تعمیر پنکه سقفی و ایستاده ( پایه بلند) تعمیرکار پنکه

دفتر شمال تهران

تعمیر پنکه

از آنجایی که اندازه پنکه‌ها کوچک بوده به گونه‌ای که می‌توان به راحتی آن‌ها را  حمل و جابه‌جا نمود، اما نکته‌ای که پس خرید پنکه سقفی و ایستاده قابل توجه است، این است که باید به درستی از آن‌ها استفاده کرده و به سرویس به موقع دستگاه نیز بپردازید تا دچار خرابی نشوند. البته هنگام خراب شدن آن‌ها نیز نباید نگران باشید چون می‌توانید با کمک تعمیرکاران استاده به تعمیر پنکه مورد نظر خود بپردازید. بنابراین در این صفحه از استاده به معرفی تعمیرکار پنکه جهت تعمیرات پنکه سقفی و ایستاده و قیمت تعمیر پنکه خواهیم پرداخت.

قیمت تعمیرات پنکه

خدمتقیمت به تومان
تعویض پایه پنکه45.000 تا 85.000
تعویض گلویی پنکه 45.000 تا 85.000
تعویض سیم برق پنکه40.000 تا 75.000
تعویض برد پنکه‌های کنترل‌دار35.000 تا 55.000
تعمیر موتور پنکه70.000 تا 100.000
تعویض موتور پنکه75.000 تا 170.000
تعویض موتور گردان پنکه کنترلی70.000 تا 160.000
تعویض برد پنکه کنترلی 70.000 تا 160.000
تعويض بدنه سوئيچ پنكه پايه بلند55.000 تا 100.000

قیمت تعمیرات پنکه با توجه به عوامل زیادی، متغیر می‌باشد که از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نوع پنکه
 • نوع و میزان خرابی دستگاه
 • نوع تعمیر
 • هزینه تعمیر یا تعویض قطعات آسیب دیده دستگاه
 • دستمزد تعمیرکار

جهت اقدام برای تعمیر پنکه پارس خزر در استاده کلیک کنید و پس از ارتباط با کارشناس، ثبت سفارش کنید.

قیمت تعمیرات پنکه

شاید بخواهید بدانید مینی چیلر چیست؟ مزایا و معایب مینی چیلر را با کلیک روی لینک بخوانید.

خدمات تعمیر پنکه

مرکز تعمیرات پنکه با برخورداری از تعمیرکاران ماهر به تعمیر انواع پنکه سقفی و ایستاده با استفاده از تجهیزات و قطعات باکیفیت می‌پردازد. در حقیقت روند ارائه خدمات در بخش تعمیرات پنکه به صورت زیر می‌باشد.

 • مراجعه به مرکز تعمیرات پنکه و پذیرش دستگاه
 • قرارگیری در نوبت بررسی دستگاه
 • بررسی و عیب‌یابی توسط تعمیرکاران متخصص و برآورد هزینه تعمیرات پنکه
 • تماس با مشتری و اعلام هزینه تعمیر پنکه

در صورت رضایت مشتری، تعمیر پنکه و برطرف کردن عیوب آن، صورت خواهد گرفت. تعمیر پنکه، مزایا و خدمات زیادی دارد که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.

 • تحویل سریع دستگاه
 • ارائه گارانتی به مشتریان
 • ارائه گواهی اصالت قطعات به مشتریان
 • تعمیرات برد پنکه
 • تعمیر موتور پنکه
 • تعمیر و در صورت لزوم تعویض تمام قطعات مکانیکی و الکتریکی انواع پنکه‌ها

تعمیر پنکه سقفی

تعمیر پنکه سقفی یکی از تخصصی‌ترین تعمیرات است که حتما باید توسط تعمیرکاران متخصص انجام گیرد. در واقع پنکه‌های سقفی، موتور قدرتمندی دارند و مدار الکتریکی و سیم‌پیچی‌های آن‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که هنگام تعمیر، فرد متخصص باید از دانش برق‌کاری برخوردار باشد. همچنین با چگونگی نصب دستگاه نیز آشنا باشد تا بتواند به نحو مطلوب به تعمیرات پنکه سقفی بپردازد.

تعمیر پنکه ایستاده ( پایه بلند)

یکی از مزیت‌های پنکه‌های پرتابل و قابل حمل، آن است که به راحتی می‌توانید آن‌ها را در نقاط مختلف و دلخواه حمل و جابه‌جا نمایید. اما همین مزیت، ممکن است باعث خرابی دستگاه شود. در واقع مواردی مانند تراز نبودن محل قرار گیری پنکه ایستاده باعث برهم خوردن تعادل وزنه تعادل دستگاه خواهد شد.

