اگر ماشین لباسشویی شما مشکل پیدا کرده و نیاز است آن را ریست نمایید، این مطلب مخصوص شماست. البته می‌بایست پیش از آموزش ریست ماشین لباسشویی دوو، در مورد انواع مشکلاتی که با ریست کردن دستگاه برطرف می‌شوند، توضیح دهیم؛ و سپس به آموزش ریست و نکات مربوط به نحوه انجام آن بپردازیم. توجه داشته باشید عدم آگاهی صحیح نسبت به ریست ماشین لباسشویی می‌تواند منجر به تعمیر ماشین لباسشویی زود هنگام را باعث شود.

در این صفحه از استاده، قصد داریم پیرامون ریست لباسشویی دوو صحبت کنیم. از شما دعوت می‌شود تا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی دوو

ممکن است شما به دلایل مختلف، از جمله ارورهای مختلف دستگاه و یا توقف ماشین لباسشویی حین کار، به دنبال نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی دوو باشید تا مشکل برطرف شود. در بسیاری از موارد، مشکل شما حل می‌شود اما در برخی دیگر، ممکن است عیب هنوز وجود داشته باشد و نیاز باشد تا تعمیرکار دستگاه را بررسی و به تعمیر بپردازد.

اگر جریان برق نوسان دارد، و یا با قطعی برق مواجه شدید و ماشین لباسشویی از کار افتاد و متوقف شد، با ریست کردن ماشین لباسشویی دوو، مشکل شما برطرف می‌شود. هم‌چنین ممکن است توقف لباسشویی دلایل دیگری نیز داشته باشد که در این صورت نیز ریست لباسشویی دوو، یکی از راه حل‌های پیش رو خواهد بود. (اما نحوه ریست ماشین لباسشویی ال جی به چه صورت انجام می‌شود؟)

نکته: توجه داشته باشید که در صورت وجود مشکلات سخت‌افزاری و عیب در قطعات ماشین لباسشویی، تنها ریست کردن کافی نیست و باید مشکل قطعات برطرف شود.

نحوه ريست كردن ماشين لباسشويی دووو

به طور کلی در این موارد، ریست لباسشویی دوو کمک‌کننده خواهد بود:

 • انتخاب برنامه اشتباه برای شستشوی لباس
 • توقف دستگاه هنگام شستشوی لباس
 • قطع و وصل شدن جریان برق
 • مشاهده error در دستگاه
 • مشاهده چشمک زدن چراغ لباسشویی
 • هنگامی که حین شستشو، دستگاه روی یک برنامه قفل می‌شود.

نحوه ریست کردن لباسشویی دوو، در مدل‌های مختلف با هم تفاوت دارد. در مدل‌های قدیمی، دکمه ریست وجود مدارد و باید این کار به صورت دستی انجام شود. در این بخش، سعی داریم تا با جزئیات کامل، به آموزش نحوه ریست لباسشویی دوو در مدل‌های مختلف بپردازیم.

ریست کردن ماشین لباسشویی دوو به صورت دستی

اگر مدل دستگاه قدیمی است و دکمه ریست ندارد، این کار باید به صورت دستی انجام شود. توجه داشته باشید که در این شرایط، پس از قطع کردن جریان برق، شیر تخلیه و شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا مشکلی در آن‌ها وجود نداشته باشد.

 • ابتدا دستگاه را از برق بکشید تا جریان برق به دستگاه قطع شود.
 • سپس حدود یک دقیقه صبر کنید تا دستگاه به همین صورت خاموش بماند.
 • بررسی کنید که دستگیره کنترل روی final spin و یا dry نباشد. در صورتی که روی یکی از این دو مورد قرار داشت، آن را خارج کنید و روی حالتی غیر از آن‌ها مانند spin قرار دهید. (با راهنمای فارسی کلمات ماشین لباسشویی آشنا شوید.)
 • پس از یک دقیقه، سیم را به پریز برق وصل کنید. در برخی از مدل‌های لباسشویی، جهت ریست لباسشویی دوو، باید شش بار درب را باز و بسته کنید تا ماشین ریست شود.
 • ماشین لباسشویی را روشن کنید، (کلید start را بزنید) اکنون ماشین لباسشویی ریست می‌شود و باید کار کند.
نحوه ريست كردن ماشين لباسشويی دووو

ریست کردن ماشین لباسشویی دوو با دکمه

ریست لباسشویی دوو، در مدل‌های مختلف به روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. در برخی از مدل‌های این لباسشویی، تنها باید با دکمه off ، دستگاه را ریست کرد.

در برخی دیگر از انواع ماشین لباسشویی دوو، در صورت مشاهده ارور، اول می‌بایست برنامه را کنسل کنید (cancel) و سپس دکمه stop یا pause را فشار دهید تا دستگاه شما ریست شود.

برای دیگر مدل‌ها نیز می‌توان تنها با چرخاندن دستگیره چرخشی، ماشین لباسشویی را ریست کرد.

اگر برنامه ماشین لباسشویی هنگ کرد و روی یکی از برنامه‌ها متوقف شد، می‌توانید با خاموش و روشن کردن دستگاه، به ریست لباسشویی دوو بپردازید.

توصیه می‌شود جهت انتخاب بهترین روش برای ریست، از دفترچه راهنمای دستگاه نیز می‌توانید کمک بگیرید؛ این دفترچه با در نظر گرفتن مدل دستگاه، به طور کامل به شما عزیزان آموزش می‌دهد. برای مثال ممکن است برای ریست ماشین لباسشویی دوو 8 کیلویی، دفترچه راهنما شما را به راحتی راهنمایی کند.

هم‌چنین توجه داشته باشید که هنگام کار با دستگاه، حتما دست‌های شما خشک باشد و رطوبتی نداشته باشد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در