همانطور که می‌دانید کابینت دارای انواع مختلفی است که با توجه به سلیقه و علایق شما انتخاب می‌شود. یکی دیگر از مواردی که هنگام انتخاب کابینت دارای اهمیت است هماهنگی آن با سبک دکوراسیون منزل است. در ادامه‌ی این مطلب از استاده سعی داریم تفاوت کابینت نئوکلاسیک با کلاسیک، ممبران و انزو را با یکدیگر بررسی کنیم.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک با کلاسیک

کابینت در دو نوع کلی کلاسیک و مدرن در بازار تولید و عرضه می‌شود. نوع کلاسیک برگرفته از بناهای تاریخی و اشرافی قدیمی است. برخی از آن‌ها در ساخت از تخت جمشید و مدل‌های بومی ایران ایده گرفته‌اند. شما می‌توانید با توجه به ایده‌ای که در ذهنتان مجسم کرده‌اید، درخواست ساخت مدل مدنظرتان را بدهید. اگر شما نیز از افرادی هستید که به دکوراسیون مینیمال و ساده علاقه دارید مدل مدرن بهترین انتخاب برای شما است. برخی از انواع آن در ادامه نام برده شده‌اند.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک با کلاسیک
 • بدون دستگیره
 • ام‌دی‌اف
 • هایگلاس
 • دستگیره نواری
 1. مدل نئوکلاسیک دقیقا بین دو مورد بررسی شده قرار می‌گیرد. این مدل طرح سنتی و کلاسیک دارد و از سادگی چشم‌نوازی نیز برخوردار است.
 2. اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها در میزان سادگی طرح آن دو است. یعنی مدل اول ساده‌تر از مدل دوم است ولی ظاهر آن مدرن‌تر است.
 3. نگهداری و تمیز کردن مدل کلاسیک از مدل دیگر سخت‌تر است. زیرا این مدل دارای طرح‌های زیاد و شلوغ است. با توجه به اینکه تمامی پخت و پزها در آشپزخانه انجام می‌شود، ذرات چربی و گرد و غبار روی کابینت‌ها قرار گرفته و باید مرتبا به تمیز کردن آن‌ها بپردازید. به همین دلیل نگهداری از مدل نئوکلاسیک ساده‌تر است. (بهترین روش تمیز کردن کابینت فلزی، ممبران، چوبی)
 4. هرچه کابینت طرح‌های بیشتری داشته باشد در نتیجه کابینت‌ساز باید زمان و کار بیش‌تری نیز انجام دهد که همین امر سبب بیش‌تر شدن مبلغ نهایی خواهد شد. مدل نئوکلاسیک از دیگری قیمت کمتری دارد زیرا پروسه تولید و ساخت آن ساده‌تر است.
 5. مدل کلاسیک از قدیم وجود داشته و مورد استفاده قرار می‌گرفته است اما مدل دیگری که پیش‌تر نام برده شد، جدیدتر است. پس می‌توان گفت که به‌روزتر و مدرن‌تر است.

18 مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک 2023 را با کلیک بر روی لینک قرار داده شده مشاهده کنید.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک با ممبران

در این بخش سعی داریم تا فرق کابینت نئوکلاسیک با ممبران را بررسی کنیم. اما در ابتدا با کابینت ممبران بیشتر آشنا خواهید شد.

کابینت ممبران از زیر مجوعه‌های نوع کلاسیک است. جنس آن از چوب خام است. برخی از خصوصیت‌های آن در ادامه نام برده شده‌اند.

 • امکان بلند شدن روکش در طرح‌های ریز
 • موجود در رنگ و طرح متنوع
 • شبیه به کابینت تمام چوب
 • داشتن حساسیت به حرارت و نور
 • مقاوم در برابر آب
تفاوت کابینت نئوکلاسیک با ممبران
 1. مدل ممبران برای منازلی با دکوراسیون کلاسیک به کار می‌رود. اما مدل نئوکلاسیک در هر دو دکوراسیون مدرن و کلاسیک استفاده می‌شود.
 2. در حال حاضر فروش مدل ممبران کاهش یافته و در مقابل فروش مدل دیگر هرروز افزایش می‌یابد و افراد بیش‌تری را جذب خود می‌کند.
 3. مدل نئوکلاسیک در برابر گرما و رطوبت مقاوم است اما مدل دیگر در صورت آسیب رسیدن به آن، باید درب را تعویض کنید. پس از مدتی استفاده نیز مدل اول را می‌توان با رنگ زدن نوسازی کرد اما در مدل دیگری باید به طور کامل مناطق آسیب دیده را تعویض کرد.
 4. مدل ممبران قیمت پایین‌تری دارد اما تقلید با سطح پایین از کارهای کلاسیک چوبی است. مدل دوم کمی مبلغ بالاتری دارد ولی اصالت خود را دارد و تقلید از هیچ مدلی نیست.
 5. مدل ممبران نسبت به مدل دیگر رنگ‌ها و انواع محدودتری دارد و ممکن است رنگ مدنظرتان را در میان انواع آن پیدا نکنید. در مقابل مدل دیگری در طیف رنگ وسیعی در بازار موجود است و همه افراد با هر سلیقه‌ای می‌توانند رنگ مدنظرشان را بیابند.

فرق کابینت نئوکلاسیک با انزو

در ادامه ابتدا به بررسی جداگانه هر یک از این دو مدل کابینت می‌پردازیم.

کابینت انزو

این مدل دارای طرح‌های ساده و کلاسیک است. اغلب از رنگ‌های خاکستری، سفید و بلوط برای ساخت آن استفاده می‌‌شود و پایه‌های ساده‌ای دارد. این مدل به دلیل داشتن طرح‌های ساده و شیک برای همه منزل با هر سبک دکوراسیون مناسب است.

فرق کابینت نئوکلاسیک با انزو

کابینت نئوکلاسیک

این مدل دارای طرح‌های پیچیده‌تری است. گاهی در ساخت این مدل از طرح‌هایی با جزئیات بیشتر و معماری کلاسیک و تراشکاری و نقش برجسته به کار می‌روند. اغلب در ساخت آن از رنگ‌های مشکی، قهوه‌ای و کرم استفاده می‌شود. این مدل معمولا برای منازل با دکوراسیون کلاسیک و لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تفاوت

 1. از مدل انزو برای منازل با محیط کوچک‌تر استفاده می‌شود و در مقابل از مدل دیگر برای منازل بزرگ استفاده می‌شود.
 2. در ساخت مدل انزو به طور گسترده از رنگ‌های سفید و خاکستری استفاده شده و در مدل دیگر بیش‌تر از رنگ‌های قهوه‌ای، کرم و مشکی استفاده می‌شود.
 3. مدل انزو با توجه به متریال مصرفی قیمت بیش‌تری دارد. روند ساخت دشوار آن نیز سبب بیش‌تر شدن قیمت آن شده است. قیمت نئوکلاسیک با توجه به طراحی و مواد اولیه مورد استفاده تعیین می‌شود.
 4. از مدل نئوکلاسیک برای دکوراسیون کلاسیک و پیچیده استفاده می‌شود و از مدل دیگری برای دکوراسیون مدرن و ساده استفاده می‌شود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در