جدول ارور لباسشویی بوش و رفع خطا لباسشویی بوش

خطا ماشین لباسشویی بوش

اگر شما دارنده یک دستگاه ماشین لباسشویی بوش هستید، لازم است با نحوه کار این دستگاه آشنا باشید تا بتوانید بیشتر از کارایی آن بهره بگیرید. شرکت بوش برای بالا بردن هر چه بیشتر کارآیی دستگاه ماشین لباسشویی تولیدی خود چراغ‌های LED به همراه یک صفحه نمایشگر بر روی دستگاه نصب کرده که بروز هر نوع ارور لباسشویی بوش را به صورت یکی از حروف انگلیسی همراه با عددی نشان می‌دهد.

موضوع دیگر این است که اگر خطا ماشین لباسشویی بوش روی صفحه نمایش ظاهر شد، حتما باید در جهت رفع و تعمیر لباسشویی کوشید. چون در غیر این صورت دستگاه نمی‌تواند دوباره راه اندازی شود و مجدداً کار کند.

البته برخی خطاها را می‌توان به راحتی با اطلاعات اندک رفع کرد. اما برخی دیگر از خطاها تخصصی هستند و تنها در حوزه تخصصی بوده و شما نمی‌توانید آن را رفع کنید و نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی دارید. در اینجا قصد داریم درباره انواع ارور یا خطا ماشین لباسشویی بوش اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم و علت بروز هر یک نیز مختصر بیان می‌شود.

جدول ارور ماشین لباسشویی بوش

ارور لباسشویی بوشعلت ارور
ارور F16 یا E16باز بودن درب ماشین لباسشویی بوش
ارور F17یا E17زمان آبگیری بیش از حد معمول بوده و یا شیر آب بسته است
ارور F18 یا E18مسدود بودن پمپ تخلیه در لباسشویی بوش
ارور F19 یا E19المنت ماشین آسیب دیده، افت ولتاژ وجود دارد و یا زمان گرم شدن آب بیش از اندازه طول کشیده
ارور F20 یا E20سیستم گرمایشی لباسشویی بوش دچار اختلال شده
ارور F21 یا E21اشکال در موتور لباسشویی بوش
ارور F23 یا E23نشان دهنده بسته ماندن شیر آب
ارور F28 یا E28وجود اختلال در حسگر فلو در لباسشویی بوش
ارور F29 یا E29مشکلی در سنسور کف و یا اکوا استاپ
ارور F31 یا E31اشکال در پمپ تخلیه هیدروستات، شلنگ خروجی و شلنگ هدروستات
ارور F32 یا E32حجم نامناسب لباس در لباسشویی بوش

ارور F16 یا E16

اگر چنین خطایی روی صفحه نمایشگر دیده شد، به معنای باز بودن درب ماشین لباسشویی است. مسلماً حل این مشکل آسان است و کافیست درب ماشین را ببندید. میتوانید جهت رفع ارور لباسشویی آاگ روی آن کلیک کنید.

ارور F17یا E17

این اعداد و حروف نشانه این است که زمان آبگیری بیش از حد معمول بوده و یا اینکه شیر آب بسته است و آب داخل مخزن وارد نمی‌شود. ممکن است مشکل از خرابی آکوا باشد. برای رفع این مشکل ابتدا آب را باز کنید و از بسته بودن لوله‌های آب و یا نبود پیچ و گرفتگی و خمیدگی در لوله آب اطمینان حاصل کنید.

ارور F18 یا E18

اگر این خطا را مشاهده کردید، به معنای مسدود بودن پمپ تخلیه است و تخلیه مخزن بیش از حد استاندارد زمان گرفته است. در این حالت ماشین لباسشویی بوش را خاموش و روشن (ریست) کنید که در اکثر اوقات با این کار مشکل رفع می‌شود. البته اگر مشکل حل نشد حتما با تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی بوش را در این صفحه بخوانید.

ارور F19 یا E19

اگر المنت ماشین آسیب دیده باشد و یا افت ولتاژ به‌وجود آمده باشد و یا اینکه زمان گرم شدن آب بیش از اندازه طول کشیده باشد این علامت را روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی بوش مشاهده خواهید کرد. حل این مشکل نیز نیاز به یک تعمیرکار متبحر دارد و از عهده شما با اطلاعات اندک خارج است.

ارور F20 یا E20

اگر خطا یا ارور ماشین لباسشویی بوش این هشدار بود، به معنای این است که سیستم گرمایشی دستگاه دچار اختلال شده است. برای رفع این مشکل یک بار ماشین لباسشویی را ریست (خاموش و روشن) کنید. احتمالا مشکل خواهد شد.

خطا F21 یا E21

این خطا نیز به معنای اشکالاتی در موتور لباسشویی بوش است. ممکن است هر کدام از اجزای موتور دچار خرابی شده باشند و یا اینکه برد الکتریکی دچار نقص شده باشد. مسلماً حل این مشکل با اطلاعات کم صورت نخواهد گرفت. پس بهتر است هرچه سریع‌تر با تعمیرکار متخصص در این زمینه تماس بگیرید.

خطا F23 یا E23

این خطا بر روی صفحه نمایشگر نشان دهنده بسته ماندن شیر آب است و یا اینکه اکوا استاپ دچار مشکل شده است. برای رفع مشکل اطمینان حاصل کنید که شیر آب باز است و اختلالی در مسیر رسیدن آب مخزن مانند پیچیدگی لوله و خمیدگی آن وجود نداشته باشد.

خطا F28 یا E28

این ارور در ماشین لباسشویی بوش نشانه وجود اختلال در حسگر فلو است که احتمالاً حسگر شکسته و یا خراب شده است. البته رفع این مشکل برای شما آسان نخواهد بود و متخصص قادر است این نقیصه را برطرف کند.

خطا F29 یا E29

اگر مشکلی در سنسور کف و یا اکوا استاپ باشد یا آب به مخزن دستگاه نرسیده باشد، این مشکل بروز می‌کند.

خطا F31 یا E31

اگر

اشکال در پمپ تخلیه هیدروستات

شلنگ خروجی

شلنگ هدروستات

آسیب ببیند صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی بوش این ارور را نشان می‌دهد.

خطا F32 یا E32

ممکن است بیش از اندازه و یا کمتر از میزان استاندارد تعریف شده، در دیگ ماشین لباسشویی لباس گذاشته باشید. برای رفع آن کافی است مقدار لباس انباشت شده در مخزن را در حد متعادل قرار دهید.

سخن پایانی

در این صفحه سعی شده تعداد زیادی از مواردی که ممکن است خطا ماشین لباسشویی بوش باشند، به همراه راه‌کارهایی برای برطرف شدن آن بیان شود. برخی از خطاها راه کار ساده ای دارند که شما به راحتی می‌توانید با دانستن نوع خطا، مشکل را حل کنید. اما برخی دیگر از این هشدارها مشکلات فنی دستگاه را نشان می‌دهد که برای رفع آن نیاز به تبحر در این زمینه است. به همین دلیل بهتر است در صورت عدم آشنایی با رفع این نقیصه، ماشین لباسشویی را دستکاری نکنید و کار را به کاردان بسپارید. مطمئناً تعمیرکاران متخصص در این زمینه می‌توانند خیلی سریع راه‌حل مشکل را پیدا کرده و آن را رفع نمایند.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *