کلوزت روم در طراحی مدرن دکوراسیون داخلی منازل قسمتی برای نگهداری و یا عوض کردن البسه است. این قسمت با کارکردها و عناوین مختلفی شناخته می‌شود که در این صفحه از استاده به بررسی سه مورد از آن‌ها می‌پردازیم. اولین مورد طراحی کلوزت روم مدرن است که یکی از محبوب‌ترین انواع آن به شمار می‌رود. کلوزت روم ساده و همچنین کلوزت روم در اتاق خواب از دیگر مواردی است که در این صفحه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

طراحی کلوزت روم مدرن

کلوزت روم مدرن در اتاق مستر منازل مدرن جزو طراحی‌های کاربردی به شمار می‌رود. باید با توجه به ابعاد اتاق انتخابی از موارد زیر در کلوزت روم مدرن استفاده کنید.

 • کشو
 • قفسه
 • کمد
 • مبل
 • آینه قدی
طراحی کلوزت روم مدرن

دلیل طراحی کلوزت روم مدرن در منازل ایجاد اتاقی منظم است که در آن لباس‌ها نگهداری و عوض می‌شوند. پس اگر منزلتان دکوراسیونی مدرن دارد و به نظم نیز علاقه داری حتما به طراحی کلوزت روم مدرن بپردازید.

برای مشاهده طرح کمد دیواری جذاب و کاربردی برای طراحی داخل کمد دیواری روی لینک کلیک کنید.

طراحی کلوزت روم ساده

طراحی کلوزت روم ساده یکی از اقدامات کم هزینه و کاربردی در طراحی منزل به شمار می‌رود.  البته باید توجه داشته باشید که در طراحی کلوزت روم همواره به استانداردها توجه کنید تا خروجی مدنظرتان حاصل شود. متراژ کلوزت روم ساده از بسیار مهم است و باید با سایر مناطق منزل هماهنگی داشته باشد.

علاوه بر آن باید با توجه به تعداد کمدهای لازم برای چیدمان مواردی مانند لباس و کفش و کیف و… این ابعاد مشخص شود. اگر ابعاد اتاق مدنظرتان کم است می‌توانید از کمدهای چندمنظوره استفاده کنید. زیرا با این کار، کلوزت روم کارکرد اصلی خود را حفظ کرده و شما نیز از فضا بهترین استفاده را خواهید داشت و تمامی لوازمتان در آن کمدها با نظم قرار خواهند گرفت.

طراحی کلوزت روم ساده

اگر قصد دارید تا برای طراحی و ایجاد کلوزت روم مبلغ کمی را پرداخت کنید می‌توانید باکس‌های چوبی تهیه کنید و یا ساخت آن را به نجار بسپارید. از این باکس‌ها می‌توانید برای ساخت کمد دیواری استفاده کنید. مزیت استفاده از آن‌ها این است این طراحی کاملا بر حسب سلیقه شما خواهد بود و می‌توانید هر تغییری در آن ایجاد کنید. برای ساخت و نصبشان نیز فقط به میخ و دریل و چند لوازم ساده که در منزل همه موجود است، نیاز خواهید داشت.

اگر قصد دارید تا در منزل قدیمی کلوزت روم ساده‌ای را طراحی کنید باید به چوب مود استفاده در کمد دیواری توجه ویژه‌ای داشته باشید. با استفاده از چوب سرو می‌توانید حشرات را دفع کنید که برای منازل قدیمی پیشنهاد می‌شود.

کلوزت روم در اتاق خواب

کلوزت روم در اتاق خواب یکی از پرطرفدارترین اقدامات طراحی داخلی منزل است.  اگر قصد دارید کلوزت روم را در اتاق خواب طراحی کنید باید به موارد مختلفی توجه کنید که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نورپردازی است.

 • نورپردازی باید به شیوه اصولی انجام شود زیرا برای مشاهده دقیق رنگ لباس‌ها و انتخاب بهترین و هماهنگ‌ترین لباس، نور مورد نیاز است.
 • اگر اتاق خواب کوچکی را برای کلوزت روم انتخاب کرده‌اید که نور مناسبی نیز ندارد می‌تواند از روش‌های مخلفی برای نورپردازی صحیح و اصولی استفاده کنید تا هم اتاق خواب پرنور شود و هم بزرگ‌تر جلوه دهد. به طور مثال می‌توانید از رنگ‌های روشن برای این اتاق استفاده کنید. (با دکوراسیون خانه نقلی درست، متراژ آپارتمان را افزایش می‌دهید)
 • نصب پرده نازک برای عبور دادن نور و همچنین انتخاب کوسن‌های رنگارنگ نیز مواردی از این دست هستند و به کمک شما می‌آیند.
 • اگر باز هم در کلوزت روم نور مورد نیاز تامین نشد می‌توانید از نور مصنوعی و آینه قدی نیز استفاده کنید.
 • در کلوزت روم اتاق خواب نیاز نیست که صندلی زیادی استفاده کنید و یک صندلی و یا جایگاهی برای نشستن برای پوشیدن کفش کفایت خواهد کرد.
 • اگر ابعاد این اتاق بزرگ باشد می‌توانید جزیره‌ای را نیز در آن طراحی کنید و همچنین از یک میز آرایش نیز استفاده کنید. در طراحی کلوزت روم در اتاق خواب همواره توجه داشته باشید که باید نظم در اتاق رعایت شود وگرنه کلوزت روم از کارکرد اصلی خود ساقط می‌شود.

شما می‌توانید برای ایده گرفتن جهت طراحی کلوزت روم از تصاویری که در ادامه موجود است استفاده کنید. در تصاویر زیر اکثر مواردی که پیش‌تر بررسی شد موجود است.

طبقه بندی شده در

با برچسب در