تعمیرات مبل سلطنتی و به همراه هزینه تعویض پارچه مبل سلطنتی

تعمیرات مبل سلطنتی

امروزه مبلمان‌ها علاوه بر حفظ زیبایی منازل ما بسیار کاربردی بوده به حدی که بسیاری از پزشکان استفاده مداوم از این وسیله کاربردی را جهت حفظ سلامت ما پیشنهاد می‌دهند. مبلمان ها در انواع مدل و نمونه مورد استفاده قرار گرفته است. مبلمان سلطنتی یکی از خاص‌ترین مبلمان ها بوده و نگهداری از این مبل‌ها بسیار حساس است تا نیاز ما را به تعمیرات مبل سلطنتی کاهش دهد زیرا تعمیر و تعویض پارچه آن‌ها بسیار مهم بوده و باید با دقت و حساسیت زیادی انجام شود. در ادامه مطلب همراه ما بمانید تا دراین باره بیشتر صحبت کنیم.

دلایل به تعمیر افتادن مبل سلطنتی

تعمیر محل نشیمن

حتی اگر به خوبی از پارچه و پایه‌های مبل سلطنتی یا راحتی منزل خود مراقبت کنید، احتمالا بعد از مدتی در قسمت نشیمن به تعمیر نیاز خواهد داشت. با استفاده مداوم از مبل در قسمت نشیمن آن فرو رفتگی‌هایی احساس خواهید کرد که باید سریع به فکر تعمیر مبل سلطنتی باشید. اما چگونه باید این مشکل را راست و ریست کرد؟ تعمیر و تعویض لایه‌ها و فنرهای نشیمن بهترین راه است.

اما این لایه‌های نشیمن چگونه‌اند؟

این لایه‌ها را در قسمت نشیمن مبل به کار می‌برند، که شامل انواع جنس از جمله: فوم، الیاف ویسکوز، اسفنج، فنر و تسمه کشی بوده و اغلب در لایه‌های اغلب مبل‌های سلطنتی چوب نیز به کار رفته است. اصولا تکنسین‌ها هر کدام از این لایه‌ها را با اصول خاص خود تعمیر می‌کنند. مثلا اگر فنر خراب شده باشد آن را تعویض کرده یا در صورت وا رفتن پارچه و فوم مبل ممکن است با کمی تغییر آن‌ها را دوباره استفاده کنند. در این بین لایکو از پرطرفدارترین لایه‌ها برای این بخش از مبلمان است.
اما مشکل در فنرها را چگونه می‌توان حل کرد؟ اگر فنرهای به کار رفته در مبل سلطنتی شل شده یا از جا در رفته باشد بهترین راه تعمیرش، قلاب کردن آن‌ها در سر جای خود یا در صورت اجبار تعویضشان است.

مخدوش شدن توسط حیوانات

داشتن حیوان خانگی به نوعی مساوی با از بین رفتن مبلمان سلطنتی و زیبایی منزل ما است. حیواناتی مانند سگ و گربه با چنگ انداختن به سطوح مبل موجب پاره شدن پارچه آن یا حتی مخدوش شدن قسمت‌های استیل و چوب آن می‌شوند. در صورت از بین رفتن روکش مبل توسط حیوانات خانگی خود باید هر چه زودتر به فکر تعویض و یا تعمیر روکش مبل سلطنتی آن باشید.

غذا و خوراکی خوردن روی مبل

از آنجا که پارچه‌های کاربردی در مبلمان سلطنتی اغلب از نوع ساتن، کریستال، مخمل و… بوده، معمولا پاک کردن لکه و آلودگی از سطح آن ها بسیار سخت است. در صورتیکه با کمک مایع و فرچه قادر به پاک کردن این لکه‌ها نبودید بهترین کار استفاده از خدمات قالیشویی جهت شستشوی مبل می‌باشد.

