با آغاز فصل تابستان و گرم شدن هوا، استفاده از کولر گازی نیز افزایش می‌یابد. امکان دارد در حین استفاده از کولرگازی با مشکلاتی روبه‌رو شوید. یکی از این مشکلات رایج، روشن بودن دائم کولر گازی می‌باشد. ما در این صفحه از استاده سعی داریم تا علت یکسره کار کردن کولر گازی را بررسی کنیم. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده‌اید مطالب این صفحه را از دست ندهید.

روشن بودن دائم کولر گازی

روشن بودن دائم کولر گازی

مدت زمان کارکرد کولر گازی یکی از مهم‌ترین مواردی است که هنگام فعالیت آن باید مورد توجه قرار گیرد. این دستگاه برای سرد کردن فضا نیازی به کارکرد دائمی ندارد. پس اگر خاموش نمی‌شود باید نسبت به عیب یابی آن اقدام کنید. طراحی مدل‌های جدید و امروزی این دستگاه به گونه‌ای است که فقط در صورت بالا بودن دمای هوا فعالیت کنند. پس با توجه به همین موضوع زمانی که دمای محیط پایین و خنک باشد و همچنان دستگاه مشغول فعالیت باشد، باید از یک تعمیرکار برای بررسی دستگاه کمک بخواهید.

دلایل یکسره کار کردن کولر گازی

ممکن است برای شما این پرسش ایجاد شود که چرا کمپرسور کولر گازی یکسره کار می‌کند. در این قسمت سعی داریم تا دلایل یکسره کار کردن کولر گازی را مورد بررسی قرار دهیم. با ما در این صفحه از استاده مگ همراه ما باشید تا به همه سوالات شما در رابطه با یکسره کار کردن کولر گازی  پاسخ داده شود.

پیشنهاد می‌کنیم 10علت اصلی خاموش و روشن شدن کولر گازی را مطالعه کنید.

سرویس نکردن دوره‌ای کولر گازی

این دستگاه نیز مانند سایر لوازم برقی نیاز به سرویس دوره‌ای دارد. حداقل دوبار در سال باید نسبت به سرویس کولر گازی اقدام شود تا از بروز مشکلات آن جلوگیری شود. با انجام این کار شما از سالم بودن و انجام فعالیت قطعات به درستی اطمینان حاصل خواهید کرد. همچنین در صورت وجود خرابی یا فرسوده شدن قطعه‌ای نسبت به تعمیر یا تعویض آن‌ها اقدام خواهد شد. علاوه بر این فیلترهای هوا و کویل‌های کندانسور توسط سرویس کار تمیز خواهند شد. همین امر از یکسره کار کردن کولر گازی به دلیل کثیفی این قطعات جلوگیری خواهد کرد.

وجود مشکل در برد کنترل دما

از قطعاتی که هنگام بروز مشکل یکسره کار کردن دستگاه باید مورد بررسی قرار گیرد همین مورد است. در صورت خرابی این قطعه ممکن است برق اعمالی به کمپرسور قطع نشود. اگر قصد تعویض این قطعه را دارید باید پیش از هر چیز از فعالیت درست سایر قطعات اطمینان حاصل فرمایید.

وجود مشکل در برد کنترل اصلی

برد کولر گازی مسئول تامین کردن ولتاژ همه قطعات دستگاه است. پس می‌توان گفت علت یکسره کار کردن کولر گازی ممکن است به وجود مشکل در این قطعه مربوط باشد. اگر تعمیرکار پس از بررسی دقیق دستگاه و سایر قطعات متوجه وجود مشکل در این قطعه شد، می‌توانید با صلاحدید او نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایید.

وجود مشکل در برد رله

وظیفه این قطعه تامین ولتاژ بیشتر بخش‌ها مانند موتور فن و کمپرسور می‌باشد. در صورت بروز مشکل برای آن ممکن است ولتاژ به صورت دائمی به کمپرسور فرستاده شود. پیش از اقدام به هرکاری پیرامون تعمیر یا تعویض این قطعه، حتما از کارکرد صحیح سایر قطعات مطمئن شوید.

تمیز نبودن کویل‌های کندانسور کولر گازی

دلایل یکسره کار کردن کولر گازی

این قطعات مسئول جذب کردن گرمای مبرد وارد شده به آن‌ها است. پس اگر این قطعات تمیز نباشند، گرما درست جذب نخواهد شد و بازدهی دستگاه کاهش می‌یابد. همین امر سبب کارکرد بیشتر کولر خواهد شد. هنگامی که میزان گردوغبار انباشته شده بر روی این قطعات زیاد باشد، دستگاه توان رسیدن به دمای مطلوب را پیدا نخواهد کرد؛ پس به صورت یکسره و دائم کار می‌کند.

وجود مشکل در ترمیستور

این قطعه مسئول اندازه گیری دمای هوای اتاق است. پس زمانی که این قطعه دچار مشکل شود ممکن است گزارش دمای هوا به دستگاه اشتباه صورت بگیرد و همین امر مسبب یکسره کار کردن دستگاه شود. پس شما در صورت بروز این مشکل باید ترمیستور را نیز تست و بررسی کنید.

وجود مشکل در ترموستات

این قطعه مسئول بررسی دمای هوا است و به همین ترتیب دستور فعالیت یا عدم فعالیت کمپرسور را صادر می‌کند. برای تست سالم بودن آن نیز می‌توانید دستگاه را روشن کنید و منتظر سرد شدن باد آن باشید. سپس با مولتی‌متر رسانندگی ترموستات را بررسی کنید. در صورت عدم رسانندگی بهتر است این قطعه را تعویض کنید.

اتصال کوتاه ترموستات کنترل دما

در صورت بروز این مشکل ممکن است ترموستات ولتاژ را به صورت دائمی و یکسره به کمپرسور بفرستد. برای اینکه از کارکرد صحیح این قطعه اطمینان حاصل کنید می‌توانید از مولتی‌متر استفاده کنید و میزان رسانندگی را تست و بررسی نمایید. در صورتی که این قطعه به صورت دائم دارای رسانندگی بود باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

مطابقت نداشتن سایز کولر گازی با مساحت ساختمان

در صورت کوچک بودن یا بزرگ بودن سایز دستگاه نسبت به مساحت فضای مدنظر، کارکرد آن برای رسیدن به دمای مطلوب دستگاه دچار مشکل خواهد شد. اگر دستگاه نسبت به مساحت اتاق کوچک باشد، برای رسیدن به دمای مدنظر باید به صورت یکسره کار کند. همین امر سبب ایجاد مشکل در کمپرسور خواهد شد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در