در این مقاله از استاده مگ روش‌های ساده غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 و بستن آپدیت ویندوز 11 را به شما آموزش خواهیم داد.‌

هر چند وقت یک‌بار کمپانی مایکروسافت برای بهبود هر چه بیش‌تر سیستم عامل ویندوز و رفع باگ‌های آن، آپدیت‌های متعددی را ارائه می‌دهد. با وجود این که این به‌روزرسانی‌ها سبب عملکرد بهتر ویندوز می‌شوند، ولی در صورتی که پیغام آپدیت ویندوز به طور مکرر نمایش داده شود، کلافه‌کننده و آزاردهنده خواهند بود. میتوانید جهت انجام تعمیر لپ تاپ در محل با شماره‌های موجود در این صفحه از استاده تماس بگیرید.

گاهی اوقات نیز ممکن است که با لپ‌تاپ یا رایانه خود کار واجبی داشته باشید. ولی به محض روشن کردن آن پیام آپدیت ویندوز نمایش داده شود و حداقل چند ساعتی از زمان شما صرف به‌روزرسانی ویندوز شود.

بهتر است قبل از قرار گرفتن در این شرایط، به‌روزرسانی خودکار ویندوز سیستم خود را غیرفعال نمایید. سپس در زمان مناسب با حجم و پهنای باند اینترنت کافی برای آپدیت ویندوز اقدام کنید.

بستن آپدیت ویندوز 11

غیر فعال آپدیت ویندوز

در ویندوز 11 که جدیدترین نسخه سیستم عامل ویندوز کمپانی مایکروسافت است، مانند ویندوز 10، مشکل آپدیت‌های مکرر و بدموقع ویندوز وجود دارد. روش‌های مختلفی برای غیرفعال کردن آپدیت ویندوز در این نسخه وجود دارد که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

مراحل غیر فعال آپدیت ویندوز 11

  1. ابتدا به بخش setting (تنظیمات) رایانه خود رفته و در قسمت Updates & Security کلیک کنید. در سمت چپ صفحه باز شده روی عبارت windows update کلیک کرده و Pause updates for 1 week را انتخاب نمایید. هم‌چنین با مراجعه به بخش Advanced options می‌توانید به جای یک هفته، زمان را به طور دلخواه تنظیم نمایید.
  2. در این روش عبارت Services را در نوار جست‌و‌جو نوشته و روی Services App کلیک کنید. از میان لیست باز شده به دنبال Windows update گشته و بر آن کلیک نمایید تا پنجره مربوط به windows update properties باز شود. از سربرگ General در قسمت startup type بر نوار کشویی کلیک کرده و گزینه Disabled را انتخاب نمایید.
  3. در نوار جست‌و‌جو عبارت Regedit را نوشته و روی آن کلیک کنید. سپس به مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows بروید، اگر در این قسمت پوشه Windows update وجود داشت روی عبارت AU کلیک راست کرده و در DWORD (32-bit) value روی No Auto Update کلیک کنید. حال مقدار Value data را 1 تعیین کرده و سیستم را جهت ادامه روند بستن آپدیت ویندوز ری‌استارت نمایید.
  4. در این روش مجددا به قسمت setting رفته و روی Network & Internet کلیک کنید. حال روی عبارت Properties زده و به دنبال Metered connection بگردید و علامت مقابل را در حالت ON قرار دهید. سپس در بخش تنظیمات، به بخش Windows Update رفته و روی Advanced options کلیک نمایید. در این صفحه علامت مقابل Download updates over metered connection را در حالت off قرار دهید.
  5. علاوه بر روش‌هایی که به کمک اعمال تغییرات در تنظیمات ویندوز انجام می‌شوند، برای بستن آپدیت ویندوز 11 می‌توان از نرم‌افزارهایی مانند Defender block tool یا Blocker Utility استفاده نمود. به همین منظور بعد از دانلود و نصب هر کدام از این نرم‌افزارها به سادگی می‌توانید در پنجره باز شده، گزینه Disable updates را انتخاب نمایید. و تیک کنار عبارت Protect services setting را بردارید.

غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10

سیستم عامل ویندوز 10 بعد از ویندوز 8 راهی بازار شد. و تعداد قابل توجهی از کاربران را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است. اما یکی از باگ‌هایی که می‌توان به این ویندوز نسبت داد، آپدیت‌های نابه‌هنگام آن است. این موضوع برای بیشتر کاربران ویندوز 10 آزاردهنده است. و سبب شده که روش‌های غیرفعال کردن آپدیت ویندوز 10 به یکی از پرجست‌وجوترین عبارات تبدیل شود. بیشتر روش‌های بستن آپدیت ویندوز 10 با اختلافات جزئی مشابه روش‌های غیرفعال کردن ویندوز 11 است که پیش‌تر بیان نمودیم. در این قسمت برخی از این روش‌ها را به شما توضیح خواهیم داد.

هارد SSD چیست؟ 3 تا از معایب هارد SSD

مراحل غیر فعال آپدیت ویندوز 10

  1. برای غیر فعال کردن آپدیت ویندوز از فهرست Start ویندوز، روی setting انتخاب کنید. از صفحه باز شده به قسمت Updates & Security رفته و روی Advanced Options انتخاب نمایید. حال علامت مقابل Pause Updates را از حالت Off به ON تغییر دهید.
  2. با فشار دادن هم‌زمان دکمه‌های Windows و R پنجره قسمت Run را باز کرده و عبارت services.msc را بنویسید. از صفحه باز شده روی Windows update انتخاب کنید. در پنجره باز شده، عبارت مقابل startup type را در حالت Disabled قرار داده و Apply را بزنید.
  3. همانند روش قبلی قسمت Run را باز کنید و عبارت gpedit.msc را جست‌وجو نمایید. حال به مسیر windows update/ windows components/ Administrative templates/ computer configuration رفته و روی عبارت configure automatic updates دو بار کلیک کرده و در صفحه باز شده گزینه Disabled را انتخاب نمایید.
  4. در پایان روی عبارت OK بفشارید تا تنظیمات انجام شده، اعمال گردند. همانند ویندوز 11، برای بستن آپدیت ویندوز 10 نیز می‌توان از نرم‌افزارهایی مانند Windows Update Blocker استفاده کرد. به طور مشابه بعد از دانلود و نصب این نرم‌افزار به سادگی می‌توانید در پنجره باز شده، گزینه Disable service را انتخاب نموده و روی عبارت Apply now کلیک کنید.

طبقه بندی شده در