هزینه تعمیر درب اتوماتیک در سال 1401

لیست تعمیرکاران جک و آرامبند در تهران

تعمیر درب اتوماتیک

امروزه درب‌های اتوماتیک که به وسیله سنسور یا ریموت باز و بسته می‌شوند، برای پارکینگ منازل، مغازه‌ها، مراکز اداری و تجاری و… بسیار پرکاربرد شده‌اند. درب‌های اتوماتیک بر حسب نوع باز و بسته شدن، جنس آن‌ها و محل نصب انواع مختلفی دارند. به‌کارگیری درب اتوماتیک مزایای زیادی داشته که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان راحتی و آسایش در تردد، قابلیت کنترل از راه دور، افزایش امنیت، حذف نیروی انسانی برای باز و بسته کردن درب و استفاده بهینه از فضای محدود را نام برد.

اما درب‌های اتوماتیک در کنار مزایای زیادی که به همراه دارند، نیازمند نگهداری و مراقبت بیشتری نسبت به درب‌های معمولی هستند. درب‌های اتوماتیک ممکن است پس از مدتی به دلایل گوناگون خراب شده و به تعمیر نیاز داشته باشند. در این صفحه از بازار خدمات آنلاین “استاده” قصد داریم درباره تعمیر درب اتوماتیک و هزینه آن در سال 1401 صحبت کنیم.

جهت اقدام برای تعمیر می‌توانید با شماره تعمیرکار درب اتوماتیک در بالا تماس بگیرید و اقدامات لازم را انجام دهید.

هزینه تعمیر درب اتوماتیک سال 1401

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر درب اتوماتیکاز 140.000 تا 650.000
هزینه تعمیر درب اتوماتیک سال 1401

این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

نوع خرابی

هزینه تعمیر به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما مهم‌ترین عاملی که سبب تفاوت چشم‌گیر در هزینه تعمیر درب اتوماتیک می‌گردد نوع خرابی و مشکل رخ داده برای آن است. همان‌گونه که در قسمت قبلی درباره‌ی دلایل مختلف خرابی و تعمیر صحبت شد، هر کدام از این موارد تعرفه متفاوتی برای تعمیر دارند. برای مثال هزینه تعمیر ریموت با هزینه تعمیر جک درب اتوماتیک بسیار متفاوت است.

هزینه تعویض قطعه

علاوه بر نوع خرابی، اگر در زمان تشخیص مشکل درب اتوماتیک، تعمیرکار تشخیص دهد که قطعه‌ای قابل تعمیر نبوده و نیازمند تعویض است، هزینه تعویض آن قطعه نیز بر هزینه تعمیر درب اتوماتیک اضافه خواهد شد. علاوه بر این مورد، تعداد لنگه‌های درب، ریلی یا کشویی بودن آن هم با هزینه تعمیر درب رابطه مستقیم دارند.

جنس درب اتوماتیک

از دیگر دلایلی که سبب تفاوت در هزینه تعمیر درب اتوماتیک می‌شود، جنس درب اتوماتیک است. برای مثال تعمیر درب شیشه‌ای با درب آهنی متفاوت بوده و به دقت و حساسیت بیشتر نیاز دارد. هم‌چنین ابعاد و وزن درب نیز بر سختی امر تعمیر درب تأثیر مستقیم گذاشته و باعث اندکی تفاوت در هزینه تعمیر خواهد شد.

علاوه بر موارد فوق، در برخی از موارد خرابی درب اتوماتیک ناشی از خرابی قطعات آن نبوده و به دلیل اشتباهات در نصب اولیه درب است. اگر محدوده و مسیر حرکت درب اتوماتیک به درستی تعیین نشود، ممکن است درب در هنگام باز و بسته شدن گیر کند. هم‌چنین تنظیمات مربوط به سنسورهای درب به خوبی عمل نکرده و درب به طور کامل بسته نشود. در این صورت باید مسیر حرکت و تنظیمات مربوط به سنسورها دوباره انجام شود.

تعمیر درب اتوماتیک

خرابی درب اتوماتیک به دلیل مختل کردن رفت‌وآمد و تردد می‌تواند بسیار اذیت‌کننده باشد. قطعات به کار رفته در درب اتوماتیک متعدد بوده و همین موضوع سبب می‌شود که تعمیرات آن ساده نباشد. بهتر است تعمیر درب اتوماتیک توسط تعمیرکار باتجربه و ماهر انجام شود تا دیگر قطعات آن دچار مشکل نشوند. قطعاتی که معمولا در تعمیر به آن‌ها پرداخته می‌شود به شرح زیر هستند:

تعمیر درب اتوماتیک

جک درب اتوماتیک

یکی از اصلی‌ترین دلایل باز و بسته نشدن درب‌های اتوماتیک، خرابی جک‌ آن است. جک درب اتوماتیک انواع مختلفی داشته که باید با توجه به ویژگی‌های درب انتخاب شود. در غیر این صورت در مدت زمان خیلی کوتاهی جک درب اتوماتیک از کار خواهد افتاد.

علت 5 تا از مشکلات و عیب جک درب پارکینگ را با کلیک روی لینک بخوانید.

سنسور درب اتوماتیک

از دیگر مشکلاتی که در تعمیر این درب مطرح می‌شود، مشکل بسته نشدن درب است. در مواردی که پس از خروج از پارکینگ، درب اتوماتیک بسته نشود، معمولا سنسور درب دچار مشکل شده است. این سنسور به دلیل قرارگیری در شرایط جوی مختلف مانند نور مستقیم خورشید یا برف و باران دچار اختلال می‌شود.

ریل درب اتوماتیک

بروز ایراد در ریل درب اتوماتیک سبب می‌شود که درب اتوماتیک به درستی نتواند باز یا بسته شود. اگر ریل درب اتوماتیک در اسرع وقت تعمیر نشود، آسیب بیشتری به سایر قسمت‌های درب وارد می‌کند. تعمیر درب ریلی پارکینگ + قیمت و عیب یابی درب ریلی پارکینگ

موتور درب اتوماتیک

از دیگر مواردی که باعث باز و بسته نشدن درب اتوماتیک می‌شود، خراب شدن موتور درب است. در فرایند تعمیر درب اتوماتیک تشخیص این که باز و بسته نشدن درب به دلیل خرابی جک یا خرابی موتور است، تنها توسط تعمیرکار باتجربه قابل انجام است.

ریموت درب اتوماتیک

یکی دیگر از موارد شایعی که در تعمیر درب اتوماتیک دیده می‌شود، خرابی ریموت درب است. ریموت درب اتوماتیک به دلایل مختلفی می‌تواند از کار بیافتد که در هر صورت به راحتی و با صرف هزینه اندکی می‌توان این مشکل را برطرف نمود.

فیوز درب اتوماتیک

یکی از راه‌های تشخیص خرابی فیوز هنگام تعمیر درب اتوماتیک، صدای آن هنگام استفاده از ریموت است.

برد اصلی درب اتوماتیک

از قطعاتی که در تعمیر، عیب‌یابی آن سخت‌تر بوده و هزینه بیشتری را متحمل می‌کند، برد اصلی درب است. تشخیص ایراد برد اصلی و تعمیر آن نیازمند دانش فنی در این حوزه بوده و هر کسی قادر به انجام آن نیست.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک

قبل از اینکه به نحوه نصب کردن و تعمیر درب اتوماتیک بپردازیم می خواهیم نگاهی به مزایای استفاده از این درب ها بپردازیم.

درب‌های اتوماتیک در معماری مدرن، برای بیشتر ساختمان‌ها کاربرد دارند: مراکز خرید، دفاتر اداری، فرودگاه ‌ها، بیمارستان ها، هتل ها، و حتی خانه ‌ها. این درب‌ها زیبایی مخصوص به خود را دارند و در ساختمان بسیار زیبا جلوه می‌کنند.

استفاده از درب‌های اتوماتیک مزایای بسیاری دارد که به طور خلاصه به برخی از آن‌ها اشاره می کنیم:

  • مردم درب‌های اتوماتیک را ترجیح می­دهند: طبق آمار گرفته شده در آمریکا، تقریبا ۹۸.۹۹ درصد از مردم، درب‌ اتوماتیک را به دیگر درب‌ها ترجیح می­دهند.
  • راحتی: به دلیل استفاده نکردن از دستگیره در درب‌های اتوماتیک و عدم استفاده از دست برای باز و بسته کردن آن ها، این نوع از درها بسیار پرطرفدار هستند و راحتی در استفاده را به همراه دارند.
  • درب‌های بهداشتی: دستگیره درب ها، مخصوصاً مکان‌های پر رفت و آمد و عمومی، یکی از منابع میکروب‌ها و انتقال بیماری‌ها به شمار می­رود. با نصب و تعمیر درب‌ اتوماتیک در این مکان ها، یکی از موارد رعایت بهداشت را انجام داده اید.
  • جلوگیری از هدر رفت انرژی: افراد معمولاً وقتی درب را باز می‌کنند، فراموش می‌کنند که آن را ببندند و همین امر موجب هدر رفت انرژی می‌شود. درب‌های اتوماتیک برای جلوگیری از هدر رفت انرژی بسیار مفید هستند چرا که فقط زمانی که لازم است باز می‌شوند.
  • قابلیت دسترسی برای همه: بسیار مهم است که یک دفتر یا شرکت (یا هر مکان دیگری)، پذیرای همه افراد باشند. افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می‌کنند و یا افراد دیگری که از لحاظ فیزیکی مشکل دارند، از نوع درب استقبال بیشتری می‌کنند.
  • راحتی در استفاده و نگهداری: با توجه به استاندارد‌های بالای این نوع از درها، نگهداری آن‌ها کار راحتی به حساب می‌آید و استفاده از آن‌ها نیز نیاز به هیچ دانش خاصی ندارد و هر کسی می­تواند به راحتی از آن‌ها استفاده کند. اما برای نصب و تعمیر درب اتوماتیک باید به متخصصین آن مراجعه کرد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.