علت سیاه شدن و قطع شدن تصویر دوربین مداربسته

قطع شدن تصویر دوربین مداربسته

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که دوربین مدار بسته را از انجام وظیفه خطیر خود باز می‌دارد، سیاه شدن و قطع شدن تصویر دوربین مداربسته است که دوربین آن‌ها را ضبط می‌کند. وجود این ایراد در دوربین مداربسته بسیار خطرناک بوده و ممکن است تا زمان اقدام به تعمیر دوربین مداربسته، محلی که تحت پوشش دوربین مداربسته است، به خطر بیفتد.

ما در ادامه این مقاله از استاده مگ به دلایل سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته و علت قطع شدن تصویر دوربین مداربسته را برای شما خواهیم گفت. همچنین با ذکر روش‌های مؤثر برای رفع این مشکلات، شما را راهنمایی خواهیم کرد. بدیهی است که برای رفع قطعی ایرادات دوربین مداربسته باید به فرد متخصص مراجعه نمایید. می‌توانید با متخصصین تعمیرکار دوربین مدار بسته در استاده تماس بگیرید.

لیست تعمیرکاران دوربین مداربسته در تهران

چه دلایلی باعث سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته می‌شود؟

هنگام بروز مشکل قطعی تصویر باید توجه کنید که پیغام دریافت نشدن سیگنال از طرف دوربین مداربسته داده می‌شود یا خیر؛ زیرا این مورد بر روی تشخیص نوع خطا تأثیر گذار بوده و و عیب یابی را برای شما آسان‌تر خواهد کرد.

دلایل سیاهی تصویر و صادر شدن پیغام دریافت نشدن سیگنال:

 • در این حالت امکان دارد که مشکل از سیم‌ها و اتصالات بوده و یا این که در سیستم‌های داخلی دوربین، اتصالی رخ داده باشد.
 • ممکن است که پورت‌های ورودی یا خروبی دستگاه و اتصالات آن دچار مشکل شده باشند.
 • امکان دارد که به هر علتی برق به دستگاه نرسیده و یا این که آداپتور متصل به دوربین دچار خرابی شده باشد.
 • ممکن است مشکل از خود دوربین و مدار اصلی آن بوده و یا این که قسمتی از قطعات داخلی سوخته باشد.
 • برای استفاده از دوربین مداربسته شما به یک دستگاه DVR احتیاج دارید تا تصاویر، ضبط و ذخیره شوند. امکان دارد خرابی قطعی تصویر از این دستگاه باشد یا این که تصاویر ضبط شده، به درستی پردازش نشده و در نتیجه پخش نشوند. جهت تعمیر برد دی وی ار می‌توانید همین حالا اقدام کنید.

دلایل سیاهی تصویر هنگامی که پیام (سیگنال دریافت نشد)، مشاهده نشود:

 • ممکن است مشکل نداشتن تصویر یا سیاه شدن تصویر در دوربین شما فقط به دلیل کثیف بودن یا وجود مانع روی لنز دوربین باشد که در مرحله اول بهتر است توسط شما بررسی شود. انواع دوربین مداربسته IP آی پی و آنالوگ و بررسی جزئیات آن‌ها
 • ممکن است مکانی که دوربین در آنجا نصب شده، مناسب آن نبوده و نور کافی برای دیده شدن تصاویر وجود نداشته باشد.
 • امکان دارد که مشکل سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته از طرف LED‌ های به کار رفته در آن باشد. خرابی این قطعه باعث نرسیدن نور مادون قرمز به محل مورد نظر برای تصویر‌برداری شده و تصویر برای شما پخش نخواهد شد.
 • ممکن است این ایراد از صحیح نبودن تنظیمات دوربین مداربسته ایجاد شده باشد. بهتر است که هیچ زمانی تنظیمات دوربین را عوض نکنید. آموزش نصب دوربین مدار بسته از صفر تا صد و نحوه راه اندازی + فیلم
 • دوربین‌های مداربسته از سیستم هوشمندی برخوردار هستند که شدت نور را تشخیص داده و دوربین را با آن نور تطبیق می‌دهند تا تصاویر به خوبی ضبط گردند. اگر این سیستم از کار بیفتد، دوربین به خوبی عمل نکرده و ممکن است تصویر شما سیاه نشان داده شود.

