لیست کامل کدهای خطا پکیج بوتان

خطا پکیج بوتان

دلایل زیادی وجود دارند که می‌توانند منجر به ایجاد خطا در پکیج بوتان شوند. این خطاها در قالب کدهایی به‌راحتی قابل‌خواندن هستند. واضح است که رفع خطا در پکیج بوتان مانند همه پکیج‌ها و به‌طورکلی وسایل دیگر، نیاز به حضور یک کارشناس مجرب دارد. اما دانستن این موضوع که هر کد نشان‌دهنده چه خطایی است، می‌تواند به شما در تشخیص عیب پکیج و تعمیر پکیج کمک شایانی کند. پس با ادامه این صفحه همراه شوید تا تک‌به‌تک کدهای خطا پکیج بوتان را بررسی کنیم.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

آشنایی با کدهای خطا پکیج بوتان

پکیج‌های بوتان معمولا در دو مدل طراحی‌شده‌اند. یک مدل از آن‌ها که به صورت دیجیتالی شناخته می‌شود، یک نمایشگر برای نمایش کد خطا است. در بیشتر مدل‌های پکیج بوتان از حرف A برای نمایش خطاها استفاده می‌شود، اما در بعضی مدل‌ها مانند پرلا، پرلا پرو و ورونا حرف E جایگزین حرف A شده است. اما در مدل آنالوگ این خطاها با چراغ‌های رنگی مشخص شده‌اند. بنابراین معنای کد خطا پکیج بوتان به مدل آن بستگی دارد. به همین دلیل بهتر است برای اطلاع از معنی این کدها کتابچه راهنمای پکیج خود را بخوانید.

کدهای خطا در مدل آنالوگ بوتان

همان‌طور که گفتیم در این حالت خطاها با روشن و خاموش شدن چراغ اعلام می‌شوند.

نشانهمشکل
اگر چراغ سبز به‌طور دائم روشن بماندیعنی وجود ایرادی در مشعل
اگر این چراغ سبز در فواصل زمانی 0.5 ثانیه‌ای روشن و خاموش شودممکن است فشار آب کم باشد یا پمپ، برد یا NTC خراب شده باشد
روشن ماندن دائمی چراغ زرداشکال در کار NTC است
روشن ماندن چراغ قرمز به‌طور دائمقطع شدن ترموستات، آسیب دیدن برد، سنسور گرمایشی یا کلید فشار و تشکیل نشدن شعله
روشن و خاموش شدن 0.5 ثانیه‌ای چراغ قرمزکلید حرارتی دچار مشکل شده است

رفع خطا کد A01 یا E01

زمانی که پس از چندین بار تلاش مشعل پکیج فروزان نمیشود، کد A01 بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. خاموشی مشعل می‌تواند به دلیل نبود گاز، خرابی شیر گاز یا فندک و یا خراب شدن حسگر شعله رخ دهد. بنابراین برای پیدا کردن منشا این خطا باید منبع گاز ورودی و فندک را چک کنید. برای رفع خطا E9 و E29 پکیج بوتان میتوانید مطالعه کنید.

رفع خطا کد A02 یا E02

درصورتی‌که کلید حرارتی دچار مشکل شود، خطای A02 بر روی نمایشگر نشان داده خواهد شد. این مشکل ممکن است به دلیل قطع کابل اتصال به مدار گرمایشی، ایجاد مشکل در پمپ حرارتی، گرفتگی در صافی برگشت، وجود رسوب در پکیج یا در مبدل ثانویه یا نقص در شیر موتور به وجود آمده باشد. برطرف کردن این خطا نیاز به تخصص دارد. به همین دلیل در صورت نداشتن تخصص کافی بهتر است به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. بررسی خرابی و تعمیر پمپ پکیج

خطا A03 یا E03

خطای A03 زمانی نمایش داده می‌شود که مشکلی در مسیر خروج دود اتفاق افتاده باشد. به عبارت بهتر در این حالت دودهای ناشی از احتراق به‌خوبی تهویه نشده و راهی برای جایگزینی آن با هوای تازه وجود ندارد. اگر مسیر دودکش باز است، معمولا خراب شدن ترموستات می‌تواند باعث ایجاد مشکل A03 شود؛ اما خرابی فن نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل بروز خطای کد A03 باشد.

خطا A04 یا E04

اگر فشار آب ورودی به پکیج بوتان گاهش داشته باشد، شما با خطای A04 مواجه خواهید شد. در این حالت ممکن است کلید فشار آب آسیب دیده باشد. برای رفع این خطا، ابتدا باید فشارسنج را بررسی کرده و درصورتی‌که عدد فشارسنج کمتر یا بیشتر از 2 است، تلاش کنید آن را به دو برسانید.

رفع ارور کد A06 یا E06

اگر این کد بر روی نمایشگر ظاهر شد، باید بدانید که مشکل مربوط به سنسور NTC یا قطعی آب گرم است. وقتی که این سنسور خراب می‌شود، دمای آب مصرفی کاهش پیداکرده و به‌طور صحیح تنظیم نمی‌شود یا تنظیمات پکیج برای زمستان یا تابستان درست نیست. این مورد یکی از مواردی است که برای رفع آن حتما باید با متخصص جهت تعمیر پکیج بوتان تماس بگیرید.

رفع ارور کد A07 یا E07

در این حالت نیز اختلال در عملکرد سنسور NTC سبب ایجاد این ارور شده است. زمانی که کد A07 بر روی صفحه‌نمایش داده می‌شود، یعنی در مدار گرمایشی رادیاتورها مقداری آب سرد وجود دارد. در این حالت نیز بهترین راهکار، تماس گرفتن با کارشناس مجرب است.

رفع ارور کد A11 یا E11

زمانی که حسگر دما پیش از دریافت فرمان از برد وارد عمل شود، این خطا بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. به عبارت بهتر در اطراف شعله یک پارازیت وجود دارد که به دلیل تداخل امواج الکترومغناطیسی رخ‌داده است. علت اصلی بروز این خطا خرابی برد، نامنظم بودن فشار گاز یا خلال محفظه اشتعال با الکترود جرقه زن و خرابی شیر گاز است. رفع این خطا با بررسی فشار گاز ورودی و فواصل بین الکترود جرقه زن و قاب اشتعال امکان‌پذیر است. به خاطر داشته باشید که فاصله استاندارد میان این دو عضو، بین 3 تا 5 میلی‌متر است.

رفع ارور کد ADJ

اگر تنظیم کمینه و بیشینه مدار گرمایش ازنظر الکتریکی به هم بریزد، این کد ظاهر می‌شود. در این حالت نیز رفع این خطا تنها به دست یک کارشناس مجرب ممکن است.

مطالب مرتبط برای شما...

  1. ناشناس گفت:

    کدH1 درپکیج به معنی چیه؟ لطفا میشه بگیذ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *