علت پرش تصویر تلویزیون ال جی و سامسونگ و سونی

یکی از دردسرهایی که برای افرادی که تلویزیون ال جی و سامسونگ و سونی دارند و احتمال کمی برای پیش آمدن دارد پرش تصویر تلویزیون است. امکان دارد زمانی که در حال نگاه کردن تلویزیون هستید با پرش تصویر مواجه شوید که اگر این اتفاق یک بار رخ دهد خطری تلویزیون شما را تهدید نمی‌کند و نیاز به انجام تعمیرات تلویزیون ندارید؛ اما اگر چند بار با پرش تصویر تلویزیون روبه‌رو شدید به بررسی مشکل و رفع آن بپردازید. علت پرش تصویر تلویزیون ال جی و سامسونگ و سونی یکسان می‌باشد که در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی

وجود مشکل در مین برد تلویزیون ال جی

اگر با ایراد پرش تصویر تلویزیون ال جی روبه‌رو شدید و به دنبال علت پرش تصویر تلویزیون بودید باید به بررسی یکی از اصلی‌ترین قطعات تلویزیون ال جی که مین برد نام دارد بپردازید. مین برد در تلویزیون به قطعات دیگر دستور اجرای فرمان می‌دهد. به وسیله کارکرد مین برد صدا و تصویر از تلویزیون برای شما نمایش داده می‌شود.

به دلیل اینکه تصویر از مین برد پردازش می‌شود و سپس در تلویزیون ال جی نمایش داده می‌شود، وجود هر مشکلی در مین برد سبب عدم کارکرد درست این قطعه خواهد شد؛ که یکی از مشکلاتی که با خراب شدن مین برد خودش را نشان می‌دهد پرش تصویر تلویزیون است.

اگر احیانا با مشکل نیم سوز شدن و یا سوختن مین برد تلویزیون ال جی روبه‌رو شدید باید نسبت به تعویض این قطعه حساس توسط تعمیرکار تلویزیون اقدام کنید. به دلیل اینکه مین برد از قطعات زیادی در تولید آن استفاده شده، امکان دارد قطعاتش دچار مشکل و خرابی شده باشند که در این حالت به تعمیر و تعویض قطعات خراب مین برد باید پرداخته شود.

برای اطلاع یافتن از هزینه تعمیر برد تلویزیون سامسونگ، سونی و ال جی کلیک کنید.

وجود مشکل در پنل تلویزیون ال جی

از اصلی‌ترین علت‌های پرش تصویر تلویزیون ال جی می‌توان اشکال در پنل تلویزیون ال جی را نام برد. پنل تلویزیون ال جی صفحه تصویر تلویزیون است که به وسیله آن تصویر بر روی تلویزیون ظاهر می‌شود. از رایج‌ترین دلایل خرابی پنل تلویزیون می‌توان به ریخته شدن مایعات و آب و یا ضربه خوردن به پنل اشاره کرد.

جهت اقدام برای تعویض پنل تلویزیون اینجا کلیک کنید و اطلاعات لازم را از کارشناسان استاده دریافت نمایید.

هزینه تعمیر این قطعه از تلویزیون ال جی زیاد می‌باشد پس در صورت وجود آمدن مشکل در این قطعه باید توسط تعمیرکار ماهر تلویزیون آن را تعویض کرد. البته بر خلاف مورد قبل اگر آب و مایعات روی پنل تلویزیون ریخته شده باشد ممکن است پس از بررسی تعمیرکار امکان تعمیر آن وجود داشته باشد. پس توجه داشته باشید که اگر تلویزیون شما دچار چنین مشکلی شد سریعا نسبت به از برق کشیدن آن اقدام کنید. خراب شدن پنل تلویزیون و وجود مشکل در این قطعه می‌تواند یکی از علت‌های پرش تصویر تلویزیون باشد‌. می‌توانید علت خاموش‌ شدن ناگهانی تلویزیون ال‌ جی را در این صفحه از استاده مگ مطالعه نمایید.