چگونه روکش مبل سلطنتی را عوض کنیم؟

روکش بعضی از مبل‌ها مانند مبل‌های راحتی را به آسانی می‌توان جدا و کمی نو نوارشان کرد؛ اما در مبل‌های سلطنتی باید به کمک یک فرد حرفه‌ای این کار را انجام داد. به طور کلی تعویض و تعمیرات پارچه مبل سلطنتی به صورت روش‌های زیر انجام می‌شود:

  • تعویض اسفنج به کار رفته در مبل
  • تعمیر فنر کشی آن
  • تعمیر کف و پشت مبل
  • شستشو و نظافت پارچه در صورت امکان
  • تعویض پارچه و بازسازی آن( درصورتی که مشکل پارچه با شستشو حل نشود)
  • رویه کوبی مبل

از چه پارچه‌ای برای روکش مبلمان سلطنتی استفاده کنم؟

این سوال کاملا منطقی و مهم است. این مورد کاملا به سلیقه خود شما بستگی دارد. ساتن، کریستال، مخمل، پشم یا کتان نمونه‌های رایج روکش مبل سلطنتی هستند. در هر صورت سعی کنید تا پارچه‌هایی را که لکه نگرفته و زود پاره نمی‌شوند انتخاب نمایید. انتخاب رنگ و طرح روکش نیز به سلیقه و شرایط خودتان بستگی دارد؛ مثلا برای افرادی که استفاده زیادی از مبل های سلطنتی دارند، رنگ‌های روشن خیلی توصیه نمی‌شود. از طرفی یکی از سوالات رایج در طراحی مبل سلطنتی ساده یا طرحدار بودن پارچه آن است.


پارچه‌های طرحدار نسبت به نوع ساده آن در صورت لکه گرفتن کم‌تر مشخص بوده و نیازی به تعویض سریع ندارند. از طرفی اگر اهل ست کردن مداوم و تعویض مبل‌های منزلتان هستید پیشنهاد می‌کنیم تا از مبل‌های سلطنتی با طرح‌های ساده استفاده کنید. اما اگر فکر می‌کنید در همان بازه‌های کوتاه مدت نیز ممکن است پارچه مبلمان منزلتان به هر دلیلی لکه‌دار یا سوراخ شود، حتما پارچه‌های از نوع طرحدار را به کار بگیرید. زیرا شلوغی طرح‌ها مانع از دیده شدن زیاد لکه‌ها و سوراخی آن می‌شود.

هزینه تعویض پارچه مبل سلطنتی

هزینه انجام این کار به پارچه‌ای که انتخاب می‌کنید بستگی دارد که باید به صورت متری قیمت آن را بپردازید.

سخن آخر

مبلمان سلطنتی از خاص‌ترین نوع مبلمان در بازار بوده که همیشه مشتری‌های خاص خود را دارد. شاید بهتر است اصلی‌ترین دلیل انتخاب مبلمان سلطنتی را ایجاد حس شکوه و جلوه‌گری در منزل دانسته که برخی مردم این حس را دوست دارند. اما در کنار حس خوب خرید این محصول مراقبت از آن نیز مهم است اما بسیاری از ما این نکته را رعایت نمی‌کنیم. حتما در حفظ و نگه‌داری از پارچه این مبلمان نهایت سعی خود را به کار بگیرید تا مشمول هزینه‌های اضافه جهت تعمیرات مبل سلطنتی نشوید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام: مجید صالح آبادی

خدمات: تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

مزایا: ۶ ماه ضمانت قطعات و ۱ ماه ضمانت تعمیرات پکیج

مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: رامین پیله رود

خدمات: تعمیرات انواع پکیج و آبگرمکن دیواری

مزایا: فاکتور رسمی، 1 ماه ضمانت قطعات، تضمین قطعات اورجینال

مناطق تحت پوشش: تمام مناطق تهران

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: پیام صداقت

خدمات: تعمیرات و تعویض روکش صندلی، تعمیر و فروش قطعات صندلی

مزایا: استفاده از قطعات اورجینال، تضمین بازگشت وجه، فاکتور رسمی، تضمین کتبی قطعات

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت

نام: شرکت تهران بوران (تعمیر خونه)

خدمات: تعمیرات جاروبرقی، ماکروفر، لباسشویی، ظرفشویی

مزایا: بازدید رایگان، ایاب و ذهاب رایگان، ضمانت 30 تا 365 روز، استفاده از قطعات اورجینال

مشاهده پروفایل | نظرات کاربران | ثبت شکایت