آب خوردگی تلویزیون: آب خوردگی پنل تلویزیون قابل تعمیر است؟

مزایای خدمات تعمیر تلویزیون استاده

  • تعمیرات و تعویض قطعات در محل
  • تا 12 ماه ضمانت قطعات
  • بازدید و کارشناسی در محل
  • ضمانت اصل بودن قطعات
  • پرداخت مبلغ پس از تحویل و رضایت کامل مشتری

آدرس دفتر مرکزی: خیابان انقلاب – خیابان منیری جاوید – کوچه توحید – پلاک 4

آب خوردگی پنل تلویزیون

آب خوردگی پنل تلویزیون یکی دیگر از مشکلاتی است که برای تلویزیون‌های ال سی دی و ال ای رخ میدهد. ورود مایعات پاک‌کننده و آب به داخل تلویزیون در هنگام تمیز کردن آن و یا ریختن آب توسط کودکان بر روی آن، عمده دلایل آب خوردگی پنل تلویزیون هستند. همچنین هوای شرجی و رطوبت بیش ‌از حد نیز می‌توانند از دلایل آب خوردگی تلویزیون است که معمولا در بیشتر موارد نیاز به خدمات تعمیر تلویزیون داریم.

با وجود اینکه در صورت زیاد بودن میزان آب و مایعات ورودی به پنل تلویزیون، این قطعه آسیب‌دیده قابل تعمیر نخواهد بود؛ اما اگر تلویزیون خاموش باشد یا پس از ورود آب بدون مکث خاموش شود و سریعا به مراکز معتبر تعمیر مراجعه کنید، ممکن است پنل تلویزیون شما با موفقیت تعمیر شود.

اقدامات لازم پس از آب خوردگی پنل تلویزیون

همانطور که گفتیم اولین و مهم‌ترین مرحله خاموش کردن تلویزیون و جدا کردن پریز برق آن است. با این کار از هرگونه اتصال در مدارها و درنتیجه آسیب‌های احتمالی بعدی جلوگیری می‌شود. پس از قطع کردن برق آن، باید به سراغ مراکز و نمایندگی‌های مجاز بروید؛ اما قبل از آن بهتر است با خشک‌کردن دستگاه تلویزیون خود مانع از نفوذ آب بیشتر به داخل آن شوید. اگر با مشکل خاموش‌ شدن ناگهانی تلویزیون ال‌ جی مواجه شدید پیشنهاد می‌کنیم این صفحه را مطالعه کنید.

تنها به خشک‌کردن آب باقی‌مانده در سطح اکتفا کنید و به سراغ باز کردن آن و مدارهای داخلی نروید. باز کردن تلویزیون بدون دانش فنی ممکن است آسیب بیشتری وارد کند. بررسی داخل تلویزیون را به متخصصان این حوزه بسپارید.

نکته دیگری که باید حتما به آن توجه کنید، عدم استفاده از سشوار و هرگونه وسیله گرمایشی دیگر است. البته استفاده از یک محیط گرم که بتواند تبخیر آب را تسریع کند و قرار گرفتن آن تحت شرایطی که آب هرچه زودتر بخار شود، به کاهش آسیب کمک می‌کند.

آسیب درجایی که فلت‌ها به برد متصل می‌شوند، اتفاق می‌افتد. برای پیشگیری از نفوذ آب به این اتصالات می‌توانید تلویزیون را سروته کنید، این کار با کاهش آسیب وارده به پنل، احتمال قابل تعمیر بودن آن را به‌شدت افزایش می‌دهد.

پنل تلویزیون یکی از حساس‌ترین قطعات آن است و دلیل اهمیت تعمیر این قطعه مهم نیز همین است. بعد از آب خوردگی پنل تلویزیون تا یک روز به‌هیچ‌وجه آن را به برق متصل نکنید. البته توصیه ما این است که تا سه روز از متصل کردن آن به برق پرهیز کنید. این صبر شما قطعا از آسیب‌های بیشتر جلوگیری می‌کند.