وجود مشکل در بک لایت تلویزیون ال جی

بک لایت نقش مهمی در نمایش تصویر تلویزیون ال جی دارد. زیرا این قطعه همان لامپ‌های موجود در تلویزیون می‌باشد که نور تلویزیون را برای نمایش تصویر فراهم می‌کنند. ممکن است زمانی متوجه وجود مشکل در تصویر تلویزیون و پرش تصویر شوید. علت پرش تصویر تلویزیون در این صورت امکان دارد به احتمال سوختن یک سری از بک لایت‌ها یا همان لامپ‌ها برگردد؛ زیرا زمانی که یک یا تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون ال جی بسوزد، چون تعداد دیگری از آن‌ها سالم هستند تصویر تلویزیون با پرش روبه‌رو می‌شود.

گاهی نیز ممکن است بک لایت دچار اتصال کوتاه شده باشد که این مورد نیز احتمالا علت پرش تصویر تلویزیون ال جی است. برای رفع این مشکل و درست شدن خرابی تصویر تلویزیون باید تمامی بک‌لایت‌ها و لامپ‌ها را تعویض کرد.

از دلایلی که باعث سوختن این قطعه از تلویزیون ال جی می‌شود می‌توان به دائم روشن بودن و یا کارکرد طولانی مدت تلویزیون اشاره کرد. زیرا در این صورت گرمای بسیاری در قطعات تلویزیون به وجود می‌آید و زیاد شدن دما و گرما در تلویزیون موجب آسیب به آن و سوختن بک لایت‌ها خواهد شد. علت پیدا شدن خطوط عمودی و افقی روی صفحه تلویزیون چیست؟

وجود مشکل در سیم‌کشی ساختمان، علت پرش تصویر تلویزیون

با وجود مشکل در سیم‌کشی ساختمان، نویز به وجود آمده بر روی سیگنال تلویزیون ال جی باعث پرش تصویر آن‌ خواهد شد. برای رفع این مشکل می‌توانید با قطع کردن فیوزها و بررسی آن‌ها علت پرش تصویر تلویزیون ال جی را عیب‌یابی و بررسی کنید. مانند موارد قبلی بهتر است برای انجام این کار نیز از فرد ماهر در این زمینه کمک گرفته شود.

علت سفید شدن صفحه تلویزیون LED را اینجا مشاهده کنید.

وجود مشکل در منبع تغذیه و برد پاور تلویزیون ال جی

خرابی برد تلویزیون ال جی

زمانی که برد پاور به بک لایت تلویزیون ال جی انرژی مورد نیازش را نرساند شما تصویر تلویزیون را با پرش مشاهده خواهید کرد. همچنین این قطعه ممکن است باعث خرابی مین برد شود. طبق توضیحات سایر موارد که پیش‌تر گفته شد خرابی و وجود مشکل در مین برد و بک لایت تلویزیون ال جی علت پرش تصویر تلویزیون می‌باشند. پس زمانی که با خرابی برد پاور روبه‌رو شدید سریعا نسبت به تعمیر این قطعه بپردازید تا از آسیب به قطعات مهم دیگر در تلویزیون پیشگیری کرده باشید.

خرابی برد پاور دلایل گوناگون دارد که یکی از آن‌ها نوسانات برق است. برای تعمیر و یا تعویض و عیب یابی این قطعه حساس تلویزیون ال جی از تعمیرکار تلویزیون ال جی کمک بخواهید.

علت پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

خراب شدن پنل تلویزیون سامسونگ

در صورتی که با مشکل خراب شدن پنل تلویزیون سامسونگ مواجه شدید با توجه به موارد ذکر شده در ادامه مطلب نسبت به تعمیر و بررسی این قطعه تلویزیون برای چک کردن علت پرش تصویر تلویزیون سامسونگ بپردازید.

