5 راه برای ضد عفونی کردن میوه و سبزیجات

ضد عفونی میوه و سبزیجات

از مهمترین نیازهای هر فرد درطول زندگی جهت حفظ سلامتی استفاده از میوه و سبزیجات سالم در وعده غذایی در طول روز است. سبزیجات طی مراحل کاشت تا مصرف در معرض آلودگی و باکتری‌های زیادی قرار می‌گیرند. نکته ای که در ضد عفونی میوه و سبزیجات وجود دارد، چگونگی شستشوی هریک از میوه‌ها برحسب فصل ، نوع (نرمی و میزان حساسیت مثل هلو) می‌باشد. در واقع خواص اصلی میوه و فواید آنها با نحوه‌ی ضد عفونی و شستشو از بین نرود. در این مطلب از استاده مگ به بررسی این مورد می‌پردازیم.

با شیوع ویروس کرونا بازار شایعات هم در این باره و مخصوصا در خصوص نحوه شستشو و ضد عفونی کردن میوه و سبزیجات در مبحث نظافت منزل داغ است. ازجمله اینکه برای ضد عفونی کردن سبزیجات باید حتما از الکل استفاده کرد که این نکته باعث آسیب رساندن به سلامتی میشود

 روش شستن میوه و سبزیجات

استفاده از آب گرم

در این روش میوه‌ها به مدت 1 دقیقه درون آب با دمای ۵۰ تا ۶۰ درجه‌ی سانتی گراد قرار داده می‌شوند. بعد از آن با کمک دست شستشو می‌دهیم .

لازم به ذکر است در این مرحله برای میوه‌هایی مثل کیوی و موز که دارای روزنه های باز نیستند، می‌توان درون محلول آب گرم مقداری مایع ظرفشویی نیز حل کرد.

توجه داشته باشید که از آب گرم برای ضد عفونی میوه و سبزیجات استفاده نمی‌شود. بدلیل اینکه مواد مغذی داخل سبزیجات را از بین برده و همچنین کیفیت و طروات سبزی‌ها را از بین میبرد و باعث شل شدن سبزی‌ها می‌شود. سبزی‌ها باید فقط با آب سرد به خوبی شسته شوند.

استفاده از محلول جوش شیرین

این روش ساده برای ضد عفونی میوه و سبزیجات مناسب است. در این روش فقط کافی است محلولی از آب و جوش شیرین و مایع ظرفشویی تهیه کنیم. به این صورت که به ازای هر یک لیتر آب ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۲ قطره مایع ظرفشویی درون هم حل شوند. سپس به مدت ۳ دقیقه برای شستشوی کامل سبزیجات و ۵ دقیقه برای شستشوی کامل میوه‌ها مورد استفاده قرار گیرند. بعد ازاین مدت میوه و سبزیجات را به خوبی شستشو داده و آبکش نمایید.

بهتر است برای شستشوی سبزیجات درون محلول از مایع ظرفشویی استفاده نکنید. به این دلیل که اینکار باکتری‌های موجود روی سبزیجات را تحریک میکند و باعث رشد آنها میشود.

استفاده از سرکه

 یکی از بی‌خطرترین و سالم‌ترین روش‌های شستشو و ضد عفونی میوه و سبزیجات استفاده از سرکه است. در این روش کافیست ابتدا به اندازه یک لیوان سرکه را درون یک لیتر آب حل کنید. و سپس به مدت بیست دقیقه بخیساند و بعد از آن آبکش نمایید.

سرکه حدود 85 درصد باکتری‌های موجود در میوه و سبزیجات را از بین می‌برد، اما بسته به شرایط، باید میوه‌ها حتما قبل از استفاده ازسرکه شسته وگندزدایی شوند. منظور از این شرایط، در هنگام شیوع بیماری‌ها است.

استفاده از لیمو

همانطور که می‌دانید اسیدی بودن لیمو سبب می‌شود خواص ضد عفونی کنندگی داشته باشد. به همین خاطر برای ضد عفونی میوه و سبزیجات روش مناسبی باشد. بنابراین آب و آبلیمو و سرکه را به میزان مساوی با هم مخلوط کرده و میوه و سبزیجات را به مدت ده دقیقه درون ان گذاشته و‌سپس به خوبی آبکش نمایید.

استفاده از محلول نمک

 میوه و سبزیجات را در زمان 8 تا 10 دقیقه درون محلول آب و نمک بگذارید. سپس به کمک دست‌ها بصورت کامل و تمیز شسته و آبکشی نمایید.

برای شستشوی سبزیجات بهتر است تنها نمک را کافی ندانیم و داخل محلول مقداری مایع ظرفشویی هم اضافه کنیم.

