قیمت بهترین شرکت خدمات نظافت منزل توسط خانم و آقا

عموماً افراد این‌گونه هستند که هر وقت نامی از نظافت منزل به میان می‌آید و فکر و ذکرشان به سمت‌وسوی بهبود شرایط بهداشتی خانه می‌رود، ته دلشان خالی می‌شود و مدام این نگرانی در ذهنشان می‌آید که قرار است نظافت منزل را از کجا شروع کنند و در نهایت به چه نقطه‌ای برسند.

نظافت منزل

نظافت آشپزخانه، نظافت اتاق‌ها، نظافت حمام و سرویس بهداشتی، همه و همه مواردی هستند که سبب می‌شوند افراد با نگرانی از تمیز کردن منزل خود صحبت کنند و حتی گاه به دلیل آن‌که تصور می‌کنند از پس آن بر نمی‌آیند، سراغش نروند.

در این صفحه از خدمات آنلاین «نکت» قصد داریم در مورد نظافت منزل ، بهترین شرکت خدماتی نظافت و سایر نکات مهم پیرامون این امر بپردازیم.

قیمت نظافت منزل

در جدول زیر به طور میانگین قیمت نظافت منزل را مشاهده خواهید نمود:

شرحقیمت به تومان
نظافت منزل توسط خانم 4 تا 8 ساعت70.000 تا 110.000
نظافت منزل توسط آقا 4 تا 8 ساعت60.000 تا 90.000
تعرفه قیمت نظافت راه‌پله و مشاعات از 3 تا 10 طبقه40.000 تا 70.000

برای دریافت ریز قیمت نظافت منزل توسط نیروی آقا و خانم کلیک نمایید.

بدون شک بسته به قانونی بودن شرکت و همچنین میزان ساعاتی که یک کارگر در منزل شما شروع به فعالیت می کند و نوع فعالیت، قیمت نظافت متغیر می باشد. همه شرکت ها به صورت ساعتی کار می کنند و بر اساس میزان ساعات فعالیت نیروها، هزینه نظافت محاسبه می گردد.

دقت داشته باشید که در صورت افزایش ساعات کاری مبلغ 10.000 تومان تا 15.000 تومان به ازای هر ساعت به تعرفه شرکت نظافتی افزوده می‌گردد.

نظافت منزل توسط آقا و خانم جوان

نظافت محل کار خود را هیچگاه فراموش نکنید!

اگر شما از دسته افرادی هستید که شاغل می باشید و یا فرزندان کوچکی دارید و وقت کافی برای مرتب کردن مداوم خانه خود ندارید می توانید به این شیوه اقدام نمایید. با این حال زمانی که میخواهید با یک شرکت خدمات نظافت منزل تماس بگیرید اینکه نیروی کار خانم انتخاب کنید یا آقا شما را دچار سردرگمی می‌کند.

انتخاب آقا یا خانم تماما بستگی به حجم کار و مکان مورد نظر دارد؛ به این منظور که اگر حجم کاری شما زیاد است و یا قصد نظافت راه‌ها و مشاعات را دارید بهتر است نسبت به نظافتچی آقا اقدام کنید. اما در صورتی که حجم کار به نسبت پایین‌تر می‌باشد اعزام نیروی خانم پیشنهاد می‌شود.

نظافت منزل را به شرکت بسپاریم یا به شخص؟

یکی از دغدغه‌های همه ما انتخاب یک شرکت معتبر یا شخص معتبر می‌باشد. حتما برای شما هم پیش آمده که به صورت تبلیغات کلامی بین دوستان و اقوامتان شخصی را برای نظافت به خانه آورده‌اید؛ در این صورت دو حالت پیش می‌آید یا رضایت کامل دارید و یا ناراضی هستید.

تصور کنید که اگر نیروی مورد نظر را از یک شرکت معتبر درخواست کرده بودید، در صورت نارضایتی در هر مرحله‌ای از کار با شرکت تماس می‌گرفتید و اعلام نارضایتی می‌کردید و در هزینه و وقت با ارزش خود صرفه‌جویی می‌کردید.

یکی دیگر از مزیت‌های انتخاب نیرو از شرکت‌های خدمات نظافت، بحث امنیت می‌باشد. قطعا تمایل به ورود افراد غیرقابل اعتماد و ناشناس را به منزل و ساختمان خود ندارید.

وظایف ما و شرکت خدمات نظافت منزل چیست؟

وظایف ما و شرکت خدمات نظافت منزل چیست؟

امروزه تقریبا بیش از نیمی از افراد تمایل به گرفتن نظافتچی برای نظافت منزل خود دارند که انتخاب یک شرکت خدماتی مطمئن و قابل اعتماد کار ساده ای نمی باشد با توجه به اینکه اخیرا شرکت های غیر قانونی زیادی وارد این زمینه شغلی شده اند که در نهایت چیزی جز نارضایتی و فریب افراد نخواهند داشت.

پس با رعایت نکات زیر می توانید انتخابی صحیح در این زمینه از خدمات نظافت را تجربه کنید:

 • سعی کنید از شرکت خدماتی نزدیک به محل زندگی خود اقدام به اعزام نظافتچی نمایید.
 • با پرس و جو از همسایگان و آشنایان خود از قانونی بودن شرکت و همچنین میزان رضایت در پایان کار مطلع شوید.
 • اگر طلا و یا هرگونه شیء قیمتی در منزل خود دارید قبل از ورود کارگر به منزل آن ها را در جایی امن و مطمئن قرار دهید.
 • دقت داشته باشید که کارگر منزل کم کاری نداشته باشد؛ به طور کلی وظایفی که یک نظافتچی می بایست انجام دهد شامل: تمیز کردن درب ها و شیشه پنجره ها، جارو زدن همه بخش های منزل و یا محل کار، شستشو و ضدعفونی کردن سرویس بهداشتی و حمام به طور کامل، مرتب کردن کمد لباس، نظافت آشپزخانه، درآوردن و نصب پرده، گرفتن گرد و غبار از سطح وسایل و … می باشد.
 • گاها در صورت خرابی و یا شکستن وسایل و هرگونه آسیب دیگر توسط کارگر، می بایست به شرکت اعلام نمایید تا هزینه خسارت وارد شده از جانب شرکت و یا کارگر پرداخت شود.
 • یک شرکت معتبر و قانونی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا در صورت عدم رضایت از عملکرد کارگر منزل با شرکت تماس بگیرید و از آن ها بخواهید تا کارگر دیگری را اعزام نمایند. دقت داشته باشید از جانب شما هیچگونه هزینه ای مبنی بر کارهای انجام شده توسط کارگر قبلی نباید پرداخت شود.
 • اطمینان حاصل نمایید که کارگران با حفظ اصول بهداشتی، ابزار و وسایل پاکیزه و مواد شوینده معتبر موجود در فروشگاه ها، شروع به کار خواهند کرد.
 • قبل از ورود کارگر منزل به خانه و یا محل کار حتما در مورد میزان کاری که باید انجام دهد و همچنین دستمزد او به توافق برسید تا هنگام تسویه حساب با کارگر به مشکل بر نخورید.
 • اگر قصد نظافت منزل برای سال نو را دارید سعی کنید اوایل اسفندماه اقدام به این عمل نمایید زیرا در روزهای پایانی سال به دلیل افزایش درخواست ها و خستگی کارگران ممکن است کارگر مورد اطمینان پیدا نکنید و یا رضایت کامل را در پایان کار نداشته باشید.
 • حتما زمانی بین 20 تا 30 دقیقه برای صرف میوه، چای و ناهار در اختیار کارگر قرار دهید؛ البته این زمان برای مواقعی می باشد که کارگر مدت زمان زیادی را برای نظافت در منزل می ماند.
 • اگر حجم کار بالایی دارید و یا می خواهید تغییر دکوراسیون داخلی انجام دهید و باید وسایل سنگین از قبیل مبل، میز ناهارخوری، بوفه و … جابه جا نمایید سعی کنید دو کارگر درخواست نمایید تا با آرامش خاطر تمام کارهای شما به اتمام برسد.
 • اگر زمان زیادی با کارگر منزل سروکار دارید می توانید از شخصی بخواهید که همراه شما باشد تا در طول روز در صورت پیش آمدن هر کاری بتوانید خانه را به او بسپارید.