همچنین یکی از خرابی‌های رایج پنکه‌های پایه بلند، شکستن پایه و حفاظ پروانه آن‌ها می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت که تعمیر پنکه ایستاده یا پایه بلند در همه زمینه‌ها از قبیل تعمیرات وزنه تعادل، تعمیر پایه پنکه، سوختن موتور پنکه و… امری تخصصی بوده و باید توسط افراد متخصص انجام شود.

تعمیر موتور پنکه

یکی از خرابی‌های رایج پنکه این است که دستگاه اصلا روشن نمی‌شود. در واقع این نوع خرابی دلایل زیادی دارد که مهم‌ترین آن، این است که برق دستگاه ایراد پیدا کرده باشد یا موتور پنکه سوخته باشد. در چنین شرایطی، فرد متخصص با بررسی سیم‌پیچ‌ها، توان سوختگی را تشخیص داده و به تعمیر موتور پنکه می‌پردازد.

در حقیقت پنکه نیز مانند سایر دستگاه‌های الکترومکانیکی، برای روشن شدن، به موتور نیاز دارد تا انرژی الکتریکی لازم را دریافت کند و عضو مکانیکی دستگاه را به حرکت درآورد. هنگامیکه موتور پنکه می‌سوزد، جریان الکتریسیته در مدار، جریان نخواهد داشت و در نتیجه پروانه دستگاه نیز حرکت نخواهد کرد. معمولا در چنین شرایطی تعمیرکار پنکه پس از بررسی دستگاه، به تعمیر و در صورت لزوم تعویض موتور پنکه می‌پردازد.

 تعمیر برد پنکه

برد پنکه از قطعات مختلف الکترونیکی مانند فیوز، مقاومت، خازن و… تشکیل شده است که در صورتی که هر یک از آن‌ها دچار خرابی شوند، باعث خراب شدن برد پنکه خواهند شد. در حقیقت برای تعمیر برد پنکه، تعمیرکار متخصص پنکه با استفاده از تجهیزات لازم به بررسی خرابی و برطرف کردن آن می‌پردازد. در واقع در این شرایط به تعمیر قطعات آسیب دیده و در صورت لزوم به تعویض آن‌ها می‌پردازد.

تعمیر پنکه در محل

تعمیر پنکه در محل

از جمله خدمات تعمیرات لوازم خانگی استاده، تعمیر پنکه در محل است. در واقع هنگام خراب شدن پنکه، شما می‌توانید به افراد متخصص تماس بگیرید تا آن‌ها به محل مورد نظر مراجعه نمایند. سپس این افراد به بررسی خرابی پنکه پرداخته و قیمت تقریبی تعمیر را به شما اطلاع می‌دهند و در صورت رضایت شما با استفاده از تجهیزات و قطعات اورجینال به تعمیر پنکه می‌پردازند.

تعمیر پنکه در محل شامل تعمیر انواع پنکه‌ها از قبیل پنکه رومیزی، پنکه سقفی، پنکه ایستاده ( پایه بلند)، پنکه دیواری و … در تمامی برندهای پنکه می‌باشد.  

تعمیرات پنکه در محل، مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها به صورت زیر می‌باشد.

 • تعمیر پنکه در محل، باعث می‌شود که صاحبان دستگاه، بابت حمل و نقل آن، هزینه‌ای پرداخت نکنند.
 • یکی دیگر از مزایای تعمیر پنکه در محل، این است که تعمیر پنکه در حضور صاحبان دستگاه صورت می‌گیرد. بنابراین صاحبان دستگاه ناظر تعمیر پنکه هستند.
 • تعمیر پنکه در محل موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می‌شود.

نتیجه گیری

پنکه‌ها انواع مختلفی دارند که رایج‌ترین آن‌ها، پنکه‌های سقفی و ایستاده (پایه بلند) می‌باشد. این نوع پنکه‌ها ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی شوند. تعمیر پنکه امری تخصصی به حساب می‌آید که باید توسط تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای انجام شود.

موارد متعددی بر هزینه تعمیر پنکه موثر می‌باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به نوع دستگاه، نوع و میزان خرابی، دستمزد تعمیرکار پنکه و… اشاره نمود.

همچنین تعمیر پنکه، خدمات گوناگونی دارد که از جمله این خدمات، تعمیر تخصصی انواع پنکه‌ها، تعمیر برد پنکه، تعمیر موتور پنکه، تعمیر تمام قطعات الکتریکی و مکانیکی پنکه و در صورت لزوم تعویض آن‌ها و… هستند.  

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.