انواع گلهای آپارتمانی رونده که جالب است بشناسید!

گل‌های آپارتمانی رونده

امروزه بسیاری از افراد جهت زیبایی جلوه‌ی محیط، انواع مختلفی از گیاهان را در محوطه قرار می‌دهند که یکی از رایج‌ترین آنها، گلهای آپارتمانی رونده است. معمولا گلهای آپارتمانی رونده دارای برگ‌های سبز رنگ می‌باشند و در صورتی که که شرایط نگهداری از آنها به درستی انجام شود، به خوبی رشد خواهند کرد.

شما می‌توانید محل رویش گلهای آپارتمانی رونده را بر روی دیوار فراهم کنید یا اینکه گلدان آنها را در ارتفاعی قرار داده تا شاخ و برگ‌های گیاهان به صورت آویزان قرار بگیرند. گلهای آپارتمانی رونده انواع مختلفی دارند که هر کدام، از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت بوده و دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشند. بنابراین با ما همراه باشید تا در این مطلب از استاده مگ به بررسی انواع گیاهان آپارتمانی رونده بپردازیم.

انواع گلهای آپارتمانی رونده

همانطور که گفته شد گلهای آپارتمانی رونده، انواع مختلفی دارند که برخی از آنها به شرح موارد زیر می‌باشند:

گل ساعتی

گل ساعتی

یکی از انواع گلهای آپارتمانی رونده، گل ساعتی است. این نوع گیاه برای رشد نیاز به آبیاری دقیق و همچنین محیط مناسب دارد. در واقع می‌توان گفت بهترین زمان برای رشد این گیاه، فصل تابستان است و هنگامی که این گل رشد مناسبی پیدا می‌کند، یکی از گیاهان رونده دیواری به شمار می‌آید. گفتنی است قرار دادن گل ساعتی در فضای مورد نظر، باعث ایجاد زیبایی خاصی در محیط خواهد شد.

انواع گلهای آپارتمانی زیبا که عاشق آنها می‌شوید را در این صفحه از “استاده” بخوانید.

گل یاس

گل یاس

گل یاس یکی دیگر از گلهای آپارتمانی رونده است که دارای رشد بسیار بالایی می‌باشد. این گل رونده دیواری، دارای عطر و بوی خاصی می‌باشد؛ به طوری که وجود آن در محیط باعث انتشار بوی مطلوبی در فضا می‌شود. جهت آشنایی با هر یک از انواع گیاهان زیر، کلیک نمایید.

گل ناز

گل ناز

یکی دیگر از انواع گلهای آپارتمانی رونده، گل ناز است. لازم به ذکر است این گل نیز برای رشد به نگهداری صحیح و اصولی نیاز دارد.

برای مثال به منظور نگهداری از این گیاه باید گل ناز را به گونه‌ای قرار دهید که نور خورشید به صورت مستقیم به آن تابیده شود و دمای محیط مورد نظر نیز به اندازه‌ای باشد که محیط، معتدل و نیمه خشک باشد. در صورتی که نگهداری از گیاه به درستی انجام شود، در کنار برگ‌های گوشتی آن، گلهای سرخابی کوچکی نیز رشد خواهند کرد که زیبایی گیاه را دوچندان می‌کند.

پتوس

پتوس

یکی دیگر از انواع گلهای آپارتمانی رونده، پتوس می‌باشد که وجود آن در محیط، نقش ویژه‌ای در پاکسازی و رفع آلودگی هوا دارد. این گیاه نیز برای رشد کردن نیاز به شرایطی از قبیل محیط و نور مناسب دارد. گیاه پتوس باید در محیطی قرار گیرد که نور خورشید به صورت غیر مستقیم به آن تابیده شود. همچنین میزان آبیاری این گیاه در فصل‌های مختلف سال، متفاوت می‌باشد.

آبیاری پتوس باید در فصل تابستان، هر چهار روز یکبار و در فصل زمستان، هفته‌ای یکبار انجام گیرد. توجه داشته باشید که یکی از اموری که باعث برگ‌ دهی این گیاه می‌شود، آبیاری پتوس به صورت غبار پاشی است.

پاپیتال

پاپیتال

یکی دیگر از گیاهان رونده، پاپیتال است که رشد بسیار بالایی دارد. این گیاه در محیط‌های بسته و باز قابل رشد می‌باشد. بنابراین در بعضی از خیابان‌ها نیز قابل مشاهده می‌باشد. در این صفحه با راز نگهداری گلهای آپارتمانی آشنا شوید.

توجه داشته باشید که برای نگهداری از پاپیتال در داخل آپارتمان باید آن را در محیطی قرار دهید که نور خورشید به صورت مستقیم به گیاه تابیده شود. همچنین آبیاری گیاه نیز باید به موقع انجام گیرد. توصیه می‌شود برای رشد بهتر این گیاه، هفته‌ای دوبار آن را آبیاری نمایید.

برگ بیدی

برگ بیدی

انواع گلهای آپارتمانی رونده، برگ بیدی می‌باشد. این گیاه دارای برگ‌هایی است که ظاهری مشابه قلب داشته و رنگ آنها بنفش می‌باشد. لازم به ذکر است در صورتی که نگهداری از این گیاه به درستی انجام گیرد، پس از مدتی در کنار برگ‌های آن، گلهای کوچک زیبایی را مشاهده خواهید کرد.

معمولا این نوع گیاه در ارتفاع قرار می‌گیرد؛ اما توصیه می‌شود که برای رشد بهتر، گیاه را در محیطی کم ارتفاع و در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید؛ چرا که ممکن است گرما و نور مستقیم باعث زرد شدن برگ‌های آن شود.

هویا

هویا

یکی دیگر از انواع گلهای آپارتمانی رونده، هویا می‌باشد. این گیاه با نام دیگری تحت عنوان پیچ شمعی نیز خوانده میشود. این گیاه دارای برگ‌های سبز رنگ و گلهای خوشه‌ای شکل می‌باشد. گلهای خوشه‌ای گیاه به رنگ سفید و قرمز هستند که در تزئینات اجزای مختلفی مانند سبد گل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هویا دارای عطر و بوی بسیار مطلوبی است. از این رو از این گیاه برای معطر و خوش‌بو‌ سازی فضای اطراف نیز استفاده می‌شود.

پیله‌آ

پیله‌آ

پله‌آ، یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی رونده است که ظاهر بسیار زیبایی دارد. این گیاه دارای برگ‌های سبز رنگی بوده که رگه‌های نقره‌ای رنگ نقش بسته بر روی آنها ظاهری برجسته ایجاد می‌کند.

توجه داشته باشید که پیله‌آ رشد بسیار بالایی دارد؛ به همین دلیل جزء گیاهان رونده به شمار می‌آید. در صورتی که نگهداری از آن به خوبی انجام شود و در محیطی معتدل قرار گیرد، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به رشد زیادی خواهد رسید.

فیلودندرون

فیلودندرون

فیلودندرون یکی دیگر از گلهای آپارتمانی رونده است که دارای برگ‌های سبز و براق زیبایی می‌باشد. برای رشد فیلودندرون باید آن را در محیطی معتدل و نیمه مرطوب قرار داد. همچنین نور خورشید نیز نباید به طور مستقیم به آن تابیده شود تا رنگ برگ‌های آن سبز باقی بماند و زرد نشود.  

معمولا این گیاه در مکان‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل بزرگ بودن اندازه برگ‌های آن، در ادارات و اماکن مختلف به منظور جدا نمودن اتاق‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نتیجه گیری

گلهای آپارتمانی رونده دارای انواع متنوعی می‌باشند که از جمله آنها می‌توان به گل ساعتی، گل یاس، گل ناز، پتوس، پاپیتال، برگ بیدی، هویا، پیله‌آ و فیلودندرون اشاره نمود که در این مطلب به توضیح مختصری درباره هر یک از آنها پرداخته شد.

این نوع گل‌ها هر کدام ظاهری متفاوت و جذاب دارند؛ به طوری که که وجود آنها در محیط باعث افزایش زیبایی دکوراسیون خواهد شد. توجه داشته باشید که برای رشد بهتر گلهای آپارتمانی رونده باید با شرایط رشد هر یک از آنها آشنا باشید. در این راستا توصیه می‌شود با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *