ارور e81 پکیج ایران رادیاتور و راهکارهایی برای رفع ارور e81

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

با ما همراه باشید تا با رایج‌ترین دلایل بروز ارور e81 در پکیج ایران رادیاتور آشنا شویم و راهکارهای مخصوص برای رفع این مشکل را فراگیریم. همچنین می‌توانید در صورت رفع نشدن مشکل با شماره تماس‌های موجود در صفحه جهت تعمیرات پکیج خود اقدام نمایید.

انواع ارورها در دستگاه‌های پکیج ایران رادیاتور بنا به دلایلی چون خطای سیستم بروز پیدا می‌کند و یکی از مهم‌ترین آنها ارور e81 پکیج ایران رادیاتور می‌باشد که در مدل‌های سری 124ff و k24ff این نوع از ارور رخ می‌دهد. طبق گفته دفترچه راهنمای پکیج ایران رادیاتور در موارد جوش آوردن آب موجود در رادیاتور اصلی و داغی بیش از اندازه آن، ارور e81 اتفاق می‌افتد.

ارور e81 پکیج ایران رادیاتور

علل بروز ارور e81 پکیج ایران رادیاتور

گرفتگی مدار شوفاژ

معمولا گرفتگی و انسداد مدار شوفاژ در اغلب موارد به دلیل رسوب املاح و ذرات ریز و درشت آب اتفاق می‌افتد که در چنین مواردی نیاز به رفع گرفتگی به واسطه شستشوی مدار و یا سرویس کلی مدار شوفاژ می‌باشد.

گاهی اشتباهات رایج کاربران مانند بستن شیر رادیاتورها و یا اقدام به خاموش کردن پکیج با بستن شیرهای زیر آن بدون تنظیم ولوم پکیج بر روی صفر، منجر به بروز چنین ارور e81 پکیج ایران رادیاتور در دستگاه خواهد شد.

لازم به ذکر است مواردی چون گرفتگی مبدل اصلی و ثانویه هم در بروز چنین اروری نقش دارند که در هر دو حالت به دلیل وجود رسوب فراوان، سیستم آب گرم قابلیت گردش مناسبی در مدارها ندارد و حرارت منتقل نمی‌گردد. در نهایت، میزان گرمی و سردی آب نوسان و ارور e81 نمایان می‌شود.

اگر برای برطرف کردن مشکلات ذکر شده به موقع اقدام نکنید، پمپ پکیج می‌سوزد و دستگاه به طور کلی از کار می‌افتد و خسارت‌های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

سوختن پمپ دستگاه عامل ارور e81 پکیج ایران رادیاتور

در صورت نرسیدن برق به پمپ و به دنبال آن سوختن پمپ پکیج ایران رادیاتور که یکی از موارد رایج مشکلات می‌باشد، سیستم چرخش آب در سیستم دچار مشکل می‌شود و از آنجایی که آب به خوبی قابلیت گردش در دستگاه را ندارد، این مشکل منجر به داغی و جوش آوردن سیستم آبرسانی پکیج و در نهایت بروز ارور e81 خواهد شد. اگر می‌خواهید بدانید علائم خرابی پمپ پکیج چیست، کلیک کنید.

در اغلب موارد تعمیر پمپ امکان ناپذیر است و با تعویض این قطعه ایراد برطرف خواهد شد.

خرابی ترموستات(کلید) حد

خرابی سنسور ترموستات و یا از کار افتادن آن باعث گزارش خطا به برد سیستم (تعمیر برد پکیج) و بروز خطای e81 می‌شود که معمولا با تعویض این قطعات مشکل ارورها و خطای e81 پکیج‌های ایران رادیاتور برطرف خواهد شد.

وجود مشکل در ترمیستور ntc شوفاژ

در صورت خرابی این قطعه، دمای پکیج به درستی تنظیم و گزارش نمی‌شود و به دلیل خرابی این سیستم، شعله پکیج برای مدت زمان طولانی روشن باقی می‌ماند و حرارت بسیار زیادی به پکیج ایران رادیاتور تحمیل می‌گردد. نهایتا ارور e81 در پکیج نمایان می‌گردد.

