تعمیر شوفاژ برقی به علت مکانیسم بسیار ساده این نوع از شوفاژها کار آن‌چنان پیچیده‌ای نیست. این روزها استفاده از شوفاژ به‌عنوان یک وسیله گرمایشی در ساختمان‌ها بسیار مرسوم است. شوفاژهای برقی نسبت به انواع معمولی آن دارای یک سری مزیت‌ها و معایب هستند.

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده قصد داریم به معرفی بهترین تعمیرکار شوفاژ برقی بپردازیم. سپس درباره تعمیر شوفاژ برقی با شما مطالبی را به اشتراک بگذاریم و به هزینه تعمیرات شوفاز برقی میپردازیم.

دسترسی سریع به مطالب

قیمت تعمیر شوفاژ برقی چقدر است؟

قیمت تعمیرات شوفاژ برقیاز 50.000 تومان تا 200.000 تومان

در ارتباط با بحث تعمیرات شوفاژ برقی و همچنین هزینه‌ تعمیر شوفاژ برقی باید گفت بنا بر لیست قیمت‌های اتحادیه در سال 99 هزینه ها از 50000 تومان شروع‌شده و تا 200000 تومان نیز می‌تواند افزایش قیمت داشته باشد.

در رابطه با تعمیر و قیمت تعمیر شوفاژ برقی ابتدا سوالات زیر مطرح می‌شوند.

چه تهدیداتی برای یک شوفاژ برقی می‌تواند وجود داشته باشد؟

  • خراب شدن ترموستات
  • خراب شدن سوئیچ‌ها و سیم‌های برق
  • ازکارافتادن پره‌هایی که مسئول تولید گرمایش هستند

برای تعمیر هر یک از این موارد قیمت تعمیرات برای شما میتواند تفاوت داشته باشد.

قیمت تعمیر شوفاژ برقی

چگونه می‌توانیم یک شوفاژ برقی را بررسی کنیم؟

  • بررسی جریان برق ورودی به شوفاژ
  • بررسی ترموستات و همچنین سیم‌های برق
  • چک کردن المنت‌های گرمایشی
  • بررسی فن شوفاژ برقی

بنا بر دلایل مختلفی همچون جابه‌جایی و یا لغزش ممکن است که سیم شوفاژ برقی از پریز جداشده باشد. بنابراین؛ لازم است در وهله اول بررسی شود که آیا جریان برقی به شوفاژ برقی وارد می‌شود؟ اگر علت لغزش باشد، پس از عیب‌یابی لازم است که شوفاژ را بر سطح تخت و صافی قرار دهید.

اگر با نزدیک کردن گوش خود به شوفاژ صدایی شنیده نمی‌شود، احتمال آسیب‌دیدگی فن شوفاژ نیز می‌تواند وجود داشته باشد.

نکته بسیار مهمی که می‌تواند در بی‌نیازی شما به انجام و پرداخت قیمت تعمیر شوفاژ برقی اثرگذار باشد، پیشگیری است. شما می‌توانید با غبارزدایی پیوسته از فن شوفاژ برقی، هرگونه گردوغبار و دوده را از بین ببرید. گردوغباری که رسوب را با مشکلات عدیده برای شوفاژ ایجاد می‌کند.

آیا برای تعمیر شوفاژ برقی به‌وسیله یا وسایل خاصی احتیاج دارید؟

همان‌طور که گفته شد این شوفاژها ساختمان و مکانیسم ساده‌ای دارند. بنابراین، در اکثر مواقع شما خودتان در منزل می‌توانید به‌تنهایی از پس تعمیرات شوفاژ برقی برآیید.

برای تعمیر در منزل لازم است که آن را از هم باز کنید. قطعات و قسمت‌های مختلف آن را مورد بررسی و ارزیابی خود قرار دهید. چگونه می‌توان پیش از اقدام برای تعمیر شوفاژ برقی، اقدام به باز کردن آن کرد؟

اولین و مهم‌ترین مسئله قبل از دست‌به‌کار شدن، کشیدن سیم شوفاژ از پریز برق است. در ادامه مقداری صبر کنید تا دستگاه به‌صورت کامل خنک شود. (این مسئله در جلوگیری از آسیب‌هایی همچون سوختگی دست و بدن شما جلوگیری می‌کند.)

در ادامه، پیچ های اطراف شوفاژ را به‌صورت کامل باز کنید. شما در این مرحله دستگاه را از هم باز کرده‌اید. برای خارج کردن ترموستات لازم است که دسته‌ها و همچنین موتور را از شوفاژ خارج کنید.

درنهایت اقدام به خارج کردن قسمت آسیب‌دیده کنید. قطعه را به کارشناس حرفه‌ای نشان دهید تا قیمت تعمیر شوفاژ برقی برای آن قطع خاص بر اساس سطح آسیب‌دیدگی آن را برای شما تعیین و آن را تعمیر کند. در این مراجعه برای تعمیرات شوفاژ برقی، میتوانید از متخصصین استاده کمک بگیرید. برای باز کردن شوفاژ برقی شما به ابزارآلاتی همچون:

  • مولتی متر
  • پیچ‌گوشتی
  • انبردستی قابل تنظیم و ساده

نیاز دارید.

در پایان

به‌صورت خلاصه، شوفاژهای برقی عموماً به علت استفاده و نصب آسان نسبت به دیگر انواع شوفاژها از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. ناگفته نماند هزینه لازم در ارتباط با مصرف انرژی این شوفاژها نسبت به انواع دیگر آن، بیشتر است و همچنین این نوع شوفاژ بسیار پر سروصداست. تعمیر شوفاژ برقی به علت ساختمان ساده آن کار اصلا پیچیده‌ای نیست. اگر خودتان قصد تعمیر شوفاژ در منزل را دارید، توجه به نکات ایمنی همچون کشیدن سیم از پریز، قبل از هر کاری لازم و ضروری است.

طبقه بندی شده در