تعمیر تصفیه آب خانگی و تعمیرکار دستگاه آب تصفیه کن

تعمیر تصفیه آب خانگی

یکی از مهم‌ترین عناصری که انسان‌ها روزانه با آن در ارتباط می‌باشند، آب است. به طوری که آشامیدن آب سالم باعث سلامت بدن، با نشاط کردن پوست، تقویت سیستم گوارشی بدن، هضم بهتر غذا و… می‌شود. امروزه بیشتر مردم به دلیل آشامیدن آب آلوده، به بیماری‌های زیادی مبتلا می‌شوند که سلامت آنها را به خطر می‌اندازد. یکی از بهترین راهکارها برای حل این مشکل، استفاده از تصفیه آب خانگی است. در واقع استفاده از این دستگاه باعث می‌شود که آب تمیز شده و محتوای مثبت آن مانند سطح اکسیژن، افزایش یابد. بنابراین تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار مهم است.

یکی از دغدغه‌هایی که بیشتر افراد با آن روبه‌رو هستند، تعمیر دستگاه آب تصفیه کن می‌باشد. در واقع بهتر است که تعمیر دستگاه آب تصفیه کن توسط متخصصان انجام گیرد. برای بهره‌مندی از اینگونه خدمات این مطلب از “استاده” را از دست ندهید.

قیمت تعمیرات آب تصفیه کن

خدمتقیمت به تومان
تعمیرات آب تصفیه کن خانگی60.000 الی 650.000

عوامل موثر بر قیمت تعمیرات آب تصفیه کن

عوامل زیادی بر قیمت تعمیرات آب تصفیه کن موثر هستند که باعث شده این هزینه برای دستگاه‌های مختلف، مختلف باشد. برخی از آنها به صورت زیر هستند.

 • نوع دستگاه و برند آن یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تعمیر آب تصفیه کن است.
 • نوع خرابی و میزان خرابی دستگاه، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت تعمیر آب تصفیه کن می‌باشد. برای مثال قیمت تعویض قطعات با قیمت تعمیر قطعات، متفاوت است و طبعا قیمت تعویض قطعات از قیمت تعمیر قطعات، بیشتر خواهد بود.
 • دستمزد تعمیرکار
 • فاصله مرکز تعمیرات آب تصفیه کن تا محل مورد نظر که باعث کاهش یا افزایش هزینه‌های رفت و آمد خواهد شد.

خدمات تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

تعمیرات آب تصفیه کن خانگی به دلیل خرابی‌های مختلف، متفاوت است که برخی از آنها به صورت زیر می‌باشند:

راکد ماندن آب

یکی از خرابی‌های دستگاه تصفیه آب خانگی، راکد ماندن آب در دستگاه است. در حقیقت هنگامی که دستگاه تصفیه آب، به مدت طولانی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، آب داخل سیستم به محلی تبدیل می‌شود که در آنجا میکروب‌ها و باکتری‌ها رشد خواهند کرد.

بنابراین هنگامی که از دستگاه تصیه آب خانگی به مدت زیادی استفاده نکرده‌اید باید مخزن تحت فشار را یکی دوبار کامل تخلیه کرده و سپس به آشامیدن آب تصفیه شده بپردازید.

گرفتگی و انسداد فیلتر

یکی دیگر از مشکلاتی که امکان دارد برای دستگاه تصفیه آب خانگی رخ دهد، گرفتگی فیلتر ممبران است. در واقع، زمانی این مشکل روی می‌دهد که فیلتر برای مدت زیادی با آبی تماس داشته که سختی آن بسیار بالا بوده است. برای تعمیر و جلوگیری از این نوع خرابی، باید از سختی‌ گیر استفاده نمایید.

بو و مزه نامطبوع آب خروجی

یکی دیگر از خرابی‌های رایج دستگاه تصفیه آب، مشکل بو و مزه نامطبوع در آب خروجی از دستگاه تصفیه آب خانگی است. در حقیقت این خرابی معمولا به دلیل وجود جرم و مواد معلق بر روی ساختار فیلترها رخ می‌دهد و برای تعمیر این خرابی نیز، باید فیلترهای تصفیه آب خانگی را تعویض نمایید.

سروصدای زیاد

بروز سروصدا در دستگاه تصفیه آب خانگی، یکی دیگر از خرابی‌های دستگاه است که باید تعمیر شود. معمولا این مشکل، زمانی رخ می‌دهد که برای اولین بار دستگاه تصفیه آب خانگی، مورد استفاده قرار گرفته است و یا زمانی که فیلترهای دستگاه تعویض شده‌اند.