علت قطع شدن تصویر دوربین مداربسته

برخی از دلایل گفته شده در بالا، می‌توانند باعث قطعی تصویر در دوربین مداربسته نیز باشند؛ پس پیشنهاد می‌شود قبل از بررسی مواردی که در ادامه خواهیم گفت، موارد نام برده شده را بررسی نمایید. معرفی انواع دوربین مدار بسته مخفی برای منزل

 • اگر شما دارای مجموعه‌ای از دوربین‌های مداربسته هستید که به کمک یک شبکه به هم متصل شده‌اند، باید بدانید که اختلال در هر یک از اجزا این شبکه، موجب قطعی دوربین‌ها خواهد شد. این اختلال ممکن است در ساختار فیزیکی یا آدرس دهی هر یک از دوربین‌ها باشد.
 • در برخی موارد سیستم‌های ضبط و پخش تصاویر تنها تصاویر مربوط به دوربین‌های مداربسته‌ای که شرکت تولیدی یکسانی با هم دارند را نمایش می‌دهند. ممکن است علت قطع شدن تصویر دوربین مداربسته شما به دلیل وجود این تفاوت باشد.
 • ممکن است منبع تغذیه دوربین مداربسته شما مناسب آن نبوده و بیشتر یا کمتر از حد مصرف دوربین باشد.
 • محل نصب دوربین مداربسته بسیار مهم است. برای مثال اگر دوربین را در محلی نصب کنید که سطح زیر آن رسانا بوده یا در اطراف آن امواج الکتریکی وجود داشته باشد، دوربین مداربسته دچار جهش ولتاژ شده و تصویر شما قطع گردد.
 • اگر دوربین مداربسته شما وابسته به اینترنت است، قطعی یا ضعف اینترنت سبب قطع شدن تصویر دوربین مداربسته شما خواهد شد.

رفع مشکل سیاهی تصویر دوربین مداربسته

 • برای رفع سیاهی تصویر دوربین مداربسته مربوط به قسمت سیم‌ها و اتصالات لازم است که ابتدا برق را قطع نمایید تا مشکلی برای سلامت شما پیش نیاید. سپس تمام سیم‌های متصل به دوربین و دستگاه‌ ضبط کننده تصویر را بررسی نمایید تا در صورت قطعی هر کدام، بتوانید آن را تعویض یا تعمیر کنید. بهتر است بدانید که استفاده از آداپتور و محافظ مناسب، احتمال بروز اتصالی را در دوربین مداربسته کاهش خواهد داد. علت کار نکردن دید در شب دوربین مداربسته را اینجا بخوانید.
 • برای رفع مشکلات داخلی و ایراد‌هایی که از سمت مدار دوربین هستند، بهتر است با یک متخصص حرفه‌ای در این زمینه مشورت نمایید.
 • یکی از ساده‌ترین راه حل‌ها برای سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته، تمیز نمودن لنز دوربین و سطح خارجی آن است. این کار بسیار آسان بوده و به همین دلیل در اکثر موارد، افراد به فکر انجام آن نیستند.
 • در برخی موارد لازم است تا جای دوربین را عوض نمایید. بهترین محل برای نصب دوربین جایی است که دوربین بتواند به خوبی آن مکان را پوشش دهد و نور کافی برای ضبط تصاویر را داشته باشد.

برای تعویض قطعاتی که دچار خرابی شده‌اند، لازم است که برق دوربین را قطع نموده و با استفاده از ابزار مخصوص، قطعه معیوب را خارج سازید. بهتر است که این کار توسط متخصص انجام گیرد. می‌توانید همین حالا با متخصصین تعمیرکار دوربین مداربسته در استاده تماس بگیرید و اقدام نمایید.

روش حل مشکل قطع شدن تصویر دوربین مداربسته

 • برای رفع مشکلات مربوط به شبکه لازم است تا سیستمی که مدیریت شبکه را به عهده دارد، بررسی نمایید. بهتر است برای تشخیص و رفع سریع‌تر مشکل، با متخصص شبکه مشورت نمایید.
 • بهتر است دوربین مداربسته و سیستم ضبط و نمایش تصویر را از یک شرکت خریداری کنید که سیستم دچار تفاوت در تنظیمات نگردد.
 • بهتر است که تعمیر منبع تغذیه یا تغییر آن را به دست فرد متخصص بسپارید زیرا این قطعه بسیار مهم بوده و آسیب رسیدن به آن، موجب خرابی دوربین مداربسته شما خواهد شد.
 • برای رفع قطعی تصویر به دلیل وجود اختلال در اینترنت، لازم است که از سرویسی پر سرعت استفاده نموده یا از دستگاه‌های تقویت دهنده سیگنال استفاده کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.