استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی خوب نیست!

استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از دستگاه­‌های کاربردی در هر خانه‌­ای محسوب می‌­شود که باید در استفاده از آن دقت بالایی داشته باشید تا نیاز به تعمیرات ظرفشویی را تا حد امکان کاهش دهید. یکی از سوالات رایج کاربران ما این است که آیا استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی باعث خرابی می‌­شود؟ به همین علت در این صفحه از استاده به بررسی این موضوع و راه حل آن پرداخته­‌ایم. با ما همراه باشید.

برخی افراد بر این باورند که هرچه از وسایل برقی خود در منزل کمتر استفاده کنند، طول عمر دستگاه را افزایش می­‌دهند و به آن کمک می­کنند اما در واقع این طور نیست و برخی از دستگاه­‌های برقی عملا نباید کمتر مورد استفاده قرار گیرند تا کارایی یا طول عمر بیشتری داشته باشند.

توجه کنید برای ریست ماشین ظرفشویی در انواع مختلف برندها می‌توانید روی آن کلیک کنید.

استفاده نکردن طولانی از ظرفشویی

همان طور که می­‌دانید ماشین ظرفشویی، یک دستگاه کاربردی است و برای زیبا کردن آشپزخانه به کار نمی­‌رود بنابراین بهتر است از آن به طور مرتب و به نحو احسن استفاده کنید و حداقل هفته‌ای یکبار دستگاه را روشن نمائید. اما نکته جالبی که در اینجا بهتر است بدانید این است که ماشین ظرفشویی برخلاف سایر دستگاه­‌های برقی اگر بیشتر مورد استفاده قرار گیرد، عمر طولانی­‌تری خواهد داشت. علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی چیست؟

استفاده نکردن از ظرفشویی به مدت زیاد، رفته رفته به خراب شدن آن منجر می‌­شود. علت این موضوع هم این است که با توجه به اینکه ماشین­‌های ظرفشویی، مقدار لیتر آب را درون خود ذخیره می‌­کنند، در صورتی که به صورت مداوم مورد استفاده قرار نگیرند، آب ذخیره شده درون مخزن، راکد می‌ماند و باعث زنگ زدن قطعات در تماس با آب می­‌شود. با توجه به این موضوع میتوانید سایر دلایل جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی را بخوانید و راهکارهای آن را عملی کنید.

از دیگر دلایلی که باعث خراب شدن ماشین ظرفشویی در صورت استفاده نکردن به مدت طولانی می­‌شود می‌­توان به واکنش مایع و نمک ظرفشویی اشاره کرد. با توجه به این که مخزن نمک و مایع در هربار شستشو پر و خالی نمی‌­شود، باقی ماندن این مواد درون مخزن واکنش با قطعات را به دنبال دارد و باعث زنگ زدن یا از بین رفتن آن­ها می‌­شود. علت خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی چیست؟

یکی دیگر از عوارض استفاده نکردن ماشین ظرفشویی به مدت طولانی را می‌­توان ایجاد بوی بد ناشی از باقی ماندن مواد شوینده درون ظرفشویی دانست. چرا ظرف در ماشین ظرفشویی خشک نمی‌شود؟ پیشنهاد می‌کنیم این صفحه را مطالعه کنید.

حالا که با کلیات و دلایل این موضوع که استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی خوب نیست به طور کامل آشنا شده­اید شاید این سوال برای بعضی افراد پیش آمده باشد که اگر شرایط استفاده از ظرفشویی را نداریم (به عنوان مثال سفر طولانی رفته‌­ایم) چه کنیم؟

راه حل برای زمانی که نمی­‌خواهیم از ماشین ظرفشویی استفاده کنیم

در مواقعی که به مدت طولانی نمی‌­توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید، نکات و راهکارهای زیر را به کار ببرید :

  • نمک و مایع جلا دهنده را به طور کامل از مخزن ماشین ظرفشویی تخلیه کنید. جایگزین در صورت نداشتن قرص ماشین ظرفشویی
  • به جای فیلتر ماشین ظرفشویی از یک دستمال استفاده کنید تا رطوبت را به خود جذب کند و مانع از زنگ زدگی ظرفشویی شود.

با انجام این دو کار ساده می‌­توانید با خیال راحت به مدت طولانی از ظرفشویی استفاده نکنید.

نکته: برای خالی کردن نمک و مایع جلا دهنده می­توانید به صورت دستی عمل کنید یا با روشن کردن و خاموش کردن متوالی از تمام شدن نمک و مایع جلا دهنده اطمینان حاصل کنید.

امیدواریم از مطالعه این مطلب از استاده استفاده لازم را برده باشید و نکات گفته شده در آن را به کار گیرید تا از مشکلات ناشی از استفاده نکردن ماشین ظرفشویی به مدت طولانی در امان باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *