پایین بودن قیمت بازسازی خانه نسبت به ساخت دوباره خانه، افراد را به سمت این کار سوق می‌دهد، در این راه یک پیش‌بینی درست و دقیق از هزینه‌های پیشرو بسیار کمک‌کننده است. تعیین بودجه برای انتخاب کیفیت و نوع متریال اهمیت زیادی دارد، همچنین متراژ خانه و محیطی که می‌خواهید بازسازی کنید در قیمت نهایی بسیار تاثیرگذار است.

زمانی که بدانید تا چه حد برای خانه خود می‌توانید هزینه کنید، راحت‌تر تصمیم می‌گیرید که کدام فضاها را و در چه حد نیاز به بازسازی ساختمان دارید. معمولا در بازسازی فضای داخلی خانه، آشپزخانه در اولویت قرارداد و پس‌ازآن اگر هنوز بودجه‌ای مانده بود، می‌توانید به سراغ سرویس بهداشتی و حمام و سپس پذیرایی و اتاق‌خواب‌ها بروید. البته که اولویت بندی هر شخص می تواند با توجه به میزان آسیب دیدگی فضا و یا اهمیت آن برای وی تفاوت داشته باشد.

قیمت بازسازی آشپزخانه

تغییرات آشپزخانهقیمت به تومان
تغییر کف آشپرخانهاز 30.000 تا 200.00
تغییر کابینتاز 550.000
دیوار پوشاز 30.000 تا 120.000
در و پنجره‌هااز 200.000 تا 500.000
سینکاز 200.000

همان‌طور که میدانید معمولا آشپزخانه به دلیل استهلاک بالاتر و اهمیت بیشترش در هنگام بازسازی اولین اولویت بسیاری از افراد است. در بازسازی آشپزخانه هزینه تعمیر کابینت متفاوت است که معمولا رنج قیمتی آن از 550 هزار تومان تا 2.500 میلیون تومان برای هر متر محاسبه می‌شود. هزینه بعدی که باید برای پیش‌بینی هزینه‌های بازسازی آشپزخانه به سراغ آن برویم هزینه هر متر کف‌پوش است.

هزینه اجرای کف‌پوش‌های سرامیکی با در نظر گرفتن متریال این کار به ازای هر متر از 55 هزار تومان شروع می‌شود. هر متر لمینت نیز حداقل هزینه‌ای در حدود 85 هزار تومان در هر متر به دنبال دارد. رنج قیمتی کف‌پوش‌های سنگی نیز معمولا از 65 هزار تومان آغاز می‌شود. درنهایت مجموع کل هزینه‌های تعمیر و بازسازی آشپزخانه، علاوه بر متراژ و میزان بازسازی، بستگی به متریال و کیفیت کاری دارد که شما انتخاب می‌کنید.

جهت اقدام برای اجاره داربست در استاده روی آن کلیک کنید.

قیمت بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی و حمامقیمت به تومان
شیرآلات مرغوباز 300.000
توالت فرنگی با نصباز 1.000.000
روشویی با کابیناز 1.000.000

در این قسمت باید توجه کنید که میزان بازسازی و کارهایی که در نظر دارید انجام دهید در پیش‌بینی هزینه‌ها بسیار موثر هستند. اگر به دنبال نصب وان یا توالت فرنگی هستید یا می‌خواهید لوله‌های فرسوده را نیز تعویض کنید، حواستان به هزینه‌های بیشتر باشد. در نظر گرفتن تمام این نکات در پیش‌بینی قیمت بازسازی سرویس بهداشتی و حمام تنها به دلیل افزایش هزینه مصالح و ابزار نیست و مدت‌زمان انجام کار نیز در صورت انجام تعمیرات اساسی‌تر افزایش می‌یابد.

مراحل و هزینه بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی و کوچک را اینجا مشاهده کنید.

هزینه‌های بازسازی پذیرایی

بازسازی پذیراییقیمت به تومان
گچ‌کاریبدون مصالح متری 10.000
نقاشیاز متری 15.000
درب ضد سرقتاز 1.000.000
پارکت لمینیتاز 100.000
کاشی ایرانیاز 100.000

هزینه‌های این بخش شامل هزینه‌های نقاشی، گچ کاری، کاغذ دیواری، پارکت کف و در صورت درخواست شما هزینه‌هایی مانند طراحی یا بازسازی شومینه نیز اضافه می‌شوند که در کل هزینه بازسازی تفاوت چشمگیری را ایجاد می‌کنند. تاثیر متریال و نیاز شما در این بخش خود را بیشتر نشان می‌دهد.