نکته ای که می توان به آن اشاره نمود این است که اکثر از شرکت های خدمات نظافت اعزام نیرو و کارگر برای پذیرایی از مجالس و مهمانی های شما، نظافت ساختمان از جمله پارکینگ و راه پله ها و … و همچنین نظافت موسسات دولتی و خصوصی را برعهده خواهند گرفت.

با توجه به نکات بالا و با استفاده از خدمات آنلاین نکت می توانید بهترین شرکت خدمات نظافت منزل را انتخاب نمایید و در نهایت با رضایت کامل از تمیزی و پاکیزگی خانه خود لذت ببرید.

اگر خودمان به نظافت منزل بپردازیم:

شاید خود بخواهید دست به کار شوید پس این سه اصل مهم را هیچگاه فراموش نکنید:

 1. نظافت منزل را از بالای خانه و به ترتیب آغاز کنید.
 2. از شوینده‌های مخصوص استفاده کنید.
 3. جزئیات خانه را فراموش نکنید.
نکات مهم هنگام نظافت منزل توسط خود شخص

در ذیل به صورت کلی به نکاتی در جهت سهولت کار و کیفیت بیشتر آن اشاره خواهیم کرد:

 • اگر خود این مسئولیت را برعهده می‌گیرید سعی کنید از یک برنامه هفتگی برخوردار باشید و چک لیست نظافت داشته باشید.
 • با استفاده از مواد ضد عفونی‌کننده هفته‌ای دو بار توالت و روشویی منزل را شستشو دهید تا از بروز هرگونه بیماری عفونی جلوگیری کنید.
 • هفته‌ای یک بار حمام را ضدعفونی کنید و به شستشو قفسه شامپوها، لیف و صابون و … بپردازید.
 • هر سال به امر مبل شویی و قالیشویی بپردازید و در صورت نداشتن شرایط می‌توانید از رومبلی و رو فرش‌های موجود در بازار استفاده کنید که در طرح و رنگ‌های مختلفی قابل‌دسترس می‌باشند و به این صورت از چرک تاب شدن مبل‌ها و فرش‌ها در مدت‌زمان کوتاه جلوگیری خواهید کرد.
 • هر روز به نظافت آشپزخانه خود بپردازید و اجازه ندهید که با تجمع چربی‌ها و خرده‌های نان و غذا بر روی گاز، سینک، ظروف غذا و همچنین اسکاچ و سیم ظرف‌شویی محیطی برای رشد میکروب‌ها و تجمع مورچه‌ها فراهم سازید.
 • پس از میل غذا سعی کنید با جارو دستی خرده‌های غذا و نان را جمع‌آوری کنید و هفته‌ای دو بار منزل خود را با جارو برقی جارو کنید و پس از جاروکشی به غبارروبی از مبل‌ها، تلویزیون، وسایل دکوراتیو و … بپردازید.
 • اگر کف‌پوش منزل شما از جنس سرامیک و یا پارکت می‌باشد حداقل هفته‌ای یک بار کف‌پوش‌ها را طی کشی و تمیز نمایید.
 • همیشه در منزل مانند ناظم یک مدرسه عمل کنید و نظم را در خانه برقرار کنید. از ریختن لباس‌ها در اتاق‌خواب جلوگیری کنید، وسایل را سر جای خود قرار دهید تا پس از گذشت مدت‌زمان اندکی منزل خود را در حد انفجار نبینید!

