آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

اگر با مشکل گرفتگی لوله ساختمان روبرو شدید، استاده قصد دارد تا در این صفحه با معرفی و آموزش ساخت لوله بازکن خانگی قوی روشی برای برطرف کردن آن به شما بیاموزد.

در صورت بروز مشکل گرفتگی لوله، راه‌حل‌های خانگی برای برطرف کردن این مشکل اهمیت پیدا می‌کند تا با روش‌های ساده و خانگی و با مواد در دسترس بتوان گرفتگی لوله را برطرف کرد. ساخت لوله بازکن خانگی قوی یکی از راه‌های رفع گرفتگی است که با ترکیب مواد ساده و در دسترس و رعایت یک سری نکات، می‌تواند برای گرفتگی موثر واقع شود. در ادامه مطلب به بررسی انواع گرفتگی و روش موثر برای رفع گرفتگی و همچنین فرمول محلول لوله بازکن که یکی از روش‌های اصلی لوله بازکنی در خانه است، می‌پردازیم.

دسترسی سریع به مطالب

فرمول محلول لوله بازکن

پیش‌تر اشاره شد، شما می‌توانید با مواد در دسترس در خانه، ساخت محلول لوله بازکن خانگی قوی را انجام دهید.

قبل از اینکه به فرمول محلول لوله بازکن بپردازیم، باید بگوییم که استفاده زیادی از محلول لوله بازکن به لوله آسیب می‌رساند و باعث پوسیدگی آن می‌شود. به همین دلیل زمانی که روش‌های ساده‌تر جواب نداد، به این روش روی بیاورید.

برای ساخت محلول لوله بازکن خانگی قوی به سرکه و جوش شیرین و آب داغ و یک پارچه یا حوله نیاز است. دقت کنید که به جای سرکه می‌توانید از آبلیمو استفاده کنید اما ترکیب آن با جوش شیرین کارایی سرکه را نخواهد داشت.

برای ساخت این لوله بازکن باید از جوش شیرین و سرکه استفاده کنید که مخلوط شدن این اسید و باز سبب از بین رفتن رسوبات درون لوله می‌شود. به همین دلیل نباید قبل از ریختن آن‌ها در چاه، ترکیب را انجام دهید.

  1. ابتدا جوش شیرین را در چاه بریزید
  2. سپس سرکه را به آن اضافه کنید تا با هم ترکیب شوند و رسوب زدایی انجام شود. (آموزش باز كردن چاه توالت با اسید را اینجا بخوانید.)
  3. برای اینکه محلول از لوله بالا نیاید، روی آن را بپوشانید. برای این کار میتوانید از حوله استفاده کنید.
  4. حدود 20 الی 25 دقیقه صبر کنید. لوله بازکنی توالت فرنگی و روش رفع گرفتگی توالت فرنگی را پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کنید.
  5. پس از آن، لوله را با آب داغ شستشو دهید تا کار شما تکمیل شود.

دقت کنید اگر مدت بیشتری محلول در لوله باقی بماند، به لوله آسیب می‌رساند، پس در نتیجه پس از حداکثر 25 دقیقه آب داغ را در لوله بریزید تا محلول شسته شود.

انواع گرفتگی برای لوله وجود دارد. اول از همه باید بگوییم که مکان آن لوله اهمیت دارد. اگر لوله آشپزخانه دچار گرفتگی شده باشد، به احتمال زیاد مربوط به گیر کردن مواد غذایی و رسوب چربی و روغن در لوله است.

اگر لوله در حمام باشد، احتمالا گرفتگی به دلیل تجمع مو و یا گیر کردن وسیله‌ای خواهد بود.

به همین دلیل با توجه به این موارد، روش بازکردن لوله نیز متفاوت خواهد بود. همه‌ی این‌ها گفته شد تا بگوییم اگر قصد استفاده از محلول لوله بازکن خانگی را دارید، قبل از آن بررسی کنید جسمی در لوله گیر نکرده باشد. رفع بوی بد فاضلاب توالت را بخوانید تا از شر آن خلاص شوید.

  • فرمول محلول لوله بازکن خانگی قوی برای گرفتگی ناشی از گیر کردن جسم (مثل پارچه یا توپ کوچک و …) در لوله کارایی ندارد.
  • اگر گرفتگی به دلیل گیر کردن مواد غذایی در آشپزخانه باشد، سعی کنید آن‌ها خارج کنید. معمولا مواد غذایی در شتر گلو گیر می‌افتند. اگر مواد غذایی کاملا خارج شدند و هنوز گرفتگی وجود داشت، می‌توانید با ساخت لوله بازکن خانگی قوی رسوب مواد و چربی‌ها را از بین ببرید و مشکل را برطرف کنید. روش باز کردن گرفتگی لوله آشپزخانه و باز کردن کفشور آشپرخانه به چه صورت می‌باشد؟
  • در صورت گرفتگی لوله فاضلاب توالت و مطمئن شدن از گیر نکردن  جسم سخت یا مو در آن، ابتدا سعی کنید با آب گرم لوله را شستشو دهید. اگر گرفتگی برطرف نشد از تلمبه چاه استفاده کنید و اگر هنوز برطرف نشده بود، نوبت به محلول لوله بازکن می‌رسد. آموزش رفع گرفتگی لوله فاضلاب با سیمان و گچ را اینجا ببینید.
  • شما می‌توانید محلول را به صورت آماده تهیه کنید و یا با ساخت محلول لوله بازکن خانگی قوی مشکل را برطرف کنید.

روش‌های متفاوتی برای بازکردن گرفتگی لوله وجود دارد. این روش‌ها برای همه گرفتگی‌ها کاربرد ندارد و باید روش مناسب را برای هر نوع به کار برد تا موثر واقع شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در