در این صفحه از استاده به بررسی سایبان کولر آبی و گازی خواهیم پرداخت. برای مشاهده آموزش و طریقه ساخت سایبان کولر با ما همراه باشید.

لیست تعمیرکاران کولرگازی در تهران

می‌توانید برای تعمیر کولر آبی یا تعمیر کولر گازی خود، همین حالا با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

در فصول گرم سال اکثر مردم از کولرهای آبی و گازی استفاده می‌کنند. داشتن سایبان برای کولرها، کمک‌های بسیاری به نحوه کارکرد کولر می‌کند. کولرهای آبی و گازی هر دو در صورت داشتن سایبان راندمان بهتری دارند و با مصرف کمتر، هوای خنک بیشتری تولید می‌کنند. سایبان از تابش نور خورشید جلوگیری می‌کند و با خنک نگه داشتن کولر، باعث تحمیل فشار کمتر و در نتیجه بالا رفتن بازدهی می‌شود.

چرا باید برای کولر آبی و کولر گازی سایبان بسازیم؟

  • سایبان‌ها مانع تابیدن نور مستقیم خورشید به کولر می‌شوند و این باعث می‌شود کولر انرژی اضافه‌ای برای جبران گرمای وارد شده از خورشید مصرف نکند. چرا کولر باد خنک نمی‌زند؟
  • طبق تحقیقات مصرف آب کولر در صورت داشتن سایبان تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. در برخی تحقیقات میزان مصرف اضافه تا 1000 لیتر در سال تخمین زده شده است.
  • همچنین در صورت داشتن سایبان قطعات کولر دیرتر دچار خرابی می‌شوند.
  • علاوه بر آن مصرف برق کولر تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند.
  • وقتی کولر سایبان داشته باشد، هوای خنک‌تری تولید می‌کند و دیگر نیاز نیست برای خنک‌تر شدن هوا کولر را روی دور تند قرار دهیم. دلیل کار نکردن دور تند و کند کولر آبی چیست؟
  • نصب سایبان برای کولر باعث می‌شود در هنگام برف و باران صدای آن به داخل اتاق وارد نشود. همچنین از نشستن برف روی کولر جلوگیری می‌کند. سایبان کولر با جلوگیری از برخورد باران و برف به بدنه‌ی کولر،  عمر آن را افزایش می‌دهد و از زنگ زدگی و پوسیدگی آن جلوگیری می‌کند.

علاوه بر ساخت سایبان، استفاده از خدمات سرویس کولر آبی به صورت دوره‌ای نیز سلامت طولانی مدت کولر شما را تضمین خواهد کرد.

یک سایبان خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

برای اینکه از مزایای داشتن یک سایبان بهره‌مند شویم، باید مطمئن شویم سایبان ما ویژگی‌های یک سایبان خوب را دارد و به خوبی در محل خود نصب شده است. یک سایبان خوب ویژگی‌های زیر را دارد:

  • نباید مسیر ورود هوا به کولر را مسدود کند. (علت کم و زیاد شدن باد کولر گازی چیست؟)
  • باید نسبت به تابش نور خورشید مقاوم باشد
  • باید در برابر باد و طوفان و باران و برف مقاوم باشد
  • باید سبک باشد و به خوبی نصب شود

برای مشاهده خدمات نصب کولر گازی و خدمات سرویس کولر گازی در سایت استاده روی آن کلیک کنید.

طریقه ساخت سایبان کولر آبی

برای ساخت سایبان ابتدا باید شرایط محیطی را بررسی کرد و با توجه به جهت تابش نور خورشید، ابعاد مورد نیاز را اندازه گرفت.

جنس سایبان با توجه به میزان تابش نور و شرایط آب و هوایی می‌تواند متغیر باشد. سایبان استاندارد برای هر منطقه ممکن است متفاوت باشد.

وقتی اندازه‌های لازم را گرفتیم، باید با مواد اولیه‌ای که تهیه کرده‌ایم نسبت به ساخت آن اقدام کنیم. سایبان باید طوری ساخته شود که تمام محل‌هایی که ممکن است نور خورشید از آن‌ها به کولر برخورد کند را تحت پوشش قرار دهد. به علاوه آن، محل ورود هوا به کولر را مسدود نکند. به همین دلیل باید به جهت شرق و غرب محل نصب سایبان دقت کرد و سایبان را با توجه به آن طراحی کرد. اگر بتوانیم برای سایبان پایه درست کنیم که بتواند کاملا نورگیرهای کولر را پوشش دهد، بازدهی آن بالاتر می‌رود. علت کار نکردن فن کولر چیست؟ برای مشاهده علت کم شدن دور فن کلیک کنید.

طریقه ساخت سایبان کولر گازی

برای کولر گازی چون معمولا به دیوار نصب می‌شود و با توجه به اندازه‌ی آن، نیاز به سایبان کوچکتری داریم. برای اندازه‌گیری باید دقت کرد که در کولر گازی یک سمت سایبان به دیوار نصب می‌شود. برای کولرهای گازی هم مثل کولرهای آبی جنس سایبان با توجه به آب و هوا و شرایط محیطی ممکن است متغیر باشد. بنابراین باید شرایط را هم در نظر داشت. بعد از اندازه‌گیری و انتخاب جنس سایبان باید آن را به اندازه مناسب برش زده و البته دقت کنیم که با در نظر گرفتن چند سانتی‌متر اضافی، نصب آن را راحت‌تر کنیم. بعد از برش زدن باید گوشه‌های سایبان را به هم بچسبانیم تا محیط نورگیر را کاملا تحت پوشش قرار دهد. پولی کولرتان را حرفه‌ای تنظیم کنید.

حین نصب باید دقت داشت که سایبان مانع ورود هوا به داخل کولر گازی نشود. با توجه به جهت تابش نور خورشید باید سایبان را طوری نصب کرد که حداکثر جلوگیری ممکن از تابش مستقیم نور خورشید به کولر گازی را داشته باشد.

تفاوت سایبان کولر آبی و سایبان کولر گازی

سایبان کولرهای آبی و گازی تفاوت‌های زیادی با هم ندارند. با توجه به اینکه کولر گازی معمولا به دیوار نصب می‌شود، سایبان‌های آن طوری ساخته می‌شوند که به دیوار متصل شده و از بالا سایه برای کولر ایجاد می‌کنند. اما سایبان کولر آبی معمولا روی آن و یا از طریق پایه کنار آن نصب می‌شود. همچنین سایبان کولر گازی از نظر اندازه نیز کوچکتر است.

نتیجه

همانطور که گفته شد، استفاده از سایبان مانع برخورد نور مستقیم خورشید به کولر می‌شود. سایبان کولر با خنک نگه داشتن کولر باعث بالا رفتن بازدهی و راندمان آن می‌شود. در حین ساخت و نصب سایبان با توجه به نکاتی می‌توان فواید استفاده از آن را به حداکثر رساند. در مجموع با توجه به راحتی و هزینه پایین ساخت سایبان برای کولرهای آبی و گازی و تاثیر بسیار زیاد آن در مصرف آب و برق و همچنین افزایش بازدهی، استفاده از سایبان کولر منطقی و به صرفه است. توصیه می‌شود حتما برای کولر خود یک سایبان مناسب تهیه کنید.

طبقه بندی شده در