مطالب مرتبط برای شما...

 1. Avatar محمد تقی پور گفت:

  نظافت در اقامتگاه سنتی

 2. Avatar MDS.ZND گفت:

  سلام همگی
  من که تابحال به هیچ کس برای نظافت منزلم اعتماد نکردم ، حالام ک کروناست ، اصلا و ابدا دیگ اعتماد ندارم و خودم همه ی تمیزی خونمو انجام میدم.حالا شاید یه روز غیر کرونایی به یکی ک کارش واقعا خوب بود و قابل اعتماد بود ، اعتماد کردم.

 3. Avatar Melika گفت:

  عالی بود ممنون از مطالب خوبتون👍🏻

 4. Avatar nouri گفت:

  اینکه شرکت‌ها جه فردی رو میفرستن اصلا مشخص نیست تا چه حد تمیز کار کنه مگر اینکه از قبل فرد خاصی رو بشناسی و یا معرفی کرده باشن که کارش خوبه.

 5. Avatar پروین گفت:

  بااین شرایت کرونا سرویس هم میدین.چجوری اعتماد کنیم؟

  • Avatar مهناز عزيزى گفت:

   من از نظافت چى آقا استفاده كردم خوب بود خدايى انصافا تميز بود نيازم نبود هم بالا سرش باشم خودش خوب كارشو انجام ميداد و رعايتم ميكرد ماسك داشت دستكشم چند بار عوض كرد

 6. Avatar سميرا موسوى گفت:

  دقيقا همينطوره

 7. Avatar زیبا گفت:

  سلام یه سوال
  با این وضعیت کرونا میشه کارگر به خونه راه داد؟ خیلی واجبه کارم
  برای اطمینان وقتی کارگر میخواد وارد خونه بشه راهکاری دارید؟

  • Avatar mahsa65 گفت:

   سلام خانم زیبا
   به نظر من این ریسک رو نکنید
   خودتون و اعضای خانوادتون واقعا تا حد ممکن با هم همکاری کنید بهترین راهه در این وضعیت کرونا
   البته این نظر منه دوست عزیز

  • Avatar مینا گفت:

   من که یک گارگر گفتم قبل از ورود به خونه گفتم لباسش رو درآورد لباس تمیز پوشید بعدم صندل براشون گذاشتم و ماسکم تمیز دادم بعد رفت دستشویی کامل دست شست بعدم دستکش پوشید و شروع ب کار کرد😂

 8. Avatar حجت كمالى گفت:

  فكر نكنم جايى واسه شكايت كردن باشه بخواى شكايتم كنى كلى دوندگى داره

 9. Avatar raha mortezaie گفت:

  چرا بعضی جاها قیمتاشون خیلی بیشتره و خیلی هم بد کار میکنن؟به کجا باید شکایت کرد اینجور شرکت هارو…خود شرکت هم مسئولیت قبول نمیکنه

  • Avatar محمد گفت:

   هیچ جایی برای شکایت از شرکتهای نظافتی نیست
   معمولا یک نفر چندتا کارگر دور خودش جمع می کنه

   • Avatar raha mortezaie گفت:

    متاسفانه یه کارگر با بی توجهی ش یکی از گلدون های خونه منو شکست و زیر بار نرفت و وقتی هم به شرکت زنگ زدم گردن نگرفتن…اگر شرکت معتبری میشناسین به من بگین دوستان ممنونم

    • Avatar خدمات آنلاین نظافت در اصفهان گفت:

     باسلام
     این بخاطر ناشی بودن و عدم مهارت نظافتکار بوده
     و شرکت و کارگر موظف به پرداخت خسارت هستند
     ولی بهتره خودتون هم لوازم حساس و گرانقیمت را از دسترس افراد دور کنید

 10. Avatar هانیه گفت:

  به نظرم همه شرکت های نظافت منزل هم کارگر خوب دارن هم کارگر تنبل؛ دیگه شانسیه که کدومشون گیر آدم بیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.