رنج قیمتی وسیع کاغذدیواری یکی از مواردی است که می‌تواند در هزینه‌های نهایی تاثیرگذار باشد و انتخاب آن باید متناسب با بودجه شما باشد. سقف‌های کاذب امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. دستمزد و مصالح اجرای سقف کاذب کناف تایل 60*60 از 100 هزار تومان و اجرت آن به همراه مصالح و دیزاین شده در حدود 150 هزار تومان به ازای هر مترمربع است.

هزینه‌های بازسازی اتاق‌خواب‌ها

بازسازی اتاقواحدقیمت به تومان
کاغذ دیواری با نصبرولاز 350.000
کمد دیواری جنس ام دی افمتراز 100.000
پنجره UPVCبا نصبمتراز 100.000

در بازسازی اتاق‌ها ابتدا تعداد اتاق‌ها، سپس متراژ آن‌ها در تعیین هزینه‌ها بسیار تاثیرگذار است. اگر تنها به نقاشی یا کاغذدیواری اکتفا کنید یا بخواهید پنجره‌ها را هم عوض کنید و یا کمدها را نیز تغییر دهید تا فضای بیشتری ایجاد کنید، هرکدام از این کارها به‌صورت جداگانه هزینه‌های متفاوتی خواهند داشت.

نکات مهم در برآورد هزینه

اولین اقدام در بازسازی تعیین محدوده پروژه و موانع انجام آن است. در مرحله بعد تمام روند کار را مشخص می‌کنیم، در بخش بعدی باید پلان کار را مشخص، سپس مدت‌زمان لازم برای اجرای پروژه را محاسبه کنید، چون هزینه‌های بازسازی تنها هزینه متریال آن نیست و هزینه‌های اجرایی آن نیز مطرح است. در این مرحله باید نیروی کار موردنیازتان را تخمین بزنید و دستمزد لازم برای نصب و اجرا را در نظر بگیرید. تعیین قیمت ابزار و مصالح و در آخر محاسبه کل هزینه‌ها نیز حتما باید انجام شود. درنهایت برای مسائل غیرقابل‌پیش‌بینی مانند خرابی تاسیسات نیز هزینه‌ای را در نظر داشته باشید.

اهمیت زمان در پیش‌بینی هزینه‌های بازسازی

در پیش‌بینی قیمت بازسازی خانه قبل از شروع کار، حتما همان‌طور که قبلا هم گفتیم باید مدت‌زمان انجام کار را نیز محاسبه کنید. این امر به این دلیل است که شما می‌توانید دستمزد پیمانکار را به دو صورت روزمزد و کنترات پرداخت کنید. اگر قصد انجام تغییرات کوچکی را در خانه خوددارید، روش روزمزد راهکار بهتری است. اجرت کار روزانه پیمانکار معمولا از 150 هزار تومان است؛ اما اگر به دنبال بازسازی کامل فضاهای مختلف خانه خود هستید، بهتر است دستمزد را به روش کنترات پرداخت کنید، در این روش معمولا کارها زودتر پیش می‌روند و شما هزینه‌ای معادل کارهایی که می‌خواهید انجام شوند را می‌پردازید. دقت داشته باشید که در این حالت باید به طور کامل بر کیفیت انجام کار نظارت داشته باشید تا کیفیت فدای سرعت انجام کار نشود.

جمع‌بندی

به‌عنوان سخن پایانی باید بگوییم که پیش‌بینی قیمت بازسازی خانه قبل از انجام کار به شما دید خوبی ازآنچه می‌خواهید، می‌دهد و در هنگام انتخاب نوع متریال نیز به کمک شما می‌آید. با اولویت‌بندی در بازسازی خانه خود نیز می‌توانید کارهای کمتر؛ اما باکیفیت‌تری انجام دهید. درنهایت با توجه به نکاتی که برای تعیین و محاسبه هزینه‌ها نام بردیم، قبل از شروع کار تخمین دقیقی از هزینه‌های پیش رو به دست خواهید آورد.

طبقه بندی شده در