قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک ، قیمت رنگ پلاستیک

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک یکی از گزینه‌های بسیار محبوب در هنگام ساخت یا بازسازی ساختمان است. این نوع رنگ قیمت بسیار مناسبی دارد و اجرای آن نیز با استفاده از اسپری یا قلم‌مو و غلطک به راحتی انجام می‌شود. رنگ‌های پلاستیک قابل شستشو نیستند؛ اما ظاهر زیبایی به داخل ساختمان می‌دهند. از دیگر دلایل محبوبیت رنگ پلاستیک ساختمان می‌توان به این مورد اشاره کرد که به هیچ حلالی به‌جز آب نیاز ندارند. خشک شدن و اجرای سریع نیز از دیگر مزایای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک هستند.

خدمات نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی
امتیاز 4.4 از 141 رأی

نام برند: 

گروه نقاشی ساختمانی محمدیان

نام مدیریت: 

آقای حجت محمدیان

تلفن همراه: 

0912835064309190372801

مزایا: 

تضمین بازگشت وجه، بازدید رایگان در تهران، کرج و شهریار ، استفاده از رنگ‌های روغنی سحر، رنگ کاپارول برای رنگ اکریلیک، رنگ پارس بهار برای رنگ پلاستیک

دفتر مرکزی: 

تهران، میدان انقلاب، کارگر شمالی، خیابان فاطمی، بن‌بست آرامش، پلاک۲۳، طبقه ۶، واحد ۱۲

 تماس و مشاوره رایگان

رنگ پلاستیک در ساختمان

اگر خودتان و بدون کمک گرفتن از یک تیم حرفه‌ای قرار است که ساختمان خود را با رنگ پلاستیک ساختمان نقاشی کنید، بهتر است بدانید که رنگ‌های پلاستیکی بدون بو هستند و مانند سایر رنگ‌ها در طی پروسه رنگ‌آمیزی شما را اذیت نمی‌کنند. همچنین دقت کنید که نقاشان حرفه‌ای معمولاً برای رنگ‌آمیزی دیوار با رنگ پلاستیکی، از غلطک به جای قلم‌مو استفاده می‌کنند؛ چرا که رد قلم بر روی دیوار باقی نمی‌ماند.

خود رنگ‌های پلاستیک نیز دارای دو نوع نیمه پلاستیک و تمام پلاستیک هستند.  تفاوت این دو در این است که رنگ‌های نیمه پلاستیک قیمت پایین‌تری دارند و قدرت پوشش دهی آن‌ها کمی نسبت به رنگ‌های تمام پلاستیک کمتر است. با این حال این رنگ‌ها برای پوشش تزئینی سطوح گچی بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند.

قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو

قیمت رنگ پلاستیک

پیش از آنکه به قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو بپردازیم باید گفت که اگر به دنبال نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک قابل شستشو هستید، بهتر است بدانید که این رنگ همان رنگ تمام پلاستیک است که برخی از تولیدکننده‌ها ادعای قابل شستشو بودن آن‌ها را مطرح می‌کنند. در این خصوص باید گفت که ادعای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک تا حد زیادی درست است. البته باید به خاطر داشته باشید که شما نمی‌توانید به اندازه یک رنگ روغنی از رنگ‌های پلاستیکی انتظار قابل شستشو بودن را داشته باشید. همچنین توجه کنید که قابل شستشو نبودن این رنگ‌ها به این معنی است که اگر دچار لک شوند، با استفاده از آب نمی‌توانید این لک‌ها را به سادگی دیوارهای با رنگ روغنی تمیز کنید. اما باز هم استفاده از روش‌هایی مانند بخارشوی، حوله مرطوب یا اسفنج می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای تمیز کردن دیوارهای با رنگ پلاستیک باشد. در نهایت بعد از انتخاب یک رنگ تمام پلاستیک، باید بدانید که قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو با توجه به برند و وزن آن‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. این رنگ‌ها در سطل‌های 5 و 10 کیلویی موجود هستند. قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو در هر صورت از رنگ‌های روغنی و آکریلیک ارزان‌تر خواهد بود.

جدول زیر حدود قیمت رنگ پلاستیک در سال ۹۸ را نشان می‌دهد.

۵ کیلوییاز ۵۰ هزار تومان
۱۰ کیلوییاز ۹۰ هزار تومان

بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو برای نقاشی ساختمان

بهترین رنگ پلاستیک برای نقاشی ساختمان

در پاسخ به اینکه بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو چیست، باید گفت که رنگ‌های پلاستیک هر چه کیفیت بالاتر و پوشش دهی بهتری داشته باشند، از نظر شستشو نیز می‌توانند جواب دهی بهتری داشته باشند.

 از طرفی، رنگ‌های پلاستیک و باکیفیت:

  1. به ندرت دچار لک می‌شوند.
  2. شستشوی آن‌ها نیز چندان ضروری نخواهد بود.