علت خرابی

 • ضربه خوردن به صفحه تلویزیون سامسونگ
 • آب خوردگی پنل تلویزیون سامسونگ
 • رخ داد این مشکل برای بک لایت تلویزیون(بک لایت در پنل تلویزیون قرار گرفته است که در اثر به وجود آمدن مشکل برای این قطعه با عدم کارکرد در ست پنل تلویزیون سامسونگ روبه‌رو خواهید شد)

همانطور که گفته شد، یکی از دلایل خرابی پنل تلویزیون سامسونگ می‌تواند نفوذ رطوبت و آب خوردگی باشد. برای اینکه بدانید آب خوردگی پنل تلویزیون قابل تعمیر است یا خیر، کلیک کنید. (آب خوردگی پنل تلویزیون)

راهکار

 • تعویض پنل تلویزیون سامسونگ در صورت ضربه دیدن
 • تعمیر پنل تلویزیون سامسونگ توسط تعمیرکار تلویزیون سامسونگ در صورت ریخته شدن آب
 • چک کردن بک لایت تلویزیون سامسونگ و تعویض بک لایت در صورت سوختن آن‌ها

خرابی سیم‌کشی ساختمان

گاهی مواقع امکان دارد علت پرش تصویر تلویزیون سامسونگ از قطعات تلویزیون نباشد و مشکل بیرونی باشد. یکی از مشکلات خرابی سیم کشی ساختمان است. در این صورت شما باید سیم‌کشی ساختمان را مورد بررسی قرار دهید تا به‌طور دقیق عیب یابی کرده باشید.

نشانه

 • تشکیل نویز و پرش بر روی تصویر تلویزیون سامسونگ

راهکار

 • بررسی فیوزها توسط فرد با تجربه و بررسی مشکل سیم‌کشی

می‌توانید علت کم نور شدن صفحه تلویزیون سامسونگ را در این صفحه از استاده مگ بخوانید.

خراب شدن بک لایت تلویزیون سامسونگ به عنوان علت پرش تصویر تلویزیون

بک لایت تلویزیون سامسونگ همان لامپ‌های موجود در پنل تلویزیون هستند که نور مورد نیاز را برای نشان داده شدن تصویر برای ما فراهم می‌کنند. در صورتی که با مشکل خراب شدن بک لایت تلویزیون سامسونگ و سوختن آن‌ها روبه‌رو شدید باید بک لایت‌های سوخته و قدیمی را با بک لایت سالم و جدید و  با کیفیت تعویض کنید تا از مشکل پرش تصویر تلویزیون سامسونگ رهایی یابید.

علت

 • به وجود آمدن اتصال کوتاه بک لایت‌های تلویزیون سامسونگ
 • مداوم کارکردن و روشن بودن تلویزیون سامسونگ بدون استراحت با خاموش کردن کوتاه
 • قرار گرفتن تلویزیون سامسونگ در محیط گرم
 • سوختن تعدادی از لامپ‌های بک لایت تلویزیون سامسونگ
 • بی کیفیت بودن بک لایت تلویزیون

راهکار

 • تعویض بک لایت تلویزیون سامسونگ جهت رفع علت پرش تصویر تلویزیون

خرابی برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون سامسونگ

اگر با مشکل خرابی برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون سامسونگ روبه‌رو شدید باید علت به وجود آمدن این خرابی که در نهایت موجب پرش تصویر تلویزیون سامسونگ خواهد شد را بررسی کنید.

علت

 • استفاده نکردن از محافظ
 • نوسان برق
 • خرابی مین برد

راهکار

 • تعمیر برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون سامسونگ

خرابی مین برد تلویزون سامسونگ

پرش تصویر تلویزیون سامسونگ

اگر پس از بررسی تلویزیون سامسونگ دلیل به وجود آمدن مشکل  داشتن پرش تصویر را خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ تشخیص دادید باید به طور دقیق‌تر به بررسی قطعات داخلی مین برد بپردازید. در صورت خراب شدن قطعات مین برد امکان تعمیر و یا تعویض آن‌ها موجود است اما اگر مشکل مین برد اساسی باشد (علت خرابی مین برد تلویزیون سامسونگ چیست؟) به دلیل بالا بودن هزینه تعمیر بهتر است تا نسبت به تعویض این قطعه از تلویزیون اقدام کنید.

