امروزه با پیشرفت تکنولوژی، سری جدیدی از شیشه‌ها ساخته شده‌اند که آنها را به عنوان شیشه مات شونده می‌شناسیم. در حقیقت با استفاده از این شیشه‌ها می‌توانید در کسری از ثانیه شیشه مورد نظر را مات کرده؛ به طوری که محیط داخل قابل مشاهده نباشد. همچنین با استفاده از این گونه شیشه‌ها می‌توانید میزان عبور نور از شیشه را به میزان دلخواه تنظیم نمایید. به گونه‌ای که محیط داخل، به طور شفاف قابل رویت باشد. بنابراین در ادامه این صفحه از خدمات شیشه بری استاده سعی داریم که شما را با شیشه مات شونده هوشمند و همچنین قیمت اجرای آن، آشنا سازیم.

شیشه مات شونده

قیمت پارتیشن با شیشه مات شونده هوشمند

خدمتقیمت به تومان(هر متر مربع)
شیشه مات شونده هوشمند (دو لایه شیشه سکوریت 5 میل)از 7 میلیون تا 14.500.000

یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌ها در زمینه دکوراسیون داخلی محیط، فناوری شیشه مات شونده هوشمند می‌باشد که به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص نسبت به سایر پارتیشن‌های شیشه ای، قیمت بالاتری دارد. هزینه این نوع شیشه‌ها بر اساس متر مربع نیز محاحسبه می‌شوند. در حقیقت عوامل زیادی بر میزان قیمت آن، موثر هستند که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • متراژ محیط مورد نظر( مراکز اداری، مراکز تفریحی، مراکز درمانی و…)
  • نوع شیشه(جنس شیشه)
  • مدل و نوع پارتیشن شیشه ای
  • نوع یراق آلات

قیمت پارتیشن شیشه ای فریم لس [ پارتیشن اداری فریم لس ] چند است؟

اجرای پارتیشن شیشه ای مات شونده هوشمند

اجرای پارتیشن مات شونده شیشه ای کاربرهای زیادی در فضاهای مختلف دارد که برخی از آنها به شرح زیر می‌باشند:

آپارتمان‌های مسکونی و منازل

امروزه هنگام ساخت اکثر آپارتمان‌های مسکونی و منازل، از پارتیشن‌های شیشه ای مات شونده هوشمند استفاده می‌شود. در حقیقت با استفاده از این نوع شیشه‌ها می‌توانید میزان عبور نور به فضا را کنترل نموده و یا تغییر دهید. بنابراین معمولا در این محیط نیازی به پرده نمی‌باشد و به آسانی می‌توانید حریم خصوصی را حفظ نمایید. این شیشه‌ها در نورگیرها، پنجره‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دفاتر اداری

در محیط‌های اداری نیز از پارتیشن‌های شیشه ای مات شونده هوشمند استفاده می‌شود. در حقیقت با فشردن یک کلید می‌توان محیط مشترک را به یک فضای اختصاصی مبدل کرد. همچنین استفاده از این نوع شیشه‌ها در دفاتر عمومی باعث شیک و زیباتر شدن محیط نیز خواهد شد.  

بیمارستان‌ها

یکی دیگر از محیط‌هایی که در آن، افراد از پارتیشن‌های شیشه ای مات شونده هوشمند استفاده می‌کنند، بیمارستان‌ها هستند. بدین صورت که از این شیشه‌ها در بیمارستان‌ها برای جدا نمودن بیماران از یکدیگر استفاده می‌شود و این کار باعث ایجاد محیطی بهداشتی، کاهش سروصدا، نظافت آسان‌تر و… می‌گردد.

هتل‌ها

یکی دیگر از محیط‌هایی که امروزه در آن، پارتیشن‌های شیشه ای مات شوند هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند، هتل‌ها هستند. بنابراین افراد می‌توانند با فشار دادن یک کلید و مات شدن شیشه در حمام و کابین دوش، حریم خصوصی ایجاد کنند و سپس آن را به حالت اولیه باز گردانند. همچنین از این نوع شیشه‌ها در رستوران‌ها و اتاق‌های کنفرانس هتل نیز استفاده می‌شود که استفاده از آنها زیبایی خاصی را به محیط هتل می‌بخشد.  

