تعمیر فلاش تانک به همراه قیمت نصب و آموزش عیب‌یابی فلاش تانک

فلاش تانک، مخزن ذخیره آب در سیستم لوله‌کشی منازل و ادارات می‌باشد. این مخزن بر روی دیوار سرویس بهداشتی‌ها نصب می‌شود و جهت نظافت کاسه توالت و تمیزی آن به کار می‌رود. با کشیدن زنجیره فلاش تانک و یا فشار دکمه تخلیه آب آن، حجم زیادی از آب با فشار بالایی تخلیه می‌شود و کاسه توالت را تمیز می‌کند. البته این قطعه به موازات استفاده زیاد و به مرور زمان دچار فرسودگی شده و نیاز است تا تعمیر فلاش تانک را انجام دهید تا مشکلات دیگری رخ ندهد.

 توصیه می‌کنیم که حتما برای سرویس و تعمیر فلاش تانک با افراد ماهر و لوله‌کش مجرب تماس بگیرید و خودتان از دستکاری این قطعه اجتناب کنید. وارد کردن هر گونه تغییر و مشکلی در این قطعه برای رفع مشکلات آن، مطمئنا قیمت تعمیر فلاش تانک را تغییر خواهد داد و هزینه‌های بیشتری را باید بپردازید.

تعمیر فلاش تانک

در این صفحه قصد داریم که به بیان نحوه تعمیر فلاش تانک توالت ایرانی بپردازیم و راهنمایی‌های لازمه را برای برطرف کردن این مشکل بیان کنیم.

مراحل نصب فلاش تانک

نصب فلاش تانک

 برای نصب فلاش تانک طبق مراحل زیر اقدام کنید:

 • قطعات فلاش تانک خریداری شده را بر روی زمین به یکدیگر وصل کنید.
 • بعد از فیکس کردن لوله‌ها و محکم کردن تمام قطعات در نصب فلاش تانک برای جلوگیری از نشت آب دستگاه، فلاش تانک را بر روی لوله و مهره کاسه‌ای زیر بدنه قرار دهید و تا ۱۵ سانتیمتر فشار دهید تا کاملا وصل شود.
 • در بالای مخزن، قسمت نشانگر بست را سوراخ و لوله خروجی پمپ را نصب کنید.
 • در مرحله آخر نصب فلاش تانک ولوم تمام تخلیه را در حد متوسط و ۷۰ درصد تخلیه آب تنظیم کنید.

تعمیر نشتی فلاش تانک

نشتی فلاش تانک

انجام تعمیر نشتی فلاش تانک کار راحت و ساده‌ای نمی‌باشد و برای انجام درست و اصولی آن باید تخصص و تجربه لازمه را داشته باشید. معمولاً حدود ۸۰ درصد از میزان آب مصرفی سرویس‌های بهداشتی به فلاش تانک و حجم آب خروجی آن بستگی دارد. از این رو مشکلاتی چون نشتی آب و یا حتی عدم تخلیه آب از فلاش تانک، ریزش آب از بالای قطعه در سرویس بهداشتی و… از جمله مشکلات و خرابی‌های شایع این قطعه می‌باشد که لزوم تعمیر نشتی فلاش تانک را ضروری می‌سازد.

 در ابتدا نیز ذکر کردیم که به دلیل پیچیدگی این قطعه و خرابی‌هایی که ممکن است به دلیل دستکاری‌های بی‌مورد رخ دهد، بهتر است که تعمیر نشتی فلاش تانک را به افراد مجرب و لوله‌کش متخصص بسپارید تا هزینه اضافه دیگری بابت فلاش تانک توالت فرنگی و ایرانی بپردازید.

چطور عیب یابی فلاش تانک را انجام دهیم؟

عیب یابی سیفون

برای عیب‌یابی فلاش تانک باید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • باید ابتدا آب مخزن ذخیره آب در این قطعه و آب ورودی سیفون را تخلیه کنید.

برای این کار باید شیر آب ورودی را قطع کنید و سیفون را نیز یکبار بکشید تا آب تخلیه شود. سپس از طریق آچار فرانسه ورودی شیر آب سیفون را باز کنید تا آب اضافی این قسمت نیز تخلیه شود.