علت پرش تصویر تلویزیون سونی

وجود اشکال در بک لایت تلویزیون سونی و ضعیف شدن آن‌ها

پرش تصویر تلویزیون سونی

اگر در تنظیمات تلویزیون سونی نور بک لایت تلویزیون را روی مقدار زیاد تنظیم کرده باشید و همچنین بدون وقفه از کارکرد تلویزیون استفاده کرده باشید با به وجود آمدن اشکال در بک لایت تلویزیون سونی و ضعیف شدن ‌آن‌ها روبه‌رو خواهید شد. در این حالت به یکی از علت‌های پرش تصویر تلویزیون سونی تحقق بخشیده می‌شود. برای رفع این مشکل باید بک لایت‌ها توسط تعمیرکار تلویزیون با قطعات مرغوب عوض شوند.

وجود اشکال در مین برد تلویزیون سونی

 علت

 • متصل کردن کابل غیراستاندارد به تلویزیون سونی
 • ضربه خوردن به تلویزیون سونی
 • نوسان برق
 • وارد شدن رطوبت یا مایعات به تلویزیون سونی

راهکار

 • تعمیر و یا تعویض مین برد و قطعات تشکیل دهنده آن

وجود اشکال در منبع تغذیه یا برد پاور تلویزیون سونی

این قطعه نقش تامین برق را برای تلویزیون سونی ایفا می‌کند. از آنجایی که برد پاور با مین برد تلویزیون مرتبط است اگر مین برد با مشکلاتی پیش‌تر ذکر شد مواجه شود به منبع تغذیه نیز آسیب وارد می‌شود. در این صورت باید این قطعه توسط تعمیرکار تلویزیون سونی چک شود و نسبت به برطرف کردن مشکل پرش اقدام شود.

وجود اشکال در پنل تلویزیون سونی

اتفاقاتی از قبیل شکستگی صفحه تلویزیون و پرش تصویر تلویزیون سونی در اثر وارد شدن رطوبت باعث به وجود آمدن اشکال در پنل تلویزیون سونی می‌شوند. بهتر است هر چه سریع‌تر نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید.

مواجه شدن سیم‌کشی ساختمان با مشکل

در صورتی که سیم‌کشی ساختمان شما خرابی داشته باشد احتمالا شما با پرش داشتن تصویر تلویزیون سونی روبه‌رو می‌شوید. که پس از بررسی سیم‌کشی ساختمان معمولا این ایراد و علت پرش تصویر تلویزیون سونی برطرف خواهد شد.

عیب یابی پرش تصویر تلویزیون ال جی و سامسونگ و سونی

 1. برای عیب یابی و پیدا کردن منشا به وجود آمدن مشکل پرش تلویزیون ال جی و سامسونگ و سونی ابتدا باید تلویزیون را خاموش کنید.
 2. سپس دوشاخه تلویزیون را از برق خارج کنید.
 3. حال دوباره دوشاخه را به برق متصل کنید و تلویزیون را روشن کنید.
 4. این کار باعث حل شدن و برطرف شدن بسیاری از مشکلات سخت افزاری تلویزیون خواهد شد.
 5. از (settings) تلویزیون نسبت به ریست آن اقدام کنید تا متوجه شوید که علت پرش تصویر تلویزیون خود تلویزیون می‌باشد.
 6. اگر مشکل پرش تصویر تلویزیون حل شد اقدام دیگری لازم نیست اما اگر دوباره ادامه داشت ممکن است به دلیل استفاده از گیرنده دیجیتال و یا dvd بلوری باشد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *