هزینه ساخت کلید برای قفل بدون کلید

معرفی کلید سازی برای ساخت کلید از دسته خدماتی است که در این صفحه از استاده به آن پرداخته خواهد شد. علاوه بر آن هزینه ساخت کلید برای قفل‌های بدون کلید، ساخت کلیدهای کامپیوتری و سه بعدی از دیگر مباحثی است که در این صفحه به آن پرداخته خواهد شد.

ساخت کلید

امروزه قفل‌های بیشماری در انتظار باز شدن به وسیله کلیدشان هستند. حال اگر این قفل‌ها بدون کلید بمانند، اینجاست که نقش ساختن کلید دارای اهمیت بسیار می‌شود اما هر کلید سازی نمی‌تواند مورد اطمینان باشد. قطعا سوابق و عضو اتحادیه بودن باید هنگام انتخاب متخصص باید مورد توجه قرار گیرد.

قیمت ساخت کلید

ساخت کلیدقیمت به تومان
کلید قفل‌های ورودی حیاط، آویز، سیلندریاز 50.000
کلید برای قفل گاوصندوق یک‌طرفه و دوطرفهاز 50.000
کلید برای قفل مقابل برقیاز 100.000

قیمت ساخت کلید به عوامل گوناگونی مرتبط است.

  • نوع خدمات کلید سازی، در قیمت ساخت کلید تاثیرگذار است. بطور مثال اگر از روی کلید اصلی، کلیدی ساخته شود، قیمت ساخت آن با هنگامی‌که کلیدی برای قفل‌های فاقد کلید ساخته می­شود، متفاوت است.
  • همچنین نوع کلید تاثیر مستقیم بر قیمت ساخت کلید می­گذارد. قطعا قیمت ساخت کلید سه بعدی و قیمت ساخت کلید کامپیوتری نسبت به کلیدهای ساده، بیشتر است.
  • چنانچه قفل‌هایی که نیاز به ساختن کلید داشته باشند، از جنس محکمی برخوردار باشند، بطور قطع در قیمت ساخت کلید آن تاثیرگذار خواهد بود. مثلا قیمت ساختن کلید برای قفل‌های چدنی به دلیل کار بیشتر، از دیگر قفل‌ها بیشتر است.
  • همچنین عواملی دیگر همچون فاصله­، زمان و مکان نیز در قیمت ساخت کلید موثر هستند.

ساخت کلید سه بعدی

از آنجایی که کلیدهای سه بعدی از امنیت بالایی برخوردارند، به همان میزان نیز ساخت کلید سه بعدی سخت و زمان­بر است. برای ساختن کلید سه بعدی از چاپگرهای سه بعدی استفاده می‌شود. با ذوب شدن و ترکیب شدن ماده سازنده کلید که وارد چاپگر شده، ماده­ای چاپ می‌شود که از یک سری ویژگی‌های پیچیده داخلی برخوردار است. و برای روکش آن از یک ماده سفت استفاده می‌شود.

یک راه ساده برای ساخت کلید سه بعدی که تنها یکبار قابل استفاده است، این است که باید با تلفن همراه هوشمند خود از کلید عکس گرفته وسپس آن عکس را تبدیل کنید به یک فایل کامپیوتری. بعد از آن با استفاده از یک پرینتر ساده و معمولی، می‌تواند از کلید اصلی یک کلید کپی بسازید که از جنس پلاستیک است و تنها یک بار قابل استفاده است.

روند ساخت کلید سه بعدی بسیار زمان­بر و کند انجام می‌شود که بخاطر پیچیدگی‌های این نوع از کلید است.

کلید سه بعدی دارای ویژگی پیچیده داخلی است که قابل دیدن نیست و همین ویژگی امکان کپی کردن این کلیدها را بسیار دشوار می‌کند. در بعضی مواقع برای اینکه دندانه‌هایی که برای کلید تعبیه شده‌اند قابل اسکن نباشند، این دندانه‌ها را در زیر کلید مخفی می‌کنند. متریالی که برای ساخت کلید سه بعدی به کار می‌رود، تیتانیوم است که از جمله محکم‌ترین موادها به حساب می‌آید. قفل‌های کلید سه بعدی قادرند دندانه‌های ریز تعبیه شده را تشخیص دهند و هر قفل کلید مخصوص به خود را دارد. هزینه ساخت کلید سه بعدی بسیار گران است و در بعضی مواقع برای دو عدد کلید و قفل مربوطه 4 تا 5 میلیون برآورد می‌شود.

ساخت کلید کامپیوتری

کلیدهای کامپیوتری نسبت به کلیدهای ساده از امنیت بیشتری برخوردار هستند. در ساخت کلید کامپیوتری بجای دنده‌های کلید، حفره‌هایی بر روی بدنه کلید تعبیه می‌شوند، که ساز و کار قفل و کلید کامپیوتری به واسطه این حفره­ها صورت می‌گیرد. بیشتر بودن عمق این حفره‌ها نشان از امنیت بالای این قفل‌ها می‌باشد. از ویژگی‌های کلید کامپیوتری دو طرفه بودن آن است.

اوایل امکان ساخت کلید کامییوتری دشوار بود، اما امروزه با زیاد شدن دستگاه ساخت کلید کامپیوتری، ساخت آن نیز راحت‌تر از قبل شده است.

کلیدهای کامپیوتری انواع مختلفی دارند که: کلیدهای کامپیوتری دولبه

  • 10 ساچمه
  • 6 ساچمه
  • و 10 ساچمه رمزگذاری شده

شامل می‌شوند.

قیمت ساخت کلید کامپیوتری از کلیدهای ساده بیشتر است. هم­چنین زمان صرف شده برای ساخت کلید کامپیوتری نیز بیشتر از کلیدهای ساده است.

از آنجایی که کلیدهای کامپیوتری برای درب‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند، در صورت مفقود شدن کلید، باید متحمل هزینه بیشتری برای ساخت کلید کامپیوتری شوید.

از آنجایی که قفل‌های چینی با حدود ده عدد کلید کامپیوتری و با قیمتی نازل در بازار عرضه می‌شود که به هیچ عنوان از امنیت خوبی برخوردار نیستند، توصیه می‌شود که حتما از اصل بودن قفل و کلید کامپیوتری اطمینان حاصل کنید.

نتیجه گیری

در این صفحه از استاده اطلاعاتی در رابطه با  قیمت ساخت کلید برای قفل‌های فاقد کلید به شما مخاطبان عرضه شد. همچنین با توجه به ضرورت استفاده از قفل‌های با امنیت بالا، شما را با ساخت کلید سه بعدی و کامپیوتری آشنا کردیم. کلیدی که در دست شماست، قفلی را باز می‌کند که برای شما اهمیت زیادی دارد. پس باید مواظب باشید که این کلید را به دست هر کسی نسپارید. در این صفحه ما شما را به کلیدسازان معتبر و قابل اطمینان وصل خواهیم کرد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام: مجید صالح آبادی

خدمات: تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

مزایا: ۶ ماه ضمانت قطعات و ۱ ماه ضمانت تعمیرات پکیج

مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: رامین پیله رود

خدمات: تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

مزایا: فاکتور رسمی، 1 ماه ضمانت قطعات، تضمین قطعات اورجینال

مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: پیام صداقت

خدمات: تعمیرات و تعویض روکش صندلی، تعمیر و فروش قطعات صندلی

مزایا: استفاده از قطعات اورجینال، تضمین بازگشت وجه، فاکتور رسمی، تضمین کتبی قطعات

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت