انواع درختچه های آپارتمانی میوه دار، مقاوم و زینتی

درختچه آپارتمانی

نگهداری درختچه آپارتمانی سبب افزایش انرژی مثبت و روحیه بخشی به افراد منزل می‌شود. امروزه نگهداری از درختچه‌ های آپارتمانی در محیط‌های مختلفی چون منزل و محیط کار بسیار مرسوم است. برای این کار ابتدا باید درختچه آپارتمانی مد نظر خود را بشناسید و به طور کامل از نحوه نگهداری آن آگاه باشید. درختچه‌های آپارتمانی انواع مختلفی دارند. در ادامه از این مطلب استاده سعی داریم تا شما را با انواع درختچه زینتی آپارتمانی اشنا کنیم. تا ادامه مطلب با ما همراه باشید.

انواع درختچه آپارتمانی

برخی از افراد به گیاهان و درختچه‌های زینتی علاقه زیادی دارند. امروزه نیز با زیاد شدن تعداد آپارتمان‌ها، نگهداری از گیاهانی که با شرایط آپارتمان سازگار هستند، محبوبیت زیادی یافته است. در این مطلب از خدمات استاده انواع درختچه های آپارتمانی مورد بحث قرار گرفته است. به همین منظور شما می‌توانید برای آشنایی با دسته بندی‌هایی که در این صفحه موجود است، از گیاهان نام برده شده استفاده نمایید.

درختچه های آپارتمانی مقاوم

ممکن است در لیست درختچه‌های آپارتمانی با انواع درختچه آپارتمانی مقاوم برخورد کنید. منظور از مقاوم‌ ترین درختچه های آپارتمانی این است که این گیاه در شرایط موجود در منزل بیشترین مقاومت را دارد و معمولا با نگهداری کمی همچنان به حیات و رشد خود ادامه می‌دهد. در ادامه چند مورد از مقاوم‌ترین درختچه های آپارتمانی نام برده شده‌اند. با دوام ترین گیاه آپارتمانی کدام است؟

شامادورا

یکی از درختچه‌های آپارتمانی که دارای ویژگی تصفیه سازی هوا می‌باشد، این مورد است. این درختچه به دلیل نیاز نداشتن به نور زیاد و همچنین تحمل تقریبی سایه، نوعی درختچه آپارتمانی مقاوم محسوب می‌شود. معرفی 13 تا از بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست و اسامی آنها را بخوانید.

شامادورا

آکوبا

آکوبا گیاهی همیشه سبز است که با فراهم کردن نور و آبیاری متوسط، رشد خواهد کرد و به حیات خود ادامه می‌دهد. این گیاه انواع مختلفی دارد که می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی خود انواع آنها را تهیه کنید.

آکوبا

پاچیرا

نگهداری نسبتا ساده از این گیاه، آن را به یکی از درختچه‌های مقاوم تبدیل کرده است. اگر شما مقدار کمی آب و نور را در دسترس این گیاه قرار دهید، رشد مناسبی خواهد کرد و زیبایی منحصربه‌فردی را در منزل شما به ارمغان خواهد آورد. بهترین گیاهان آبزی آپارتمانی برای زیبایی منزل و محل کار کدامند؟

پاچیرا

درختچه های آپارتمانی سایه دوست

دسته بندی دوم که مورد بحث قرار می‌گیرد، درختچه آپارتمانی سایه دوست و یا همان درختچه آپارتمانی کم نور است. منظور از این نامگذاری این است که این درختچه‌های آپارتمانی بدون نیاز به نور هستند و یا به نور کمی نیاز دارند. به همین جهت در سایه نیز رشد خوب و مطلوب خود را خواهند داشت. در مطلب زیر، دو مورد از بهترین درختچه‌های آپارتمانی کم نور بررسی شده‌اند.

فیکوس بنجامین

این گیاه در دسته بندی درختچه های آپارتمانی بدون نیاز به نور قرار می‌گیرد. به همین منظور شما می‌توانید از این گیاه در آپارتمان‌های کم نور نیز مراقبت و نگهداری کنید.

فیکوس بنجامین

لیندا

این گیاه را با نام دم اسبی نیز می‌شناسند که ساقه آن همانند پای فیل است. دلیل استقبال زیاد از نگهداری این گیاه، سایه دوست بودن آن است. البته این گیاه در آفتاب نیز به خوبی رشد خواهد کرد و حتی گل می‌دهد.

لیندا

درختچه های آپارتمانی میوه دار

این درختچه‌های آپارتمانی با میوه‌های رنگی خود زیبایی منزل شما را دوچندان می‌کنند و می‌توانید از میوه‌های آنها نیز استفاده کنید. دسته بندی دیگری که در این قسمت به بررسی آن خواهیم پرداخت، درختچه های میوه آپارتمانی است.

توت فرنگی

یکی از دلایل محبوبیت این درختچه میوه آپارتمانی، علاوه بر ظاهر زیبای آن، دو بار میوه دادن آن در سال است. خرداد و اواخر تابستان زمان میوه دادن این درختچه است.

