آیا بهترین روش تمیز کردن فرش ماشینی و دستباف را بلدیم؟ شامپو فرش!

تمیز کردن فرش

شاید خیلی هم نیازی به گفتن نباشد که فرش ها و تمیز کردن فرش در خانه های ما چقدر ارزشمند هستند و تا چه میزان می توانند بر زیبایی خانه تاثیر بگذارند. حال تصور کنید این عنصر تاثیرگذار در یک خانه، به دلایلی ظاهر زیبای خود را از دست بدهد یا با وجود لکه هایی بر روی خود، شرایط متفاوتی ایجاد کند.

در این موقعیت چه کاری از دستمان بر می آید؟ به فکر تمیز کردن فرش بیوفتیم و خودمان دست به کار شویم یا از قالیشویی کمک بخواهیم؟

تمام موارد این صفحه مبنی بر تمیز کردن فرش در منزل است. در صورت تمایل به استفاده از خدمات قالیشویی، صفحه خدمات قالیشویی را مشاهده بفرمایید.

باید بگوییم طبیعی است اگر نخواهید فرش ارزشمندتان را به قالیشویی‌ها بسپارید و ترجیح دهید خود به شستشوی فرش در خانه بپردازید. اگر در این فکر هستید و تصمیمتان را گرفته اید، در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه تمیز کردن فرش دستباف و ماشینی را به شما بگوییم.

لیست کارخانه‌های قالیشویی در تهران

با تمیز کردن فرش، خانه خود را نو کنید!

اگر می خواهید تغییراتی اساسی در خانه خود داشته باشید، بهتر است به سراغ تمیز کردن فرش ها بروید و آنها را همچون روز اول در اختیار بگیرید.

شما برای این امر ابتدا باید تعیین کنید که فرش هایتان تا چه میزان کثیف هستند و شما قرار است چه بخش هایی از فرش را بشویید؟ آیا فرش های شما تنها نیاز به لکه گیری دارند یا باید تمامی فرش خود را بشویید؟ پس از تعیین این امر وقت آن رسیده تا دست به کار شوید و فرش خود را در خانه بشورید.

غبار روبی در زمان تمیز کردن فرش

استفاده از جارو در زمان نظافت منزل یک لزوم ما ایرانی هاست پس، پیش از هر اقدامی باید تلاش کنید که با جارو کردن تمامی گرد و غبار موجود بر روی فرش خود را از بین ببرید زیرا عدم انجام این کار سبب می شود غبار موجود بر روی فرش به خورد آن رفته و آلودگی های موجود، به سایر بخش های فرش نیز سرایت کنند.

از همین رو بهتر است که درجه قدرت جارو برقی خود را بالا ببرید و به شکلی منظم و آرام برای از بین بردن آلودگی های فرش اقدام کنید.

همچنین اگر می خواهید تلاش شما کاملا نتیجه بخش باشد، حتما جارو را از جهات مختلف کشیده تا اگر آلودگی ها به عمق تار و پود فرشتان نفوذ کرده اند، از آن خارج شده و شما فرشی عاری از آلودگی به دست آورید. 17 روش تمیز کردن فرش که باید بدانید!

لکه گیری فرش

شاید نیازی نباشد که تاکید کنیم لکه های موجود در یک فرش تا چه میزان می تواند آن را کهنه نشان دهد از همین رو پیشنهاد می کنیم اگر نمی خواهید تمامی فرش خود را بشویید، لکه گیری فرش را جدی بگیرید. آیا نسبت سرکه به آب برای تمیز کردن فرش با سرکه را می‌دانید؟

نکته مهم برای لکه گیری آن است که به هیچ عنوان نباید بگذارید یک لکه کهنه شود زیرا این امر سبب می شود آن لکه تثبیت شده و پاک کردن آن زمان بسیاری ببرد.

پس یکی از مهمترین روش تمیز کردن فرش ماشینی و دستباف آن است که هر گاه لکه ای بر روی آن مشاهده کردید، به سرعت آن را از بین ببرید.

اگر می پرسید چگونه فرش را لکه گیری کنیم باید بگوییم اولین اصل آن است که به هیچ عنوان یک پارچه آغشته به مواد را بر روی فرش نکشیم زیرا این کار سبب می شود لکه به سایر بخش های فرش نیز سرایت کرده و باعث شود بخش بیشتری از فرش شما درگیر این مشکل گردد. نحوه شستن فرش با وایتکس را مطالعه کنید.

شست و شوی کامل فرش

اگر بررسی های لازم را انجام دادید و متوجه شدید که فرش شما نیاز دارد تا به شکل کامل شسته شود، وقت آن رسیده تا به سراغ جارو بروید و پس از غبار روبی شروع به شست و شو نمایید.

نحوه تمیز کردن فرش دستباف و ماشینی زمانی به راحترین شکل ممکن انجام می شود که شما از شامپو فرش استفاده کنید زیرا این ماده با توجه به نیاز شما تهیه شده است و می تواند تمامی لکه ها و آلودگی های فرش شما را از بین ببرد. از همین رو به شما توصیه می کنیم بهترین روش تمیز کردن فرش با شامپو فرش را یاد بگیرید تا بتوانید فرشی سالم و تمیز در اختیار داشته باشید.

چگونه از شامپو فرش استفاده کنیم؟

طریقه تمیز کردن فرش ماشینی و فرش دستباف با مواد شوینده فرش مثل شامپو فرش بسیار ساده است. حتما می دانید شست و شوی بیش از حد فرش دستباف سبب می شود به آن فرش صدمه وارد شود از همین رو تمیز کردن فرش دستباف با شامپو فرش طرفداران بسیاری دارد.

برای این کار شما لازم است مقدار معینی از شامپو فرش را که بر روی جعبه آن نوشته شده است، با آب ولرم مخلوط کنید.

نکته مهم اینجا است که باید با کمک یک استفنج یا یک تور آنقدر این دو را به هم مخلوط کنید که یک کف سفید رنگ و شفاف به دست آورید.

همچنین باید دقت کنید قرار نیست برای شستشوی فرش دستبافت و شستشوی فرش ماشینی و تمیز کردن فرش از مایع انتهایی ظرف استفاده نمایید و تنها کافی است از کف روی آن برداشته با کمک اسفنج آن را بر روی فرش خود بکشید و آن را تمیز کنید. دقت داشته باشید که از شامپو فرش برای تمیز کردن مبل نیز می‌توانید استفاده نمایید که مراحل آن به ترتیب شرح داده شده است.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز نگه داشتن فرش

یکی از روش هایی که می توانیم به شما پیشنهاد دهیم تا بدون شامپو فرش، فرش خود را تمیز کنید آن است که پس از غبار روبی های دقیق و اصولی، کمی جوش شیرین بر روی فرش خود یپاشید زیرا این امر کمک می کند هم بوی خوبی از فرشتان به مشام برسد و هم آلودگی ها از آن گرفته شود.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.