بالا بودن بیش از اندازه شعله در پکیج

در این صورت به دلیل به هم خوردن تنظیمات شعله در دستگاه و زیاد شدن ناگهانی و بیش از اندازه دمای پکیج، سنسور حد باعث بروز ارور e81 در پکیج ایران رادیاتور خواهد شد.

اسنداد صافی برنجی برگشتی

در صورت انسداد مدار برگشت و رسوب مواد در صافی برگشتی و به دنبال گرفتگی آن، امکان برگشت آب به دستگاه وجود نخواهد داشت. در چنین مواقعی ضمن داغی بیش از اندازه آب در گردش، ارور e81 پکیج نمایان خواهد شد.

دیگر دلایل بروز ارور e81 در پکیج ایران رادیاتور عبارتند از:

 • بسته بودن شیرهای ورودی و خروجی
 • باز نبودن شیرهای بالا و پائین رادیاتور
 • وجود خرابی در بای پاس دستگاه و انسداد فنر آن
 • سوختن یا از کار افتادگی شیر موتوری
 • وجود مشکل در ایرونت هواگیری پمپ
 • سوختن یا نیم سوز شدن سنسور پکیج

راهکارهایی برای رفع ارور e81

راهکارهایی برای رفع ارور e81

برای رفع ارور e81 پکیج ایران رادیاتور، گاه‌گاهی نسبت به سرویس پکیج دیواری و رسوب‌گیری پکیج خود اقدام نمایید. به منظور رسوب‌زدایی، می‌توانید قطعات و مهره‌های مبدل اصلی را خارج نمایید و با اسید‌شویی، تمام قسمت‌های آن را شستشو دهید.(توجه داشته باشید این کار نیازمند مهارت فنی است و اسید باعث خوردگی مبدل خواهد شد. بنابراین، در صورتی که مهارت لازم را ندارید از کارشناسان و تعمیرکاران مجرب استاده در این زمینه کمک بخواهید.)

 • با انجام موارد زیر در صورت بروز ارور e81 به راحتی می‌توانید با وجود آگاهی و دانش فنی جزئی نسبت به رفع چنین خطایی اقدام فرمایید.
 • همواره پیش از اقدام به رفع ارور e81، از باز بودن شیرهای رفت و برگشت موجود در رادیاتورها و خود سیستم پکیج آسوده خاطر باشید.
 • از سالم بودن پمپ سیرکولاسیون خاطر جمع شوید. برای چک کردن این موضوع پیچ روی پمپ را باز نمایید و در صورت خرابی نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.
 • برای اطمینان از سالم بودن سیستم گردش آب و رفع ارور e81 پکیج ایران رادیاتور، و اطمینان از اینکه دستگاه آب درست کار می‌کند، ابتدا تنظیمات پکیج را بر روی حالت تابستان قرار دهید و پس از باز کردن شیر آب گرم، به لوله رفت شوفاژ دست بزنید. اگر لوله رفت از لوله‌ای که آب گرم در آن جریان دارد گرم‌تر شود، مشکل ذکر شده وجود دارد و نیاز به تعمیر قطعاتی چون شیر موتوری می‌باشد.
 • در این مرحله با باز کردن مبدل ثانویه نسبت به شستشوی آن اقدام کنید و در صورت خرابی ضمن مشورت با کارشناسان، آن را تعمیر و یا تعویض کنید.
 • در صورت بروز ارور e81، دستگاه خود را روشن کنید و در صورتی که پکیج تنها برای مدت زمان اندکی روشن باقی می‌ماند، بدانید که درپوش هواگیری پکیج بسته می‌باشد و دچار مشکل شده است.

برای جلوگیری از بروز ارور e81 در پکیج ایران رادیاتور، استفاده از رسوب‌گیرها در انواع مختلف در راه ورودی پکیج و یا استفاده از سه راه صافی معمولی یا مگنت‌دار به منظور کاهش احتمال رسوب‌گیری پکیج و جلوگیری از ورود رسوبات داخل رادیاتور به پکیج، بسیار موثر و سودمند خواهد بود

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.