توت فرنگی

بلوبری

این درختچه تا زمان‌های طولانی میوه می‌دهد و در برابر بسیاری از آفات و بیماری‌ها مقاوم است. در فصل بهار، با گل‌های سفید و همچنین در پاییز، با قرمز شدن شاخ و برگ‌هایش به منزل شما زیبایی را هدیه می‌کند.

بلوبری

پشن فروت

این درختچه علاوه بر میوه، دارای گل‌های بسیار زیبایی است که منظره منزل شما را چشم نواز و دلنشین خواهد کرد. رشد سریع و آسان این درختچه دلیل محبوبیت زیاد آن است.

گفتنی است میوه‌های این درختچه جنبه دارویی دارند.

پشن فروت

درختچه های آپارتمانی برگ پهن

درختچه های آپارتمانی برگ پهن نیز طرفداران زیادی را شیفته خود کرده‌اند. برگ‌های بزرگ و پهن این درختچه‌ها دلیل محبوبیت آنها است. در ادامه چند مورد از اینگونه درختچه‌های آپارتمانی نام برده شده‌اند.

موز زینتی

برگ‌های پهن این گیاه و رشد خوب آن سبب شده است تا افراد زیادی مشتاق نگهداری از آن در منزل باشند. البته برای نگهداری از این گیاه باید آن را در قسمت نورانی منزل قرار دهید.

موز زینتی

لیکوآلا گراندیس

یکی از زیباترین درختچه‌های آپارتمانی برگ پهن همین مورد است. برگ‌های این گیاه حالتی مشابه بادبزن و پنکه دارد که زیبایی منحصربه‌فردی به آن بخشیده است. لزوم نگهداری ساده از این گیاه در منزل می‌تواند یکی از دلایل قرار گرفتن آن در دسته درختچه‌های آپارتمانی محبوب باشد.

لیکوآ گراندیس

زیباترین درختچه های آپارتمانی

همه گیاهان زیبا هستند و شکل و ظاهر منحصربه‌فردی دارند. برخی از گیاهان نیز در رده درختچه زینتی قرار می‌گیرند. برخی از درختچه‌های آپارتمانی زیبا در ادامه بررسی شده‌اند.

شفلرا

نام دیگر آن، گیاه چتی است که برگ‌هایی شبیه به پنجه دارد. این گیاه دارای یک شاخه اصلی است و همچنین مراقبت از آن بسیار ساده است. زیبایی این درختچه بسیار چشم نواز و خاص است.

این گیاه برای آپارتمان و به طور کلی منازلی که نور کمی دارند، مناسب است.

شفلرا

اژدها

این گیاه بومی زیبا با نام خون سیاوشان نیز شناخته می‌شود. اژدها یکی از مقاوم‌ترین درختچه‌های آپارتمانی به شمار می‌رود که اگر از این گیاه در بیرون از منزل نگهداری شود، گل می‌دهد.

اژدها

بهترین درختچه های آپارتمانی

اگر علاقه دارید تا با لیست درختچه های آپارتمانی محبوب آشنا شوید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

یشم

یکی دیگر از گیاهانی که نیاز به مراقبت کمی دارد و نیازمند مراقبت آسان می‌باشد، همین مورد است. اگر جزو افرادی هستید که به نگهداری گیاهان علاقه دارید اما زمان کافی جهت نگهداری از آنها را نمی‌یابید، می‌توانید این درختچه را تهیه کنید.

یشم

شامادورا الگانس

توانایی تحمل نور کم و همچنین عدم نیاز به کود دهی از دلایلی هستند که این گیاه را در رده بهترین درختچه های آپارتمانی قرار می‌دهد. همچنین این درختچه برگ‌هایی زیبا و سبز رنگ دارد که همه را مجذوب خود می‌کند.

شامادورا الگانس

محبوب ترین درختچه های آپارتمانی

از دیگر دسته بندی‌ها می‌توان به گیاهان محبوب آپارتمانی اشاره کرد. البته لازم به ذکر است ممکن است دلیل محبوبیت هر گیاه متفاوت باشد. به طور مثال، ممکن است گیاهی به دلیل زیبایی خود محبوب باشد و گیاهی دیگر به دلیل نیاز به نگهداری ساده از محبوبیت خاصی برخوردار باشد. در ادامه برخی از درختچه‌های آپارتمانی محبوب را معرفی خواهیم کرد.

نخل بانو

دلیل محبوبیت این گیاه توانایی تحمل نور کم است. رشد این درختچه کم است و برگ‌هایی شبیه به بادبزن دارد. توجه داشته باشید که نور مستقیم خورشید منجر به آسیب جدی به گیاه خواهد شد.

نخل بانو

ساقه ذرتی

این گیاه به دلیل نیاز نداشتن به نگهداری دشوار از محبوبیت خاصی برخوردار است. این درختچه یک یا چند ساقه نازک دارد و جزو درختچه‌های آپارتمانی خاص به شمار می‌رود.

ساقه ذرتی

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *