کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

کاغذ دیواری یا رنگ

کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟ یکی از دغدغه هایی که همه ما هنگام تغییر دکوراسیون خانه با آن مواجه می شویم! به نظر شما کدام بهتر است؟ برای پاسخ به این پرسش نکت قصد دارد در این صفحه به مقایسه کاغذ دیواری و رنگ ساختمان بپردازد تا شما را برای انتخاب گزینه ای مناسب یاری رسانیم.

مقایسه کاغذ دیواری و رنگ ساختمان

جدول مقایسه کاغذ دیواری و رنگ ساختمان

گروه نقاشی محمدیان

امتیاز 4.4 از 157

استاده در: نقاشی ساختمان، کاغذ دیواری، خورده کاری، نقاشی درب، پنجره و نرده

مزایا: بازدید رایگان، تضمین بازگشت وجه، گارانتی بهترین رنگ

میثم حسین زاده

امتیاز 5 از 2

استاده در: نقاشی ساختمان، خورده کاری، نقاشی درب، پنجره و نرده

مزایا: در صورت رضایت مشتری در اتمام کار، هزینه دریافت می‌شود

این جایگاه برای شماست

امتیاز 3.9 از 24

برای جذب مشتری بیشتر، به متخصصین استاده بپیوندید

کدام ارزان تر است؟

کاغذ دیواری یا رنگ، کدام یک از لحاظ هزینه مقرون به صرفه و ارزان تر است سوالی که در مرحله اول به ذهن خیلی از ما خطور می کند. باید بگوییم که امروزه به دلیل تنوع جنس و کیفیت می توان خرید کاغذ دیواری با قیمت مناسب حتی کمتر از رنگ های ساختمانی را انتخاب کرد و به منزل یا محل کار خود جلوه ای متفاوت از طرح های زیبا کاغذ دیواری بخشید.

دوام کدام بیشتر است؟

نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم دوام و طول عمر کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان می باشد. باید متذکر شویم که با پیشرفت تکنولوژی و تولید کاغذ های دیواری در زمینه رعایت استاندارد کیفیت، دوام و طول عمر کاغذ دیواری بسیار بیشتر از رنگ می باشد.

توجه کنید که رنگ ساختمان پس از مدتی دوده و گرد و غبار را به خود می گیرد و نمای اتاق را بسیار بد جلوه می دهد و مجبور به هزینه اضافی بابت بازسازی دوباره رنگ ساختمان می شوید.

تنوع کدام بهتر است؟

همانطور که پیداست تنوع کاغذ دیواری هم از لحاظ رنگ و هم از لحاظ طرح صد ها برابر بیشتر از رنگ و نقاشی ساختمان می باشد. در نظر بگیرید همه افراد با هر نوع سلیقه ای می توانند به انتخاب کاغذ دیواری با طرح مورد نظر خود بپردازند و پس از نصب، از آن لذت ببرند. اما اگر شما فردی هستید که از طرح های شلوغ احساس خوشایندی ندارید و دیوار های ساده را میپسندید رنگ ساختمان گزینه ای بسیار مناسب برای شما خواهد بود.

نظافت و شست و شوی کدامیک راحت تر می باشد؟

نظافت خانه یکی از دغدغه خانم ها در هر خانه ای می باشد اما باید به این نکته اشاره کنیم که برخی از انواع نقاشی ساختمان مدرن و همچنین برخی از کاغذ دیواری ها قابل شست و شو و نظافت می باشند.

پس با انتخاب درست هر یک از این دو دسته مشکلی در نظافت آن ها بوجود نمی آید.

برای بزرگنمایی فضا کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که رنگ یا نقاشی ساختمان بسیار مناسب تر می باشد زیرا به دلیل براق بودن رنگ ها و همچنین توانایی منعکس کردن نور توسط رنگ، باعث می شود که خانه یا محل کار شما بزرگتر به نظر برسد. البته کاغذ دیواری در طرح های ساده نیز وجود دارد اما جالب است که بدانید کاغذ دیواری خاصیت جذب نور را دارد و نمیتواند نور را منعکس کند پس در بزرگنمایی خانه خود بهتر است از رنگ های براق استفاده کنید.

حتما بخوانید: برای محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری کلیک نمایید.

مدت زمان و سهولت کدامیک در اجرا بیشتر می باشد؟

همانطور که در صفحه کاغذ دیواری به آن اشاره شد سهولت و مدت زمانی که برای نصب کاغذ دیواری در نظر گرفته می شود به مراتب بسیار کمتر از رنگ و نقاشی ساختمان می باشد. فارغ از اذیت شدن و سر درد های ناشی از بوی رنگ، برای نصب کاغذ دیواری دیگر نیازی به جمع کردن وسایل و لوازم خانه یا محل کار نیست و می توان پس از نصب آن ها وسایل را سر جای خود قرار داد.

برای پوشش کامل ترک ها کدام بهتر است؟

در این مورد نیز باید گفت که کاغذ دیواری مخصوصا کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های شلوغ تری هستند بهترین گزینه می باشند و می توانند آسیب ها و ترک های موجود بر روی دیوار ها را به خوبی پوشش دهند. البته در رنگ و نقاشی ساختمان نیز با رعایت زیر کاری مناسب و بتونه کاری می توان این مسئله را حل کرد که مقداری زمان گیر خواهد بود.

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ ساختمان:

اگر شما جزء آن دسته از افراد هستید که هنوز نتوانسته اید تصمیم بگیرید که کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ ساختمان؟! باید به شما بگوییم که می توانید از ترکیب هر دو استفاده کنید اما برای این کار باید از افراد کاردان و حرفه ای استفاده کنید تا نهایت دقت و ظرافت را در پیاده سازی طرح مورد نظر شما داشته باشند.

نتیجه گیری:

در زیر برای شما عزیزان جدولی را تهیه کردیم تا بتوانید در یک نگاه در مورد کاغذ دیواری یا رنگ ساختمان نتیجه گیری کنید؛ و به آنچه بیشتر به آن “احتیاج” دارید و متناسب با “نیاز” شما می باشد به سادگی پی ببرید و یک انتخاب درست برای تغییر دکوراسیون فضای خود داشته باشید:

مطالب مرتبط برای شما...

 1. Avatar آدم برفی says:

  کاغذ دیواری برای خانه ای که نهایتا پنجاه متر مجموع متراژ دیوارها ست قیمت اجرت چقدر است و قیمت کاغذ دیواری چینی یا ایرانی با ابعاد عرض ۵۳ و چقدر کاغذ دیواری می بره

 2. Avatar Easy - says:

  مطالب جالبی بود. مخصوصا جدول نتیجه گیری.جذاب و مفید

 3. Avatar Catalina La says:

  مطالب جالبی بود. مخصوصا جدول نتیجه گیری.جذاب و مفید

 4. Avatar زهرا شیخی says:

  مطالب جالبی بود. مخصوصا جدول نتیجه گیری.جذاب و مفید

  برای سوال پرسیدن اینجا کلیک کنید  یا نظر خود را در کادر پایین بنویسید

Your email address will not be published.