انتخاب نکردن بهترین مواد شوینده فرش چگونه فرش را مریض می کند

مواد شوینده فرش

فرش برای ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارد تا جایی که نمی توانیم به راحتی از کنار آن بگذریم و برای شستن فرش دستباف و ماشینی خود، از هر مواد شوینده فرش و هر روشی که در برابر خود میبینیم اقدام نماییم.

در واقع ایرانی ها فرش را آنقدر عزیز می دانند که گاه برای آن که فرششان را به دست قالیشویی غریبه بسپارند تا آن را بشوید، دست و دلشان می لرزد مخصوصا اگر فرششان دستباف بوده و ارزش بسیار زیادی داشته باشد.

خدمات شستشو در محل استاده

  • شستشوی مبل در محل
  • شستشوی انواع فرش و موکت در محل
  • شستشوی انواع تشک خوشخواب، کوسن، پشتی و تابلو فرش
  • شستشوی صندلی نهار خوری
  • شستشوی صندلی اداری، رستورانی و کنفرانسی
  • شستشوی کف باشگاه (تاتامی)
  • شستشوی صندلی اتومبیل در محل
  • مدعی کیفیت و دقت بالا در نظافت
  • استفاده از مواد شوینده نانو
  • پرداخت هزینه پس از رضایت کامل مشتری
دفتر شمال تهران

از شستشوی فرش در منزل خود نترسید!

همچنین گاه پیش می آید که به دلایل متعددی بخشی از فرش دچار لک شده و نیازی نباشد تمامی آن شسته شود؛ در این موارد اگر بلد نباشیم چگونه آلودگی را از بین ببریم، مجبور می شویم تمامی فرش را به دست متخصصان قالیشوی، بشوریم و بی دلیل هم هزینه صرف کنیم و هم از طول عمر فرش خود بکاهیم.

از همین رو است که می گوییم اگر کمی تحقیق کنیم و شست و شوی فرش در منزل را با بهترین مواد شوینده فرش یاد بگیریم، می توانیم فرش های خود را برای مدت طولانی استفاده کرده و از زیبایی آن لذت ببریم.

شاید اکنون در ذهن خود بگویید مگر هنوز هم می شود برای شستن فرش این کار را به قالیشویی واگذار نکرد و در منزل اقدام به این کار کرد؟ آن هم در خانه هایی که عموما فاقد حیاط هستند و متراژهای کمی دارند؟ باید بگوییم بله.

شست و شوی فرش در خانه با مواد شوینده فرش، همچنان ممکن است و شما می توانید با کمک بهترین مواد شوینده فرش، فرش های خود را تمیز کنید. اگر شما هم قصد دارید فرش های خود را در منزل بشویید، با ادامه گزارش با ما همراه باشید تا ساز و کارهای آن را به شما آموزش دهیم.

انتخاب مواد شوینده در شست و شوی فرش در منزل

اگر می خواهید بدانید چگونه می توانید به تمیز کردن فرش خود در منزل بپردازید، باید بگوییم ابتدا میبایست تعیین کنید فرش شما دستباف است یا ماشینی زیرا حتما می دانید فرش دستباف و ماشینی با هم تفاوت های جدی دارند و نمی توان برای نحوه شستن آن ها به یک شکل عمل کرد.

از همین رو می خواهیم ادامه مباحث خود را به دو دسته بهترین شوینده فرش ماشینی و بهترین شوینده فرش دستباف تقسیم کنیم.

شست و شوی فرش دستباف

حتما می دانید یکی از مواردی که هنگام شستشوی فرش دستباف باید مورد توجه قرار دهید آن است که نحوه شست و شو باید به گونه ای باشد که فرش شما رنگ پس ندهد زیرا اگر چنین اتفاقی رخ دهد، زیبایی فرش شما تحت تاثیر قرار گرفته و با مشکل رو به رو می شوید.

نکته مهم دیگری که حتما باید هنگام تمیز کردن فرش به آن توجه شود این است که فرش دستباف خود را حتما با آب سرد بشویید. بسیاری از افراد بر این باورند که شست و شوی فرش دستباف با آب داغ می تواند سبب شود فرش بهتر تمیز شود اما باید بگوییم این امر هم رنگ فرش را از بین می برد و هم می تواند طول عمل آن را کم کند.

از طرف دیگر باید تاکید کنیم مواد قلیایی برای شستن فرش مانند سم عمل می کند و مشکلات جدی به وجود می آورد؛ از همین رو بهتر است موادی چون پودر دست، پودر صابون یا مایع ظرفشویی را به عنوان بهترین شوینده های فرش دستباف مورد استفاده قرار دهید.

شست و شوی فرش ماشینی

در ابتدا باید این نکته را مورد بررسی قرار دهید که آیا فرش شما رنگ پس می دهد یا خیر. اگر فرشتان رنگ پس می دهد حتما باید آن را به دست متخصصان بسپارید و این نکته را به آنها اعلام کنید تا برای آن که فرشتان دچار مشکل نشود، برنامه ریزی کنند.

فرش ماشینی نیاز به آبی با درجه ولرم دارد و اگر این امر جدی گرفته نشود ممکن است با مشکلات جدی رو به رو گردد. پس همواره توجه داشته باشید هنگام شستشوی فرش ماشینی دمای آب را ولرم نگه دارید. 17 روش تمیز کردن فرش را بخوانید.

بهترین مواد شوینده برای فرش کدامند؟

اگر می خواهید به این سوال پاسخ دهید که بهترین مواد شوینده برای فرش دستباف و بهترین مواد شوینده برای فرش ماشینی کدام است، باید به شما بگوییم که هر دوی این فرش ها به یک شکل شسته می شوند و تفاوت آنچنانی برای آنها وجود ندارد.

بهترین راهکار برای شستشوی فرش با شامپو فرش در منزل همراه نکات مهمی که باید بدانید.

در واقع شما باید توجه داشته باشید که بهترین ماده شوینده فرش، عموما قابلیت های اسیدی دارند نه قلیایی. پس بهتر است به سراغ موادی بروید که با این امر همسو هستند.

از سوی دیگر توجه کنید که بهترین شوینده فرش، همان شامپوهای فرشی هستند که مخصوص شست و شوی فرش تهیه شده اند و با ویژگی های فرش شما همخوانی دارند.

در پایان:

اهمیت شست و شوی فرش در زمان خانه تکانی یکی از مهمترین موارد برای ما ایرانی ها است و اگر به جای استفاده از بهترین مواد شوینده فرش، موادی متفرقه استفاده کنید، ممکن است برای همیشه فرش خود را از دست بدهید و نتوانید به هیچ وجه از آن استفاده نمایید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.