این روزها با توجه به وابستگی بیش از پیش زندگی انسان‌ها به برق، ممکن است شما نیز در موقعیتی قرار بگیرید که نیاز به یک برقکار ساختمان حرفه‌ای داشته باشید. یک برقکار به اموری مانند برق‌کشی کلی ساختمان، نصب کلید و پریز، نصب آنتن، نصب و تعمیر دزدگیر منزل، تعمیرات درب باز کن، نصب کلید کولر و… مسلط است.

انتخاب یک برقکار حرفه‌ای و ماهر به دلیل اهمیت بالای کیفیت و سرعت انجام امور برقکاری بسیار مهم است. یک برقکار ساختمان بی‌تجربه و ناشی علاوه بر عدم ارائه خدمات مورد نظر شما، ممکن است با اهمال‌کاری باعث خطرات جانی و مالی جبران‌ناپذیری شود. ما در این مطلب از “استاده” قصد داریم درباره‌ی ویژگی‌های یک برقکار ساختمان و نحوه محاسبه دستمزد آنها صحبت نموده و چند برقکار ساختمان حرفه‌ای و باتجربه را به شما معرفی کنیم.

خدمات برقکار سیار و معرفی برقکار شبانه روزی 24 ساعته را در “استاده” بخوانید.

ویژگی‌های یک برقکار ساختمان

موارد مختلفی که باعث می‌شود به یک برقکار ساختمان نیاز داشته باشیم، برق‌کشی‌های کلی، نصب کلید‌ها و پریزها، اتصالی کردن سیم‌های برق، خرابی فیوز و کنتور برق، نصب و تعمیر سیستم‌های ضد سرقت منازل، نصب کلید برق کولر، تعمیر درب باز کن، نصب آنتن و… هستند. تنوع مواردی که در برقکاری ساختمان وجود دارد سبب اهمیت تسلط و دانش فنی برقکار ساختمان می‌شود.

جهت اقدام برای خدمات زیر در استاده کلیک کنید:

دقت و ظرافت

یک برقکار ماهر علاوه بر تسلط بر امور برقی، باید از دقت و ظرافت بالایی نیز برخوردار باشد. برای مثال محل کلید و پریزها در قسمت‌های مختلف منزل را با توجه به محل قرارگیری وسایل و کاربرد آنها به بهترین نحو تعیین کند تا حداکثر کارایی و راحتی را به ارمغان بیاورد.

وقت شناسی

فردی باید بتواند در اسرع وقت در محیط حاضر شده و به رفع مشکل یا ارائه خدمات بپردازد؛ زیرا معمولا خدمات مربوط به امور برقی ساختمان ضروری بوده و باعث مختل شدن روند عادی زندگی افراد می‌شود.

توجه داشته باشید اقدامات بی‌محابای یک برقکار همیشه نشان از مهارت بالای او ندارد. یک برقکار خوب در وهله اول باید موارد ایمنی را با تمام جزئیات آن رعایت کند تا از بروز خطرات جانبی مانند برق‌گرفتگی جلوگیری شود. در صورت لزوم نیز باید از تجهیزات ایمنی مناسب مانند دستکش‌های کار، کفش عایق برق، لباس مخصوص و عینک‌های ایمنی استفاده نماید.

 ویژگی‌های یک برقکار ساختمان 1

تسلط به کار

گفتنی است تسلط برقکار به امور حفاظتی و ایمنی اهمیت زیادی دارد. برای مثال یک برقکار خوب باید هنگام عبور سیم برق از کف زمین از لوله‌های پلاستیکی یا فولادی مناسب استفاده نماید. همچنین لازم است از پریزهای درپوش‌دار در نزدیکی سینک یا در سرویس بهداشتی استفاده نماید یا کابل و سیم‌های برق را از محیط‌های مرطوب و یا مکان‌هایی که خطرات جرقه زدن و اتصالی کردن وجود دارد، عبور ندهد.

دانش و اطلاعات به روز

از دیگر ویژگی‌های یک برقکار خوب این است که با گذشت زمان و روی کار آمدن تکنولوژی‌های جدید، دانش خود را به روز کند. این روزها تعداد خانه‌های هوشمند در حال افزایش بوده و برق‌کشی، نصب کلید و پریزها و… در این خانه‌ها مانند موارد سنتی و قدیمی نیست.

همچنین برقکار باید بتواند امور برقکاری و فنی در ساختمان‌های بزرگ‌تر که معمولا دارای تابلو برق‌های بزرگ و پر از اقلام برقی گوناگون هستند را نیز به خوبی انجام دهد. عیب‌یابی در تابلو برق‌های بزرگ کمی دشوار بوده و نیاز به تسلط و مهارت بیشتر برقکار ساختمان دارد.

شناخت ابزار و تجهیزات

یکی دیگر از ویژگی‌های برقکار این است که تمام ابزارهای لازم برای خدمات را شناخته و در اختیار داشته باشد. استفاده از ابزار مناسب برای انجام هر کاری در برقکاری ساختمان سبب می‌شود که کیفیت، سرعت و ایمنی کار افزایش یابد. همه این موارد سبب می‌شود که در هنگام نیاز به انجام امور برقی، با دقت و حوصله بیشتری به دنبال برقکار ساختمان بگردید. در این راستا برخی از برقکارهای ماهر و باتجربه توسط “استاده” به شما معرفی می‌گردد.

 ویژگی‌های یک برقکار ساختمان 2

دستمزد برقکار ساختمان

نحوه محاسبه دستمزد برقکار با توجه به نوع خدمات برقکاری به چندین روش مختلف انجام می‌شود. به طور کلی روش‌های مختلف محاسبه دستمزد برقکار ساختمان به شرح موارد زیر است:

شعله‌ای

یکی از انواع محاسبه دستمزد برقکار به صورت شعله‌ای است. به این معنا که تمامی اقدامات برق‌کشی و سیم‌کشی که منجر به روشنایی یک لامپ‌ می‌گردد، یک شعله نامیده می‌شود.

متراژی

نوع دیگر ماسبه دستمزد برقکار بر اساس متراژ ساختمان و هوشمند بودن محیط است. کلید و پریزها، کلید برق کولر، سیستم تهویه مطبوع و… در ساختمان‌های هوشمند متفاوت بوده و از تکنولوژی پیشرفته‌تری برخوردار هستند و به تبع دستمزد برقکار برای نصب و تعمیر آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود.

ساعتی

برقکار کنتراتی نیز به کسی گفته می‌شود که دستمزد خود را برای انجام خدمات برای ساعات مشخصی تعیین می‌نماید. در این روش اگر ساعات انجام کار برقکاری طولانی‌تر از ساعات مشخص شده شود، دستمزد برقکار نیز افزایش خواهد یافت.

در مواردی که برقکاری ساختمان به صورت جزئی و موارد مشخصی مانند تعمیر یا نصب درب باز کن، سیم‌کشی بخشی از منزل، نصب کلید کولر و مواردی از این قبیل باشد، دستمزد برقکار ساختمان با توجه به نوع این خدمات، سختی کار، ایاب و ذهاب، تعمیر یا تعویض قطعات و… محاسبه می‌گردد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در