بااین‌حال اگر نتوانستید صبر کنید و بعد از 24 ساعت آن را روشن کردید و مشکلی در تصویر مشاهده کردید، قطعا اتصالات در اثر آب خوردگی پنل تلویزیون آسیب‌دیده‌اند، این مساله در صورت دیدن اختلالات در تصویر بعد از سه روز نیز صادق است؛ اما احتمال وجود مشکل در تصویر به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. بهترین کار پس از آب خوردگی تلویزیون مراجعه به متخصصان فنی این حوزه است. ازآنجایی‌که در بیشتر مواقع با آب خوردگی پنل تلویزیون باید به فکر تعویض آن باشیم، بهتر است به راه‌هایی موثر برای جلوگیری از این اتفاق نیز اشاره‌کنیم. علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی و دلیل قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ را می‌توانید بخوانید.

پیش‌گیری از آب خوردگی تلویزیون

همانطور که گفتیم نفوذ آب و مایعات بیشتر مواقع در اثر اسپری کردن مایعات پاک‌کننده بر روی تلویزیون و بازی کودکان رخ می‌دهد. درنتیجه شما با زدن غیر مستقیم مایعات پاک‌کننده بر روی دستگاه و تمیز کردن آن به‌وسیله دستمالی نمدار که زیاد هم خیس نباشد، می‌توانید از آب خوردگی پنل تلویزیون جلوگیری کنید. همچنین این روزها باوجود کوچک شدن خانه‌ها قرار گرفتن تلویزیون در نزدیکی آشپزخانه خطر پاشیدن آب توسط کودکان و حتی ریختن اتفاقی آب توسط بزرگ‌سالان افزایش پیداکرده است.

یکی از دیگر کارهایی که برای پیشگیری از آب خوردگی پنل تلویزیون می‌توانید انجام دهید، قرار دادن هرچه دورتر آن نسبت به آشپزخانه و پرهیز از قرار دادن مایعات در نزدیکی آن است. علت خرابی پنل تلویزیون چیست؟

در صورت اینکه به هر طریقی پنل تلویزیون شما دچار آب‌خوردگی شد، تمام اقداماتی که پیش‌تر گفتیم را انجام دهید تا احتمال قابل تعمیر بودن پنل تلویزیون آب‌خورده شما افزایش بیابد. فراموش نکنید که قطع کردن برق آن بلافاصله بعد از حادثه و مراجعه به متخصصان می‌تواند بسیار ثمربخش باشد. ممکن است شما تنها با چند خط عمودی در صفحه‌نمایش تلویزیون خود روبه‌رو باشید و امکان تعمیر وجود نداشته باشد و یا در ابتدا با عدم نمایش تصویر روبه‌رو بشوید؛ اما تعمیر آن ممکن باشد.

آب خوردگی تلویزیون قابل تعمیر است؟

پس قضاوت کلی اینکه آب خوردگی پنل تلویزیون قابل تعمیر است یا خیر، درست نیست و این امر باید توسط متخصصان آن و بعد از بررسی فنی مشخص شود.

جمع‌بندی

به‌عنوان سخن پایانی در جواب اینکه آیا آب خوردگی پنل تلویزیون قابل تعمیر است یا خیر، باید بگوییم که به میزان آب‌خوردگی و نوع آسیب‌ها بستگی دارد. تشخیص این امر کاری تخصصی است که باید بعد از بررسی تلویزیون در مراکز و افراد مجاز انجام بپذیرد. در صورت قابل تعمیر نبودن باید به سراغ تعویض پنل بروید که معمولا به خاطر هزینه‌های بالا افراد ترجیح می‌دهند، تلویزیون دیگری بخرند. قطعا بهترین اقدام، پیشگیری از اتفاق افتادن آن است، بااین‌حال اگر به هر دلیلی تلویزیون شما دچار آب‌خوردگی شد، اقدامات موثری وجود دارند که با انجام دادن آن‌ها می‌توان احتمال قابل تعمیر بودن آن را افزایش داد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.