رنگ پارکت یکی از عوامل مهم در طراحی داخلی خانه است که تاثیر بسیاری بر زیبایی و احساس راحتی در فضا دارد. در انتخاب بهترین رنگ پارکت نیاز است به جوانب مختلف توجه کرده و به دقت این انتخاب را انجام داد. با توجه به محدودیت فضای خانه کوچک، لزوم کاربرد رنگ‌های مناسب برای پارکت بر جلب نظر و جلوگیری از شلوغ شدن فضا تأکید دارد. در این صفحه از استاده، به بررسی بهترین رنگ‌ پارکت برای پذیرایی، اتاق خواب و خانه کوچک و بزرگ می‌پردازیم.

بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی

با توجه به وجود رنگ‌ها و طرح‌های متنوع در بازار، افرادی که قصد خرید پارکت را دارند، بسیار مردد هستند تا بتوانند بهترین رنگ پارکت را انتخاب کنند. پارکت‌ها قیمت کمی ندارند و تعویض مجدد آن‌ها هم کار ساده‌ای نیست پس بهتر است دقت لازم را هنگام انتخاب داشته باشید. علاوه بر این، باید رنگ آن را طوری انتخاب کنید که با هر بار نگاه کردن به آن‌ها احساس خوشایندی به شما دست بدهد و پس مشاهده مکرر آن احساس دلزدگی نکنید. برای این کار باید به عوامل مختلفی توجه کنید تا در خرید بهترین رنگ پارکت موفق بشوید. چند مورد از مهم‌ترین این عوامل عبارت هستند از:

ارتفاع سقف پذیرایی

در صورت کم بودن ارتفاع، برای بلندتر نشان دادن بهتر است رنگ دیوار تیره و کف روشن باشد. و در صورت زیاد بودن ارتفاع می‌تواند برعکس این عمل را انجام دهید.

رنگ و طرح دیوارها

اگر دیوارهای منزل شما طرح‌دار و شلوغ است پس بهتر است مدل بدون طرح و با رنگ خنثی را برگزینید. اگر رنگ دیوارها روشن است، رنگ گرم و تیره می‌تواند بهترین رنگ پارکت برای شما باشد.

بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی

متراژ پذیرایی

اگر متراژ سالن شما کم است، رنگ روشن باعث بزرگ‌تر نشان دادن آن می‌شود. رنگ خاکستری، سفید، عسلی و کرم گزینه‌های خوبی هستند. اگر برعکس متراژ بالا است شما می‌توانید رنگ‌های بیشتر و متنوع‌تری برای این منظور استفاده کنید. رنگ‌های گرم و تیره، آلبالویی، مشکی، رنگ طبیعی چوب و قهوه‌ای سوخته؛ انتخاب‌های مناسبی هستند.

مقدار نورگیری سالن

در صورت زیاد بودن پنجره‌ها و نورگیر بودن، رنگ‌های گرم و تیره را به کار ببرید. اما اگر نورگیری سالن کم است، باید از رنگ‌های روشن مثل سفید و خاکستری استفاده کنید تا نور منعکس شود و فضا روشن‌تر به نظر برسد.

رنگ مبلمان

مبل‌های تیره نیازمند کفپوش روشن و مبل‌های خنثی و روشن نیازمند انتخاب پارکت با رنگ کرم است. (اما اصول چیدمان مبل راحتی در پذیرایی مستطیل شکل چگونه است؟)

بهترین رنگ پارکت برای خانه‌ های کوچک

انتخاب رنگ پارکت برای منازل کوچک نقش بسزایی در ایجاد حس بزرگنمایی خانه دارد. در ادامه برخی از بهترین رنگ‌های پارکت برای این منازل بررسی شده‌اند.

خاکستری

اگر قصد دارید تا دکوراسیون منزل شما مدرن و شیک باشد، این رنگ برای شما انتخاب مناسبی است. علاوه بر این با انتخاب این گزینه فضا بزرگتر جلوه خواهد کرد. برای ایجاد هماهنگی آن با سایر اجزای منزل می‌توانید دیوارها را با توجه به سلیقه‌تان به رنگ تیره یا روشن دربیاورید.

بهترین رنگ پارکت برای خانه‌ های کوچک

بژ

این رنگ به دلیل طبیعی بودنش می‌تواند هماهنگی خاصی را با هر دو دیوار روشن و تیره ایجاد کند. همچنین باعث گرم نشان دادن فضای طرفین خواهد شد.

قهوه‌ای تیره

بهترین رنگ پارکت همین مورد است. همانطور که می‌دانید یکی از رایج‌ترین و پرطرفدارترین رنگ‌ها برای کفپوش، مورد نام برده شده است. معمولا در منازل با دکوراسیون مدرن و متراژ کم مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند حس گرما و صمیمیت را در خانه ایجاد کند. برای ایجاد جلوه‌ای شیک در خانه بهتر است تا از مدل ساده و یکنواخت آن استفاده کنید تا محیط شلوغ و کوچک به نظر نرسد.

سبز روشن

این رنگ احساس آرامش و نزدیکی به طبیعت را به شما القا می‌کند که با دیوار روشن و تیره هماهنگی دارد.

نارنجی روشن

اگر قصد دارید محیط منزلتان را به فضایی شاد و پرانرژی تبدیل کنید از این رنگ استفاده کنید.

سفید

این گزینه علاوه بر بزرگنمایی محیط نقش مهمی در منعکس کردن نور نیز دارد. اگر دیوار منزل شما تیره است این رنگ پارکت انتخاب بسیار مناسبی است. از دیگر مزایای آن می‌توان به هماهنگ شدن آن با اغلب دکوراسیون‌ها اشاره کرد.

بهترین رنگ پارکت برای اتاق خواب

بهترین رنگ پارکت برای این محیط، پارکت طرح چوب است. اما شما باید با توجه به عواملی که پیش‌تر نیز ذکر شد، نسبت به انتخاب آن اقدام کنید. در ادامه برخی از رنگ‌ها و مدل‌های محبوب و پرطرفدار بررسی شده‌اند.

سبز

این مدل برای اتاق‌خواب‌هایی با دکوراسیون سبز رنگ مناسب هستند. برای ایجاد احساس آرامش و نزدیکی به طبیعت این مورد انتخاب خوبی است. اگر در منطق کویری زندگی می‌کنید، می‌توانید با این انتخاب به آرامش خاصی در محیط اتاق خواب دست یابید.

چوبی

اگر در محیط اتاق خوابتان لوازم اصیل و قدیمی نگهداری می‌کنید، می‌توانید از این مدل و رنگ انتخاب کنید. این مدل مناسب افراد میانسال است. اغلب این پارکت‌ها ماندگاری زیادی دارند و ضدخش نیز هستند.

بهترین رنگ پارکت برای اتاق خواب

چوب مهندسی‌شده

این مدل مناسب مناطق سردسیر است چون هم فضا را گرم‌تر نشان می‌دهد و هم انرژی خاصی به شما می‌دهد. این مدل نسبت به پارکت چوبی معمولی فضا را شیک‌تر نشان می‌دهد.

وینیل

بهترین رنگ پارکت برای اتاق خواب از مدل وینیل در ادامه نام برده شده‌اند:

 • طوسی
 • سفید
 • قهوه‌ای

جدیدترین رنگ پارکت در سال 2023

جدیدترین رنگ پارکت در سال 2023 در ادامه نام برده شده‌اند:

 • سفید
 • طبیعی
 • بلوطی تیره
 • بلوطی روشن
 • عسلی
 • قهوه‌ای
 • شنی
 • خاکستری
جدیدترین رنگ پارکت در سال 2023

تمامی رنگ‌های نام برده شده جزو جدیدترین و محبوب‌ترین رنگ‌های پارکت به شمار می‌روند. می‌توانید با توجه به نوع فضا، اندازه و نور محیط با انتخاب بهترین رنگ پارکت به دکوراسیون منزل خود زیبایی ببخشید.

بهترین رنگ پارکت برای خانه‌ های بزرگ 

بهترین رنگ پارکت برای خانه‌ های بزرگ 

بهترین رنگ پارکت برای خانه‌های بزرگ معمولا به سلیقه شخص و سبک دکوراسیون داخلی خانه بستگی دارد. اما در کل، رنگ‌های تیره و چوبی معمولا برای خانه‌های بزرگ مناسب‌تر هستند زیرا باعث ایجاد حس گرما و صمیمیت در فضا می شوند. رنگ‌های قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای عسلی، قهوه‌ای چوب و نقره‌ای تیره معمول جزء رنگ‌های پرطرفدار محسوب می شوند. اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک یا مدرن است رنگ‌های تیره بهترین انتخاب برای کف‌پوش آن است. زیرا ترکیب آن با دیوارهای روشن و مبلمان، عناصر زمین را برجسته‌تر نمایان می‌کند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در