نکات مهم  شستشوی میوه و سبزیجات

نکات مهم شستشوی میوه و سبزیجات

قبل از شروع به ضد عفونی میوه و سبزیجات حتما دستها شسته شود.

  • اگر بلافاصله بعد از خرید میوه و سبزیجات شسته شوند، تا زمان مصرف رطوبت مورد نیاز برای رشد باکتری‌ها درون میوه و سبزیجات سبب رشد آنها می‌شود. بنابراین بهتر است میوه و سبزیجات را حتی قبل از مصرف شستشو دهید.
  • سبزیجات قبل از شستشو باید بصورت کامل پاک شوند.
  • ضد عفونی میوه و سبزیجات بسته به نوع، شرایط متفاوتی دارند. شاید خیلی ها در خصوص شستشو با آب یا مایع دستشویی نکاتی را شنیده باشیم. اما نکته‌ای که باید در اینجا مورد اهمیت قرار بگیرد این است که میوه‌هایی مثل پرتقال و نارنگی و لیمو شیرین که جزو میوه‌های فصلی پاییز و زمستان هم هستند دارای روزنه‌هایی هستند که محلول به سادگی در آنها نفوذ می‌کند. بنابراین بهتر است برای شستشو و ضد عفونی این نوع میوه‌ها نیم دقیقه با آب سرد شسته شوند.
  • برای میوه هایی مثل سیب زمینی وهویچ و …  که به اصطلاح سخت هستند؛ می‌توانید از برسی کوچک برای شستشو کمک بگیرید. برای مواردی مثل توت فرنگی و قارچ هم که نرم تر هستند، می‌توانید ابتدا آنها را برای چند دقیقه درون آب سرد گذاشته و بعد از آن به کمک انگشتان روی آنها را به خوبی تمیز کنید. سپس به کمک آبکش آبکشی نمایید. استفاده از محلول و ضد عفونی کننده‌ها برای میوه های با پوست نرم نیز باعث ورود محلول درون آنها می‌شود.
  • شستشو میوه‌هایی مثل موز و خیار استفاده از آب باعث می‌شود عمر مفید آنها کاهش پیدا کند. بنابراین لازم است بعد از شستشو با آب با کمک حوله خشک شود.

مورد دیگری که به آن‌اشاره شده سرطان زا بودن مایع ظرفشویی جهت شستشو و ضد عفونی میوه و سبزیجات است.که این نکته طی مقاله‌ی علمی یا پزشکی تاکنون ثابت نشده اما نکته‌ای که وجود دارد آبکشی کردن مناسب است.

سبزی خوردن را با چه ضد عفونی کنیم؟

بهترین روش برای ضد عفونی کردن سبزی خوردن استفاده از آب سرد با کمک نمک و یا جوش شیرین است. همچنین مواردی که در خصوص شستشو و ضد عفونی سبزیجات باید به آن توجه شود که در زیر به آنها می‌پردازیم:

  1. سبزیجات را خوب پاک کنید. سبزی تازه و سبزی خوردن قبل از شستشو باید پاک شود و علف هرز و اضافه‌های سبزی جدا شوند. بعد از آن خوب شسته شده تا گل ولای و مواد اضافه آن جدا شود.
  2. در قدم دوم شستشو بصورت کامل‌تر انجام می‌شود. میتوان سبزیجات را درون آب ریخته و به کمک مواردی که به آنها اشاره شده و یا مقدار کمی مایع ظرفشویی به خوبی خیسانده شده و سپس آبکش شوند.
  3. آبکشی کردن صحیح سبزیجات به طوری که مواد ضد عفونی روی سبزیجات باقی نماند اهمیت زیادی دارد. حتما بعد از شستشو توسط حوله ی تمیز و مناسب خشک شوند.

 ضد عفونی کننده‌های میوه و سبزیجات

بعنوان جمع بندی در خصوص بهترین ضد عفونی کننده‌های میوه و سبزیجات دراینجا میتوان به سرکه و آبلیمو با رعایت موارد ذکر شده اشاره کرد. همچنین محلول‌های مخصوص ضد عفونی کننده میوه و سبزیجات موجود در بازار هم می‌توانند جزو موارد مناسبی برای ضد عفونی راحت و سالم میوه و سبزیجات باشند.

توجه داشته باشید که در فروشگاه‌ها می‌توانید محلول‌های ضد عفونی کننده برای میوه و سبزیجات تهیه نمایید که مطابق با دستور العمل نوشته شده برروی آن می‌توانید از آن استفاده کنید. دقت داشته باشید که این نوع محلول‌ها علامت تایید شده از سوی وزارت بهداشت و تاریخ انقضا را دارا باشند؛ در غیر این صورت از خذید و استفاده آن جدا خودداری کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.