پرورش و نگهداری از گل و گیاهان در آپارتمان می‌تواند فضایی بسیار گرم، صمیمی و چشم نواز ایجاد کند و رنگ و روح خاصی به منزل شما ببخشد. ما در این صفحه از “استاده” قصد داریم 18 مورد از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی را به شما معرفی نموده و به آموزش و بررسی نکاتی پیرامون نگهداری از آنها بپردازیم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا در انتهای مقاله همراه ما باشید تا با پرفروش ترین گلهای آپارتمانی از انواع مختلف آشنا شوید.

کاکتوس‌ها

بدون شک می‌توان کاکتوس‌ها را با توجه سازگاری و مقاومت زیادی که دارند، به عنوان معروف‌ترین و پرفروش ترین‌ گلهای آپارتمانی در نظر گرفت. رشد و پرورش کاکتوس با اغلب شرایط آب‌وهوایی حتی با نور مصنوعی نیز امکان‌پذیر است و به آبیاری اندکی نیاز دارد.

در این صفحه با راز نگهداری گل‌های آپارتمانی آشنا شوید.

کاکتوس‌ها

گل شمعدانی

از آنجایی که گل شمعدانی برای رشد و پرورش خود به نور زیادی احتیاج دارد، بنابراین این گل به عنوان یکی از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی برای منازل روشن و نورگیر به شمار می‌رود. همچنین این گیاه به رنگ‌های گوناگونی مانند قرمز، سرخابی، صورتی، سفید و… دیده می‌شود.

گل شمعدانی

کالانکوئه

کالانکوئه گیاهی همیشه سبز از خانواده‌ی گل نازیان می‌باشد و با توجه به رنگ‌های زیبا و جذاب و همچنین سازگاری بالا نسبت به سرما و خشکی به عنوان یکی از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی در نظر گرفته می‌شود. این گیاه شادابی و طراوات خاصی را به محیط اطراف خود می‌بخشد. گلبرگ‌های گل کالانکوئه به رنگ‌های زرد، نارنجی، صورتی و قرمز دیده می‌شود. بهترین گل‌های آپارتمانی مقاوم به سرما و گرما را بشناسید.

لازم به ذکر است شرایط نوردهی گیاه کالانکوئه می‌بایست متوسط باشد و آبیاری آن نیز به صورت منظم انجام شود.

کالانکوئه

بامبو

بامبو که به نام بامبوی خوش‌شانس و دراسنای روبانی نیز معروف است، از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی می‌باشد که در آب نگهداری می‌شود. نوردهی بامبو می‌بایست به صورت متوسط باشد و هیچگاه نباید در برابر نور مستقیم خورشید قرار گیرد. همچنین گیاه بامبو می‌بایست به دور از وسایل گرمایشی یا سرمایشی نگهداری شود؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است برگ‌های گیاه زرد شود و آسیب ببیند. بنابراین، نگهداری از این گیاه که یکی از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی به شمار می‌رود، از اهمیت زیادی برخوردار است.

بامبو

پتوس

گیاه رونده‌ی پوتوس که نام دیگر آن گیاه دلبر نیز می‌باشد که قابلیت نگهداری در آب یا خاک را دارد. برگ‌های این گیاه به رنگ‌های متنوع و گوناگونی مانند: ابلق، طلایی و… دیده‌ می‌شود. گیاه پوتوس به مراقبت و نگهداری خاصی نیاز ندارد و نسبت به شرایط محیطی متفاوت سازگار است و به همین دلیل به عنوان یکی از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی در نظر گرفته می‌شود. شایان ذکر است این گیاه هوا را از آلاینده‌های مختلفی مانند: CO و فرمالدهید و… پاکسازی و تصفیه می‌نماید. بهترین گل‌های اپارتمانی سایه دوست را بشناسید.

پتوس

سانسوریا

گیاه سانسوریا در انواع گوناگون: ابلق، شمشیری، پاکوتاه، مهتابی، نیزه‌ای و… یافت می‌شود. این گیاه به دلیل همیشه سبز بودن آن و همچنین تنوع و مقاومت زیادی که دارد، به عنوان محبوب‌ترین و پرفروش ترین گلهای آپارتمانی شناخته می‌شود. یکی از مزایای پرورش و نگهداری سانسوریا در منازل، قابلیت تصفیه کنندگی هوا می‌باشد.

