 علت اصلی خاموش و روشن شدن کولر گازی را در این صفحه از استاده مگ مشاهده کنید.

  تشخیص کمبود گاز کولر گازی به چه صورت است؟ می‌توانید این صفحه از استاده را بخوانید.

  درجه کولر گازی در تابستان

  بهترین تنظیم درجه کولر گازی در تابستان ۲۳ تا ۲۵ درجه است و البته لازم به ذکر است که رسیدن به دمای مطلوب برای بدن انسان به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که برخی از این عوامل به شرح زیر است:

  • باید دقت کنید که تمام در و پنجره‌ها با عایق پوشانده شده باشند یا از پنجره دوجداره استفاده کنید تا از هدر رفتن گرما در زمستان و سرما در تابستان جلوگیری شود. راهنمای استفاده از ریموت کولر گازی اجنرال را اینجا بخوانید.
  • استفاده از پرده برای جلوگیری از ورود مستقیم نور خورشید به داخل خانه در تابستان موجب می‌شود گرمای اضافی به داخل خانه منتقل نشود. البته در زمستان ها بهتر است که پرده ها را کنار بزنید تا از گرمای طبیعی خورشید استفاده کنید و نیاز کمتری به استفاده از کولر گازی برای گرمایش داشته باشید.
  • ظرفیت کولر گازی متناسب با متراژ فضایی باشد که کولر در آن نصب می‌شود زیرا پایین یا بالا بودن ظرفیت کولر گازی به هرحال موجب هدر رفتن انرژی یا عدم کارایی مناسب می‌شود.
  • از نصب کولر گازی به صورت استاندارد و اصولی در مکان مناسب در فضای مورد استفاده مطمئن شوید. بهترین محل نصب کولر گازی کجاست؟
  • کولر گازی سالم باشد و کمبود گاز نداشته باشد زیرا در صورتی که کولر گازی نیاز به شارژ گاز داشته باشد، عملکرد مناسبی از خود نشان نخواهد داد.
  • سرویس کولر گازی را از یاد نبرید.
  • اگر هوا زیاد گرم نشده است و نیازی به استفاده از کولر گازی وجود ندارد بهتر است کولر را در حالت فن صرفه جویی فرار دهید.

  جمع بندی

  تنظیم درجه کولر گازی سامسونگ، تنظیم درجه کولر گازی ال جی، تنظیم دمای کولر گازی جنرال و … نیاز به دانستن محدوده مناسب دما دارد که در این مقاله بهترین درجه برای تنظیم کولر گازی را بیان کردیم. امیدواریم با استفاده از این مقاله بتوانید فضای دلنشین و مطلوبی را با استفاده از کولر گازی فراهم کنید.

  مطالب مرتبط برای شما...

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.