برند ال جی یکی از محبوب‌ترین برندها برای لوازم برقی به شمار می‌رود. ماشین لباسشویی ال جی نیز طرفداران زیادی دارد. ممکن است پس از مدتی استفاده از ماشین لباسشویی ال جی متوجه لرزش دستگاه شوید و به دنبال علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی بپردازید. در ادامه سعی داریم تا دلایل بروز این مشکل را بررسی کنیم همچنین علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک کن نیز در این صفحه از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی موجود است.

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی

هم سطح نبودن پایه ماشین لباسشویی ال جی با زمین

اصلی‌ترین و رایج‌ترین علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی مورد نام برده شده است. برای تراز کردن دستگاه در هنگام نصب اولیه بهتر است با کمک تکنسین این کار را انجام دهید.

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی ال جی: دو پایه جلویی دستگاه را بچرخانید و در ارتفاع مناسب تنظیم کنید. سپس در صورت موجود بودن قفل، قفل آن‌ها فعال می‌شود. در صورت تنظیم نشدن پایه‌های پشتی پس از انجام این مراحل، می‌توانید اقدامات ذکر شده را برای پایه‌های پشتی نیز اجرا کنید. برای اجرای اصولی این کار می‌توانید از تکنسین مجرب جهت انجام تعمیر لباسشویی ال جی کمک بخواهید.

وجود مشکل در کمک فنر

این قطعه وظیفه جلوگیری لرزش دیگ هنگام چرخش را بر عهده دارد. لذا طبیعی است که با ایجاد هرگونه مشکل در این ناحیه با لرزش دستگاه روبه‌رو شوید. قراردادن البسه به صورت نامنظم سبب خرابی این قطعه خواهد شد. هنگام مواجهه با این مشکل حتما با تکنسین مربوطه مشورت کنید تا از آسیب رسیدن به سایر قطعات جلوگیری کرده باشید.

متعادل نبودن لباس‌ها در ماشین لباسشویی ال جی

البسه باید به حد متعادل داخل دستگاه قرار بگیرند در غیر این صورت با مشکل لرزش مواجه خواهید شد. البته علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی ممکن است برخی مواقع بر اثر سنگین کردن بیشتر از حد معمول دستگاه باشد.

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

تراز نبودن ماشین لباسشویی ال جی

خرابی تسمه کاهش حرکت دیگ

این قطعات لاستیکی وظیفه جلوگیری از حرکات دیگ را بر عهده دارند. در صورت بروز هرگونه مشکل برای این قطعه ممکن است دیگ با کابین تماس پیدا کند و لرزش ایجاد شود. هنگام برخورد با این خرابی نسبت به تعویض تسمه توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی اقدام کنید.

آموزش طریقه استفاده از خشک کن لباسشویی ال جی را در این صفحه از استاده بخوانید.

وجود مشکل در فنرهای دیگ

وظیفه این قطعات ثابت نگه داشتن دیگ است. ممکن است پس از گذشت مدت زمانی از استفاده از دستگاه این قطعه دچار خرابی و فرسودگی بشود که همین مورد را می‌توان علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی دانست. تعمیر و تعویض پس از بررسی دستگاه توسط تکنسین برای برطرف کردن مشکل تشخیص داده خواهد شد.

پر کردن ماشین لباسشویی ال جی بیشتر از ظرفیتش

هر ماشین لباسشویی ظرفیت مشخضی برای ریختن البسه داخلش دارد که معمولا بهتر است کمی کمتر از ظرفیت تعیین شده لباس داخل دستگاه بریزید. البته استفاده از ظرفیت بسیار کم دستگاه نیز علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی است که باید به آن نیز توجه داشته باشید. زیاد بودن حجم البسه داخل دستگاه چرخه شستشو را مختل کرده و سبب بروز مشکلاتی از قبیل ایجاد خرابی در کمک فنر خواهد شد.

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی

هنگامی که اب دستگاه تخلیه نشود باعث زیاد شدن وزن ماشین لباسشویی می‌شود و همین مورد سبب بروز مشکل خواهد شد.

برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و هزینه تعمیرات روی لینک کلیک کنید.

وجود مشکل در بردهای الکترونیک ماشین لباسشویی ال جی

خرابی برد یکی از مشکلاتی که سبب لرزش دستگاه خواهد شد و به دلیل تخصصی بودن تعمیر این قطعه حتما با متخصصین این امر در تماس باشید.

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک کن

علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک کن

اگر لرزش ماشین لباسشویی ال جی هنگام خشک کن نیز به وجود آمد ممکن است علت لرزش ماشین لباسشویی ال جی در این حالت نیز شامل یک یا چند مورد از موارد بالا شود. البته اگر دور خشک کن خیلی زیاد باشد ممکن است با این مشکل روبه‌رو شوید. ترجیحا دور خشک کن دستگاه را بر روی ۸۰۰ یا ۱۰۰۰ قرار دهید. هنگام شستشوی لباس‌های زیاد و سنگین از دور ۴۰۰ نیز می‌توانید بهره ببرید.

طبقه بندی شده در