گیاه سانسوریا برای رشد خود به نور چندانی نیاز ندارد و جز گیاهان سایه‌دوست و یکی از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی دسته‌بندی می‌شود.

سانسوریا

ارکیده

گیاه ارکیده از دو جهت به عنوان یکی از زیباترین، خاص‌ترین و پرفروش ترین گلهای آپارتمانی محسوب می‌شود. این موارد عبارت هستند از:

مورد اول

پرورش و نگهداری از ارکیده به نسبت آسان می‌باشد. به عنوان مثال آبیاری گیاه می‌بایست به صورت هفته‌ای یکبار انجام شود.

مورد دوم

پس از گلدهی، گلهای ارکیده حدود 3 الی 6 ماه دوام دارد و پس از ریزش، مجددا گل می‌دهد.

 توجه داشته باشید که مکان مناسب برای نگهداری گیاه ارکیده می‌بایست نوردهی غیرمستقیم و سایه داشته باشد اما از نگهداری آن در محیط تاریک بپرهیزید.

ارکیده

زاموفیلیا

زاموفیلیا جز گیاهان قوی و سرسخت به شمار می‌آید و به مراقبت و نگهداری مخصوصی نیاز ندارد؛ به همین دلیل گیاه زاموفیلیا برای افرادی که به تازگی قصد دارند به پرورش و نگهداری گلهای آپارتمانی مشغول شوند، بسیار مناسب بوده و توصیه می‌شود. بهتر است محیط نگهداری زاموفیلیا دارای نور غیرمستقیم و سایه باشد. همچنین گفتنی است لازم است در نگهداری این گیاه از غبارپاشی استفاده نمایید. برای آبیاری گیاه نیز تنها نیاز است انگشت خود را حدود یک سانتی متر درون خاک گلدان فرو کنید؛ درصورتی که خشک بود، نسبت به آبیاری آن اقدام فرمایید. 

زاموفیلیا

نخل یوکا

نخل یوکا با برگ‌های کشیده، نوک تیز و زیبایی که دارد، از گیاهان مقاوم، خاص و یکی از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی می‌باشد که نسبت به شرایط نامساعد محیطی و آفات بسیار سازگار است. گلدهی نخل یوکا هر چند سال یکبار اتفاق می‌افتد. گل‌های نخل یوکا به صورت زنگوله‌ی واژگون، بسیار زیبا و چشم نواز و به رنگ کرم دیده می‌شود. شایان ذکر است نخل یوکا با سرعت کمی رشد می‌کند اما به آسانی قابلیت تکثیر دارد.

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که در روزهای گرم تابستان تعداد دفعات آبیاری گیاه را افزایش دهید.

نخل یوکا

آنتوریوم

گیاه آنتوریوم یکی دیگر از بهترین و پرفروش ترین گلهای آپارتمانی می‌باشد که تنوع رنگی و ماندگاری بسیار زیادی دارد. از شرایط نگهداری مناسب از آنتوریوم می‌توان به نوردهی اندک، دمای 15 الی 28 درجه‌ی سانتی گراد و خاک با بافت سبک اشاره کرد. توجه داشته باشید که در روزهای گرم تابستان گیاه آنتوریوم دچار تنش خشکی نگردد. بهترین گیاهان آبزی آپارتمانی برای زیبایی منزل و محل کار را بشناسید.

آنتوریوم

بگونیا خالدار

شکوفه‌های زیبا و سفید رنگ گیاه بگونیا خالدار، این گیاه را همانند بال فرشته مبدل نموده است. برگ‌های نامتقارن بگونیا نیز منجر به جذابیت دوچندان گیاه شده است؛ درنتیجه گیاه بگونیا خالدار و به عنوان یکی از زیباترین و پرفروش ترین گل‌های آپارتمانی در نظر گرفته می‌شود. توجه داشته باشید که بگونیا به آبیاری زیادی نیاز دارد و توصیه می‌شود برای آبیاری گیاه از آب بدون کلر استفاده نمایید.

بگونیا خالدار

شامادورا

نخل شامادورا علاوه بر برگ‌های کشیده و زیبایی که دارد، به عنوان یکی دیگر از گیاهان تصفیه‌کننده‌ی هوا در نظر گرفته می‌شود. بنابراین دور از ذهن نیست که گیاه شامادورا را یکی از محبوب‌ترین و پرفروش ترین گلهای آپارتمانی بدانیم! محیط نگهداری نخل شامادورا می‌بایست نوردهی متوسط داشته باشد و لازم است از نگهداری آن در فضای تاریک پرهیز نمایید.

توصیه می‌شود پس از آن که خاک گیاه به صورت کاملا خشک یا نیمه خشک درآمد، نسبت به آبیاری آن اقدام فرمایید.  

شامادورا

اسپاتی فیلوم

گیاه همیشه سبز اسپاتی فیلوم یا گل صلح (Peace Lily) با گل‌های سفید و خیره‌کننده‌ای که دارد، به فضای داخلی منزل شما زیبایی و جلوه‌ی منحصر به فردی می‌بخشد. خوب است بدانید گلدهی این گیاه دوبار در سال اتفاق می‌افتد. همچنین شایان ذکر است اسپاتی فیلوم هوای اطراف خود را از آلاینده‌های مختلف پاکسازی و تصفیه می‌نماید. بنابراین انتظار می‌رود گل صلح نیز به عنوان یکی دیگر زیباترین و پرفروش ترین گلهای آپارتمانی در نظر گرفته ‌شود. حداکثر ارتفاعی که گیاه می‌تواند داشته باشد 45 سانتی متر است.

رشد گیاه اسچاتی فیلوم در محیط نیمه سایه و کم‌نور به خوبی انجام می‌شود. البته شایان ذکر است قرارگیری گیاه در محیط تاریک منجر به بی‌حای برگ‌ها خواهد شد. همچنین توصیه می‌شود برای آبیاری گیاه به خشک بودن خاک گلدان توجه فرمایید.

اسپاتی فیلوم

آگلونما

آگلونما که با نام نخشید نیز شناخته می‌شود با برگ‌های زیبا و جذاب ابلقی که دارد، به عنوان یکی از خاص‌ترین و پرفروش ترین گلهای آپارتمانی در نظر گرفته می‌شود.

آگلونما

پول چینی یا پیرومیا

برگ‌های گیاه پول چینی بسیار شبیه به سکه می‌باشد و به همین خاطر پول چینی نام گرفته است. برگ‌های جذاب و زیبای پول چینی به صورت محکم و سبز خوشرنگ می‌باشد درحالی که ساقه‌‌‌های گیاه کوتاه هستند. شایان ذکر است این گیاه قابلیت تصفیه‌کنندگی هوا را داراست. بنابراین، یکی از پرفروش ترین گلهای آپارتمانی به شمار می‌رود.

پول چینی یا پیرومیا

گیاه عنکبوتی یا گندمی

گیاه عنکبوتی یا گندمی قابلیت سازگاری با شرایط مختلف و گوناگون آب‌وهوایی را دارد و می‌تواند هوا را به عنوان تصفیه‌کننده از ذرات و آلاینده‌ها پاکسازی نماید. خوب است بدانید گیاه گندمی رشد بسیار خوب و سریعی دارد و برای افرادی که تجربه چندانی در پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی ندارد، انتخابی بسیار مناسب به شمار می‌رود.

گیاه عنکبوتی یا گندمی

دیفن باخیا

دیفن باخیا از خانواده آراسه و جز گیاهان سمی دسته‌بندی می‌شود که خوردن کمی از شیره‌ی سمی داخل گیاه می‌تواند به تنگی نفس و یا از دست دادن قدرت تکلم فرد منجر شود. این گیاه رطوبت‌دوست و تصفیه‌کننده‌ی هوا می‌باشد که جز معروف‌ترین و پرفروش ترین گلهای آپارتمانی نیز دسته‌بندی می‌شود.

دیفن باخیا

برگ انجیری

گیاه برگ انجیری یا پنیر سوئیسی با مقاومت و سازگاری مناسیبی که دارد، به عنوان یکی از پروفروش ترین گلهای آپارتمانی به شمار می‌رود.

برگ انجیری

طبقه بندی شده در

با برچسب در