پارتیشن شیشه‌ای: قیمت اجرا و نصب پارتیشن شیشه‌ای اداری و خانگی

امیر رزقی

امتیاز 3.7 از 86

استاده در: انجام انواع خدمات شیشه و آینه به صورت سیار در تهران

این جایگاه برای شماست

امتیاز 4.2 از 19

برای جذب مشتری بیشتر، به متخصصین استاده بپیوندید

پارتیشن شیشه‌ای

از شیشه‌ به صورت‌های بسیار مختلفی استفاده می‌کنند که یکی از آنها پارتیشن شیشه‌ای است که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه واقع شده است. این پارتیشن که به آن دیوار شیشه‌ای نیز می‌گویند باعث تفکیک کردن فضاها در محیط‌های اداری، منازل یا محیط‌های تجاری می‌شود. پارتیشن های اداری و پارتیشن های خانگی دو نمونه از پارتیشن‌های پرکاربرد در چند سال اخیر هستند. استفاده کنندگان از این نوع پارتیشن‌ها بسیار زیاد شده‌اند. که در اینجا تلاش می‌کنیم به مهم‌ترین سوالات در مورد انواع پارتیشن شیشه‌ای و قیمت اجرا و نصب آن پاسخ دهیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

پارتیشن شیشه‌ای اداری

محیط‌های اداری از اصلی‌ترین محل‌ها برای کاربرد پارتیشن هستند. محیط‌های اداری و سازمان‌ها معمولا با کمبود فضا روبرو هستند. ضمن آنکه بخش زیادی از آنها نیاز دارند تا چیدمان اتاق‌ها را هر چند وقت یکبار تغییر دهند. به عنوان مثال، ممکن است واحد جدیدی ایجاد شود یا آنکه چند واحد با یکدیگر ادغام شوند. انجام این کار از طریق دیوارهای سنتی آجری بسیار هزینه‌زا و همچنین زمان‌بر خواهد بود. به نحوی که می‌توان گفت تقریبا امکان‌ناپذیر است. پارتیشن شیشه ای اداری این امکان را فراهم کرده تا دست به چنین اقداماتی زد. با استفاده از شیشه پارتیشن اداری با کمترین هزینه و همچنین صرف کمترین زمان می‌توان به راحتی دست به طراحی و تغییر دکوراسیون اداری محل کار زد.

قیمت پارتیشن شیشه‌ای

در جدول زیر به قیمت انواع پارتیشن شیشه‌ای به صورت نسبی اشاره کرده‌ایم.

قیمتمتراژلیست انواع پارتیشن شیشه‌ای
350 هزار تومان10 مترپارتیشن تک جداره مدل مروارید
450 هزار تومان10 مترپارتیشن تک جداره مدل نگین
580 هزار تومان10 مترپارتیشن دو جداره مدل مروارید
680 هزار تومان10 مترپارتیشن دو جداره مدل نگین

در خصوص قیمت پارتیشن شیشه‌ای خانگی یا شیشه پارتیشن اداری باید به موارد و فاکتورهای متعددی توجه کرد. معمولا معیارهایی از قبیل ابعاد، ضخامت شیشه، رنگ و طرح شیشه، جنس فریم آلومینیومی، رنگ فریم آلومینیومی و برخی موارد دیگر در قیمت آن تاثیرگذار هستند. ضمن آنکه گذشت زمان یا نوسانات نرخ ارز و بازار می‌تواند بر قیمت پارتیشن تاثیرگذار باشد. برند و نام کارخانه یا کشور سازنده در کنار کیفیت مواد اولیه از مواد تاثیرگذار دیگر بر قیمت این مدل از پارتیشن است. برای اطلاع از این موارد معمولا می‌توانید از فروشنده پارتیشن سوال کنید. با این حال، به طور نسبی می‌توان برخی قیمت‌ها را برای آن در نظر گرفت.

پارتیشن شیشه‌ای رنگی

پارتیشن شیشه ای رنگی

در بسیاری از مواقع رنگ پارتیشن‌های شیشه‌ای به صورت ساده و بی‌رنگ است. با این حال، رنگ مات نیز جزء رنگ‌های پرکاربرد است. اما در چند سال اخیر انواع مختلفی از پارتیشن های رنگی به بازار عرضه شده که در رنگ‌های بسیار متنوعی است. استفاده از پارتیشن شیشه‌ای رنگی نه تنها جذابیت بیشتری به محیط می‌بخشد، بلکه باعث حفظ حریم خصوصی نیز خواهد شد.

این مساله در ادارت و حتی محیط‌های تجاری یا منازل از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. در این پارتیشن از پرینت دیجیتال استفاده می‌کنند و تنوع رنگ‌ها بسیار بالا است. به همین دلیل بسته به نیاز خود می‌توانید یکی از رنگ‌ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال، در محیط‌های اداری بهتر است از رنگ‌ها رسمی استفاده کرده و در محیط‌های غیررسمی مانند محیط‌های تجاری یا مهدکودک‌ها به سمت رنگ‌های غیررسمی بروید. قیمت شیشه های رنگی ممکن است از برخی انواع دیگر پارتیشن بیشتر باشد. هر چند که سایر فاکتورهای دیگر نیز در بحث قیمت تاثیرگذار هستند.

پارتیشن های شیشه‌ای در منزل

پارتیشن شیشه ای در خانه

از پارتیشن شیشه‌ای منزل بیشتر جهت تقسیم کردن فضای خانه یا تزئین بخشیدن به آن استفاده می‌کنند. انواع دیگری از پارتیشن وجود دارند که می‌توان به عنوان پارتیشن خانگی از آنها در این راستا استفاده کرد. پارتیشن چوبی یکی از آنها است. با این حال، پارتیشن شیشه‌ای منزل ظرافت و زیبایی خاص خود را دارد. این نوع از پارتیشن در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به پارتیشن شیشه‌ای خانگی طرح آجری، حباب‌دار، آب‌نما یا سایر طرح‌ها اشاره کرد.

نصب و اجرای پارتیشن شیشه ای

جهت اجرای پارتیشن شیشه‌ای ابتدا باید اندازه و همچنین محل مورد نظر را به درستی تعیین کرد. خصوصا اندازه و ابعاد که نقش بسزایی در زیبایی و جذابیت پارتیشن خواهد داشت. سپس باید برای تهیه پارتیشن مورد نظر خود اقدام کنید. در اجرای پارتیشن معمولا از اتصالات فلزی، فرم آلومینیومی، پیچ‌ و برخی وسایل دیگر استفاده می‌کنند. یکی از انواع این پارتیشن ها را می توان شیشه پارتیشن اداری دانست.

نکاتی برای نصب پارتیشن شیشه ای

توصیه ما این است که برای نصب پارتیشن شیشه‌ای از افراد متخصص و نصاب کمک بگیرید. چرا که شما یکبار برای همیشه این کار را انجام می‌دهید و نباید ریسک کنید. هم‌چنین نصب این نوع پارتیشن ها نیازمند دقت و ظرافت خاص خود بوده و هر گونه بی‌دقتی باعث خراب شدن کار می‌شود. به هنگام نصب کردن نیاز است که برخی ابزارآلات و وسایل را به همراه خود داشته باشید. همچنین باید به فضا و دکوراسیون داخلی منزل، چیدمان وسایل و احیانا موارد دیگری دقت کنید تا در این خصوص بعدها مشکلی ایجاد نشود.

جمع بندی

پارتیشن های شیشه ای نوعی دیگری از پارتیشن ها هستند که انواع مختلفی دارند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود و دکوراسیون مد نظر خود، در منزل، اداره‌ها و یا به طور کلی در محل کار از ‌آن‌ها استفاده کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

  برای سوال پرسیدن اینجا کلیک کنید  یا نظر خود را در کادر پایین بنویسید

Your email address will not be published.