ارور یا خطاهای ماشین لباسشویی سامسونگ

خطا ماشین لباسشویی سامسونگ

هر کدام از لوازم خانگی برقی دارای سیستمی هستند که اگر طبق دستورالعمل تعریف شده پیش برویم مسلما مشکلی برای آن وسیله برقی پیش نخواهد آمد. یکی از این وسایل برقی خانگی ماشین لباسشویی سامسونگ است. ممکن است، بر روی دستگاه با هشدار خطا مواجه شوید. شاید سردرگم شده و ندانیم راه‌حل رفع آن چیست. ما قصد داریم در این صفحه از استاده درباره ارور و خطا ماشین لباسشویی سامسونگ و علت هر کدام توضیحاتی بیان کنیم.

شرکت تهران بوران

امتیاز 4.7 از 98 رأی

استاده در: تعمیرات تخصصی انواع ماشین لباسشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

رفع خطا ماشین لباسشویی سامسونگ

بهتر است بعد از دیدن کد خطا بر روی ماشین لباسشویی سامسونگ، ابتدا با دقت کتابچه راهنما مطالعه کنید و بعد از آن اقدام کنید. البته این نکته نیز مهم است که برای رفع برخی اشکالات و خطای ماشین لباسشویی، نیاز به تخصص دارید. به همین دلیل اگر در این زمینه تبحر ندارید، بهتر است این کار را به متخصصان بسپارید. چندین کد خطا ممکن است بر روی ماشین لباسشویی سامسونگ ظاهر شود که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم و علت هر یک نیز بیان می‌شود:

کد خطا UC:

این کد نشانه وجود ایراد در برق ورودی دستگاه است که برای رفع آن باید ابتدا ولتاژ برق مصرفی به درستی بررسی شود. همچنین ولتاژ برق مصرفی حین کار دستگاه بررسی شود. ممکن است که خطا مربوط به اتصال دو شاخه به پریز باشد. اگر سیم برق حدود یک متر باشد این امکان وجود دارد که افت ولتاژ به طور موقت به وجود بیاید.

کد خطا DE:

اگر خطای DE را روی صفحه ماشین لباسشویی مشاهده کردید، این ارور مشکل درب را نشان می‌دهد که علت آن هم می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

ممکن است برد دستگاه دچار مشکل شده باشد. این احتمال نیز وجود دارد که سوکت قفل دستگاه به درستی سر جای خود قرار نگرفته و یا شکسته باشد و یا شاید به علت ضربه به درب ماشین لباسشویی زبانه آن دفرمه و خراب شده باشد. برای رفع این خطا ابتدا باید مطمئن شوید که درب به درستی بسته شده و خراب نیست و همچنین اتصالات قفل را باید از نظر ضربه بررسی کرد.

کد خطا E2:

اگر این خطا مشاهده شد، باید علت آن را در تخلیه آب دستگاه دانست. برای رفع این خطا این اقدامات می‌تواند موثر باشد.

آب دستگاه را از طریق لوله تخلیه کنید و لوله تخلیه آب را بررسی کنید که اتصالات آن برقرار باشد و دچار پیچ و یا خمیدگی نشده باشدو همچنین فیلتر پمپ تخلیه را چک کنید که دچار آبگرفتگی نباشد.

کد خطا ie یا :1e

اگر یکی از این دو کد خطا را مشاهده کردید، باید به دنبال رفع مشکل تامین آب ماشین باشید. ممکن است شیر آب ورودی بسته باشد و یا فشار آب کم شده و در حد استاندارد تعریف شده دستگاه نباشد. در چنین مواردی باید فشار آب را چک کنید و از باز بودن شیر و شیر ورودی آب به دستگاه خاطر جمع باشید.

ارور E4 یا UE:

این خطا نداشتن تعادل در ماشین لباسشویی سامسونگ را خبر میدهد. به این معنا که لباس‌ها به طور متعادل در مخزن قرار نگرفته و بیش از حد استاندارد، لباس داخل دیگ قرار گرفته است. برای رفع این مشکل باید ابتدا مقداری از لباس‌ها را خارج کنید تا دستگاه به درستی کار خود را انجام دهد. مطمئناً با رعایت این کار، خطا را در دفعات بعدی مشاهده نخواهید کرد.

ارور CE:

در ماشین لباسشویی سامسونگ اگر ارور CE بر روی صفحه نمایش ماشین لباسشویی دیده شد، نشانه این است که میزان درجه گرمای آب دستگاه دچار مشکل شده است. اگر دمای آب بیشتر از ۵۵ درجه سانتی‌گراد باشد تخلیه صورت نمی‌گیرد. این خطا می‌تواند به دلیل وجود مشکل در حسگر حرارتی نیز به وجود آمده باشد که باید حسگر بررسی شود.

ارور LE:

اگر با چنین خطایی مواجه شدید، بهتر است بدانید در قسمتی از دستگاه نشتی آب در حال رخ دادن است. ممکن است که عوامل متعددی وجود داشته باشد که موجب نشتی آب دستگاه شود که رفع بعضی از آنها حتی از عهده شما خارج است. اما برخی موارد هستند که شاید با رفع آنها مشکل نشتی آب دستگاه نیز حل شود.

از جمله اینکه ممکن است مواد شوینده زیادی در ماشین ریخته باشید و آب و کف فراوان با هم جمع شده و باعث بروز مشکل شده باشد. این احتمال وجود دارد که حس‌گر نشتی دچار نقص و مشکل شده و به اشتباه خطا نشان می‌دهد. شاید لوله اتصال به محل مواد شستشو به دقت وصل نشده باشد و باعث بروز نشتی آب شده باشد.

در پایان

هر کدام از ارور یا خطا ماشین لباسشویی سامسونگ ممکن است به راحتی رفع شوند، اما در برخی موارد اینطور نیست. بهتر است در صورتی که آشنایی کافی با ساختار ماشین لباسشویی سامسونگ ندارید این کار را به تعمیرکار متبحر در این زمینه بسپارید.

مطالب مرتبط برای شما...

  برای سوال پرسیدن اینجا کلیک کنید  یا نظر خود را در کادر پایین بنویسید

Your email address will not be published.