 برای این منظور توصیه می‌کنیم که حتماً به سراغ تولیدکننده‌های مطرح بازار رفته و رنگ‌های با کیفیت را خریداری کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که حتی بهترین رنگ پلاستیک قابل شستشو نیز معمولاً یک رنگ با دوام 2 یا 3 ساله محسوب می‌شود و بعد از آن نیاز به تجدید رنگ خواهید داشت. بنابراین با نگهداری مناسب، می‌توانید بعد از پایان عمر مفید این رنگ‌ها، با هزینه و زحمت بسیار کم، دوباره دیوارها را رنگ‌آمیزی کنید چرا که قیمت هر متر رنگ پلاستیک ساختمان عدد نسبتا مناسبی خواهد بود.

اجرت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک چقدر است؟

اجرت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

قیمت هر متر رنگ پلاستیک با توجه به معیارهای مختلفی تعیین می‌شود. دقت کنید که شما نمی‌توانید رنگ پلاستیک را روی هر سطحی کار کنید. مثلاً در وهله اول باید بدانید که رنگ پلاستیک را نمی‌توان روی سطح فلزی مانند پنجره بزنید. برای دیوار نیز اگر از قبل هیچ رنگی روی دیوار نباشد (دیوار گچی)، باید ابتدا روی دیوار را روغن الیف درجه 1 کار کنید. بعد از آن بتونه کاری کرده و می‌توانید رنگ‌آمیزی را شروع کنید.

در موارد دیگر معمولاً پرسیده می‌شود که چطور رنگ پلاستیک ساختمان را روی رنگ روغنی کار کنیم؟ در پاسخ باید گفت که در ابتدا باید دیوار را به طور کامل از گرد و غبار و دوده پاک‌سازی کرده و سپس همه ترک‌ها و درزها را با استفاده از بتونه بپوشانید. سپس در مرحله آخر می‌توانید غلظت مناسبی از رنگ پلاستیک را انتخاب کرده و دیوار خود را با آن نقاشی کنید.

دقت کنید که هنگام محاسبه قیمت هر متر رنگ پلاستیک و اجرت رنگ پلاستیک، بتونه‌کشی و همچنین روغن‌کاری دیوار نیز هزینه‌ای جدا برای شما در بر خواهند داشت. اگر قصد دارید که دیوار ساختمان خود را نقاشی کنید، با توجه به مراحلی که پیش از رنگ کردن قرار است انجام شود، اجرت رنگ پلاستیک شما محاسبه خواهد شد. اجرت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک به صورت متری است و عملا قیمت هر متر رنگ پلاستیک یک نرخ مبنا می باشد، که توصیه می‌کنیم حتماً با شرکت یا فردی که قرار است این خدمات را به شما ارائه دهند، در خصوص قیمت دستمزد رنگ پلاستیک به صورت کلی و قیمت هر متر رنگ پلاستیک مذاکره کنید.

جدول زیر قیمت حدودی اجرای رنگ پلاستیک در سال ۹۸ را نشان می‌دهد.

نوع رنگهر مترهر متر مربع
رنگ پلاستیک خوباز ۱۰ هزار توماناز ۱۵ هزار تومان

استفاده رنگ پلاستیک برای سقف

رنگ پلاستیک برای سقف

با آنکه در خانه‌های متعدد می‌بینیم که نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک انجام می‌شود، اما معمولاً رنگ پلاستیک برای سقف گزینه بهتری به حساب می‌آید. به دلیل آنکه نیازی به شستشو ندارد و کمتر از سایر بخش‌های خانه دچار لک می‌شود. به همین دلیل برای آنکه در هزینه نقاشی ساختمان تا حد زیادی صرفه‌جویی شود، یکی از گزینه‌های شما می‌تواند رنگ‌آمیزی دیوارها با رنگ روغنی و استفاده از رنگ پلاستیک برای سقف باشد. به صورت کلی هزینه انجام رنگ پلاستیکی برای دیوار و سقف تفاوت خاصی نیز نخواهد داشت.

جمع بندی

در نهایت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک با کیفیت می تواند هم پوشش مناسبی برای دیوار منزل شما ایجاد کند و هم اینکه از نظر اقتصادی نیز بسیار مفرون به صرفه باشد. سادگی اجرا و سرعت بالای آن نیز می‌تواند به سهولت کار بازسازی یا ساخت خانه شما کمک کند. این مساله با توجه به قیمت دستمزد رنگ پلاستیک، هزینه پایینی خواهد بود. اما توجه داشته باشید که همواره از نقاش خود بخواهید تا در محل حاضر شود و هزینه شما به صورت کلی با متر کردن منزل تخمین بزند تا رضایت شما به طور کامل جلب شود و از کل هزینه مطلع باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

  برای سوال پرسیدن اینجا کلیک کنید  یا نظر خود را در کادر پایین بنویسید

Your email address will not be published.