 • معمولا اولین ایراد برای عیب فلاش تانک، به قطعه پمپ برمی‌گردد.

 پمپ قدیمی را که در زیر پیچ در سیفون است را باز و جدا کنید. مراقب باشید که در هنگام جدا کردن پمپ، آب اضافی خارج شده دردسرساز نشود.

 • حالا مطابق همین پمپ قدیمی، قطعه جدید و نو آن را خریداری کنید. سپس به همان روش ساده پمپ را در جای قبلی خود با پیچ محکم ببندید.
 • اگر مشکل تعمیر فلاش تانک در سرویس بهداشتی مربوط به کم شدن حجم آب خروجی آن می‌باشد، ایراد آن مربوط به خرابی قطعه فلوتر است.

 فلوتر برای کنترل سطح آب در فلاش تانک تعبیه شده است. برای رفع این ایراد در فلاش تانک بهتر است که تعویض این قطعه توسط لوله‌کش و تکنسین فنی صورت گیرد. چرا که تشخیص و تعویض این قطعه کار سخت و مشکلی می‌باشد.

 • مورد دیگر در ارتباط با عیب‌یابی فلاش تانک، به خرابی شیر شناور فلاش تانک و خروج بیش از حد آب برمی‌گردد.

در این صورت باید بازوی شناور فلاش تانک را تنظیم کنید تا میزان خروج آب کنترل شود. البته گاهی اوقات برای برطرف کردن کامل مشکل و تعمیر فلاش تانک باید این قطعه را تعویض کنید.

 ارتفاع نصب فلاش تانک توکار

ارتفاع مناسب فلاش تانک

معمولا ارتفاع نصب فلاش تانک توکار در مقیاس‌های ۱۸۰ سانتی‌متر از کف زمین انجام می‌شود. البته این مقدار تعیین شده برای فلاش تانک توکار زمینی و برای نصب توالت ایرانی است. در مجموع ارتفاع نصب فلاش تانک توکار با توجه به فضای مدنظر و حجم اندازه‌های مقیاسی باید در نظر گرفته شود.

 قیمت نصب فلاش تانک

قیمت نصب فلاش تانک بین 60.000 تومان تا 70.000 تومان می‌باشد.

 قیمت نصب فلاش تانک توکار در مقایسه با عملکردی که دارد کاملاً مناسب می‌باشد. چرا که در صورت عدم استفاده از این قطعه در سرویس‌های بهداشتی، مشکلات عدیده‌ای همچون بوی نامطبوع و ورود حشرات موذی را شاهد خواهید بود.

قیمت نصب فلاش تانک

هم می‌توانید با توجه به نکات بیان شده در عنوان نصب فلاش تانک، خودتان این قطعه را در منزل نصب کنید و هم می‌توانید با کمک شرکت‌های خدماتی فعال در این حوزه ابتدا قیمت نصب فلاش تانک را جویا شده و سپس کار نصب فلاش تانک توالت فرنگی و ایرانی را به آنان بسپارید. علت صدا دادن سیفون توالت فرنگی چیست؟

قیمت تعمیر فلاش تانک 

فلاش تانک

قیمت تعمیر فلاش تانک و انجام سرویس‌های مربوط به آن با توجه به خرابی و یا تعویض هر یک از قطعات ریز این وسیله، می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد. اما در مجموع قیمت تعمیر فلاش تانک در رنج محدوده ۴۰ هزار تومان تا ۵۰ هزار تومان متفاوت می‌باشد.

سخن آخر

فلاش تانک توالت فرنگی و ایرانی امروزه معمولا در سرویس‌های بهداشتی منازل ما وجود دارند و خیال ما را از تمیزی بیشتر این فضاها آسوده خاطر می‌کنند. از این رو نصب فلاش تانک و عیب‌یابی آن یک تخصص است و باید توسط افراد کاردان صورت گیرد.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. تورج گفت:

  سلام چطور میشود فلوتر داخل دیوار فلاش تانک توالت ایرانی را باز ویا تعمییر کرد البته با تصویر خیلی بهتر میشود درک کرد