یکی از دلایل این خرابی، هوای موجود در شیلنگ‌های تصفیه آب خانگی است. معمولا با گذشت زمان، صدای دستگاه برطرف خواهد شد اما اگر برطرف نشود باید به بررسی مسیر شیلنگ بپردازید. همچنین از محکم بودن اتصالات و شیلنگ‌ها، اطمینان کامل حاصل کرده و به بررسی مسیر فاضلاب سیستم تصفیه آب خانگی نیز بپردازید.

خدمات تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

خدمات تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

 • عیب یابی و برطرف کردن انواع خرابی‌های دستگاه تصفیه آب خانگی مانند رفع علت صدای دستگاه، رفع علت پر نشدن مخزن دستگاه، رفع علت روشن نشدن دستگاه تصفیه آب خانگی و… که به توضیح برخی از آن‌ها اشاره شد.
 • چک کردن شیر برقی دستگاه
 • تنظیمات فشار تصفیه آب
 • هواگیری دستگاه
 • تعمیر پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی

تعمیرکار تصفیه آب خانگی

زمانی که سیستم تصفیه آب خانگی دچار خرابی می‌شود باید با تعمیرکاران متخصص و با تجربه تماس گرفته و به تعمیر تصفیه آب خانگی بپردازید. همچنین می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن مورد نظر، سفارش خود را ثبت نام کرده تا کارشناسان پس از بررسی، با شما تماس بگیرند. هنگامی که فرد تعمیرکار به محل مورد نظر مراجعه می‌کند، پس از بررسی علت خرابی دستگاه، به طور تقریبی هزینه تعمیر را اطلاع داده و با استفاده از تجهیزات و قطعات با کیفیت به تعمیر تصفیه آب خانگی می‌پردازد.

پس از تعمیر نیز ضمانت نامه‌ای را در اختیار شما قرار داده تا طبق آن، اگر دستگاه طبق مدت مشخص شده در ضمانت نامه دچار همان خرابی شود، تعمیرکار تصفیه آب خانگی موظف است که به صورت رایگان به تعمیر مجدد آن بپردازد.

یک تعمیرکار خوب باید علاوه بر تجربه و تخصص، ویژگی‌های دیگری مانند وجدان‌ کاری، خوش‌قولی و… را داشته باشد که مجموعه “استاده” چنین شرایطی را دارد. در حقیقت “استاده” تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای را برای تعمیر تصفیه آب خانگی، به تمام مناطق استان تهران (شمال، جنوب، شرق، غرب) اعزام می‌نماید.

سرویس دستگاه تصفیه آب

یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از خرابی‌های احتمالی دستگاه تصفیه آب، سرویس منظم دستگاه می‌باشد. در حقیقت سرویس منظم دستگاه تصفیه آب و تعویض فیلترهای آن باعث می‌شود که عمر دستگاه زیاد شده و در طولانی مدت، به کالای مفیدی تبدیل شود. به طور کلی می‌توان گفت که سرویس دستگاه تصفیه آب، شامل اقدامات مختلفی می‌باشد که برخی از آنها به صورت زیر می‌باشند.

 • بررسی کلیه قطعات دستگاه تصفیه آب و در صورت لزوم تعمیر یا تعویض آن‌ها
 • تعویض تمام فیلترهای دستگاه تصفیه آب
 • تعویض پمپ تصفیه آب
 • هواگیری دستگاه تصفیه آب 
سرویس دستگاه تصفیه آب

نتیجه گیری  

استفاده از دستگاه آب تصفیه کن، باعث می‌شود آب آلوده تمیز شود که این امر بر سلامت بدن نقش مفیدی دارد. پس از خرید دستگاه آب تصفیه کن ممکن است خرابی‌های زیادی مانند تولید آب نامطبوع، بروز سروصدا، راکد ماندن آب در دستگاه و… برای دستگاه رخ دهد که باید در اسرع وقت به تعمیر دستگاه تصفیه آب بپردازید.

تعمیر تصفیه آب خانگی، امری تخصصی می‌باشد که باید حتما توسط تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای انجام گیرد. “استاده” این امکان را به کاربران خود می‌دهد که در اسرع وقت با اعزام تعمیرکاران متخصص به محل مورد نظر، به صورت تخصصی و با کم‌ترین هزینه به تعمیر دستگاه تصفیه آب بپردازند.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.