پارتیشن شیشه ای مات شونده

 فن‌آوری شیشه‌های مات شونده بر اساس نوع مخصوصی از فیلم‌های دارای کریستال مایع است. بدین ترتیب زمانی که جریان برق وصل است، مولکول‌های کریستال‌ مایع به طور منظم در ردیف‌ها قرار می‌گیرند که این امر باعث عبور نور خورشید به صورت یکنواخت از شیشه شده و در نتیجه باعث افزایش شفافیت شیشه نیز خواهد شد.

اما این موضوع در هنگام قطع جریان برق به صورت دیگری است. در واقع هنگامی که جریان برق قطع است، مولکول‌های کریستال مایع به صورت تصادفی و نامنظم در جهت‌های مختلف قرار می‌گیرند که این موضوع نیز باعث می‌شود نور در جهات مختلف منعکس شده و در نتیجه نور به صورت یکنواخت از شیشه عبور نخواهد کرد و در آخر باعث مات شدن شیشه خواهد شد.

نوارهای کریستال مایع میان دو لایه شیشه قرار دارند؛ به طوری که با اتصال و قطع جریان برق سبب مات و شفاف شدن شیشه می‌شوند. کنترل این پنل‌ها با استفاده از وسایل گوناگونانی از جمله ریموت کنترل، کامپیوترها، موبایل و… بوده که طبق اختیار مشتری انتخاب و استفاده می‌شوند.

مزایای شیشه مات شونده

استفاده از شیشه‌های مات شونده هوشمند، مزایای زیادی دارد که یکی از آنها این است که این نوع شیشه‌ها از عبور اشعه مضر فرا بنفش خورشید(4/99 درصد اشعه فرا بنفش) به داخل محیط، جلوگیری می‌کنند. این موضوع باعث افزایش سلامت افراد حاضر در محیط خواهد شد. همچنین با استفاده از شیشه‌های مات شونده هوشمند می‌توانید محیط را با مات یا شفاف کردن شیشه‌ها به یک محیط خصوصی یا عمومی تبدیل نمایید.

شیشه‌های مات شونده هوشمند ویژگی‌های زیادی دارند که از جمله آنها می‌توان موارد زیر را ذکر کرد:

  • نوع مات شونده شیشه هوشمند قابلیت ایجاد فضای خصوصی دارند.
  • شیشه‌های مات شونده هوشمند در برابر سر و صدا به عنوان یک عایق مناسب به حساب می‌آیند.
  • این نوع شیشه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که توسط آن‌ها می‌توان میزان نور عبوری به محیط مورد نظر را تنظیم و تغییر داد.
  • مراقبت و نگهداری از شیشه‌های مات شونده هوشمند  ساده و کم‌هزینه می‌باشد.
  • بعضی از افراد در امور آموزشی از این نوع شیشه‌ها به عنوان صفحه نمایش استفاده می‌کنند.
  • شیشه‌های مات شونده هوشمند مقاومت و ایمنی بالایی در برابر ضربه دارند. شیشه‌های مات شونده هوشمند قابلیت استفاده در بیشتر محیط‌ها از قبیل اتاق خواب، محیط اداری، اتاق کنفرانس و… را دارند.

نتیجه گیری

شیشه‌های مات شونده هوشمند در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به آپارتمان‌ها و منازل مسکونی، سالن‌های کنفرانس، استخرها، بیمارستان‌ها و… اشاره کرد. بنابراین این نوع شیشه‌ها کاربردهای بسیاری دارند. برای مثال این شیشه‌ها در ساختمان سازی برای کنترل میزان عبور نور و گرما به محیط و همینطور حفظ حریم شخصی کاربرد دارد. بنابراین کافی است که با فشردن یک کلید(ریموت کنترل، موبایل و…) میزان شفافیت یا مات شوندگی شیشه را به میزان دلخواه تغییر داده و محیط مورد نظر را ایجاد کنید. استفاده از شیشه‌های مات شونده هوشمند بر دکوراسیون داخلی محیط نیز تاثیر فوق العاده‌ای دارد؛ به طوری که جلوه‌ای خاص و زیبا به محیط می‌بخشد.

طبقه بندی شده در