4 روش برای نجات گوشی موبایل خیس شده

نجات گوشی خیس شده

ما در این محتوا در استاده مگ قصد داریم 4 روش برای نجات گوشی موبایل خیس شده را به شما آموزش دهیم. البته به خاطر داشته باشید که این راه‌ها اورژانسی می‌باشند و بهتر است بعد از انجام آنها جهت چک کردن و با تعمیر موبایل خود اقدام نمایید.

از آنجایی که گوشی‌های هوشمند دارای قابلیت‌های متفاوتی هستند، در هر شرایطی باید همراهمان باشند. دریا، رودخانه یا استخر فرقی نمی‌کند. وقتی که فضای مجازی شما را وسوسه می‌کند که لحظه‌های متفاوت زندگیتان را ثبت نمایید. اما به همین میزان خطراتی نیز برای گوشیتان به دنبال خواهد داشت. یکی از این خطرها افتادن گوشی در آب است.

هزینه تعمیر گوشی آب خورده سامسونگ در استاده را اینجا مشاهده کنید و اقدام نمایید.

اما در این صورت نباید امیدتان را به راحتی از دست بدهید. و باید تمام تلاش خود را بکار بگیرید که یار غارتان را دوباره به زندگی برگردانید. هر چند که باور متداول بر این عقیده استوار می‌باشد که گوشی خیس خورده دیگر از زندگی تهی شده است.

اما قبل از بازگوکردن 4 روش برای نجات گوشی موبایل خیس شده، ذکر این نکته ضروری‌ست که گوشی شما چه مدت زمانی در آب بوده است. چرا که میزان آب خوردگی موبایل، در بازگرداندن آن به چرخه‌ی زندگی ارتباط مستقیم دارد. اگر شما خیلی سریع واکنش نشان دهید و گوشی را از آب خارج کنید، می‌توان امیدوار بود که گوشی موبایل شما امکان بازگشت دارد.

همچنین غلظت آب نیز در احیای گوشی موبایل تاثیرگذار است. بطوری که اگر گوشی شما در مایعی با غلظت زیاد مانند آب میوه و نوشابه بیفتد، مایع وارد شده به گوشی دیرتر تبخیر می‌شود.

روش اول برای نجات گوشی خیس شده

  1. در اولین اقدام باید خیلی سریع و گوشی را از آب یا هر مایع دیگری خارج کنید. هر چه در این مورد تعلل بیشتری نمایید، درصد بازگشت گوشی شما پایین‌تر می‌رود.
  2. در اقدام بعدی باید موبایل را خاموش کنید. چرا که اگر گوشی روشن باشد، امکان دارد آب به سیستم سخت افزاری، باتری و صفحه‌ی نمایش گوشی موبایل سرایت کند و باعث خراب شدن برد و قطعات گوشی شود. با خاموش کردن به موقع گوشی، شما مانع اتصال قسمت‌های مختلف موبایل و قطع جریان برق گوشی می‌شوید. آیا هارد گوشی موبایل قابل تعمیر است؟
  3. بعد از خاموش کردن گوشی باید اقدام به خشک کردن آن نمایید. چنانچه تنها قاب و بدنه‌ی گوشی خیس شده باشد، زیاد جای نگرانی نیست. با پارچه و یا حوله می‌توانید سطح گوشی موبایل را خشک نمایید و مطمئن شوید که دیگر روی بدنه‌ی موبایل آبی وجود نداشته باشد.
  4. اقدام بعدی برای نجات گوشی موبایل خیس شده این است که سریعا باتری آن را خارج نمایید. تا از رسیدن آب به باتری موبایل جلوگیری نمایید.
  5. سیم کارت و کارت حافظه‌ی گوشی را خارج کرده و به وسیله‌ی پارچه‌ی ریزبافت آن را خشک نمایید.

چرا گوشی هنگ می‌کند؟ راهکارهای رفع هنگ گوشی را در این صفحه بخوانید.

به هیچ عنوان از سشوار و مایکروویو برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید. چرا که سشوار به خاطر شتاب هوایی که ایجاد می‌کند و همچنین دمای بالای آن، باعث پیشروی آب داخل گوشی می‌شود که می‌تواند منجر به آسیب رساندن به صفحه‌ی نمایش و یا سیستم پردازشی گوشی موبایل شود. همچنین امواج مایکروویو باعث می‌شود که به سیستم‌های ارتباطی، اسپیکرها و صفحه‌ی نمایش آسیب جدی وارد شود.

استفاده از مواد جاذب رطوبت

مواد جاذب رطوبت گوشی

برای سرعت بخشیدن به فرایند خشک کردن گوشی می‌توانید از موادی که خاصیت جذب نم و رطوبت را دارند بهره ببرید. مثل برنج. قرار دادن گوشی درون برنج باعث از بین رفتن رطوبت درون موبایل می‌شود.

سلیکا ژل هم جایگزین مناسبی بجای برنج برای رفع رطوبت درون گوشی و خشک شدن آن می‌باشد.

در صورتی که نمی‌خواهید گوشی خود را درون برنج یا سلیکا ژل قرار دهید، می‌توانید به مدت 2 روز گوشی خود را در دمای معمولی اتاق قرار دهید. و اجازه دهید که فرآیند خشک شدن موبایل به آرامی انجام پذیرد. بعد از آن با برطرف شدن رطوبت درون گوشی می‌توانید آن را روشن کنید و از آن استفاده نمایید.

تکان دادن گوشی

چنانچه هنوز آب به قسمت‌های اصلی موبایل نفوذ نکرده باشد، با تکان دادن محکم گوشی می‌توانید باعث خارج شدن آب درون ورودی‌های موبایل مثل مسیر ورودی شارژ گوشی و یا جک 3.5 میلی متری هدفون گوشی شوید.

خارج کردن آب با جاروبرقی

 یکی دیگر از روش‌ها برای نجات موبایل خیس شده این است که به وسیله‌ی جاروبرقی آب درون گوشی را خارج کنید. برای این کار باید قاب گوشی و باتری موبایل را باز نمایید. قرار دادن گوشی درون یک کیسه و گرفتن کیسه در دهانه‌ی جاروبرقی، باعث می‌شود که جریان الکتریسیته ایجاد شده توسط جاروبرقی با آب درون گوشی اتصالی نکند.

نتیجه‌گیری:

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. اینکه موبایل ما حاوی اطلاعات مهم و ضروری و شخصی ماست، ما را بر آن می‌دارد که در نگهداری  و حفظ آن همت گماریم. چرا که برخی از اطلاعات ذخیره شده در موبایل امکان دارد از بین برود و صدمات جبران ناپذیری را به ما وارد کند.

افتادن گوشی موبایل در آب یکی از پیش پا افتاده‌ترین اتفاق‌های ممکن  برای گوشی ماست. اما چنانچه این اتفاق روی داد، نباید نگران باشید. و سریع دست به کار شوید و اقدامات گفته شده را یکی پس از دیگری انجام دهید. آنچه که در این صفحه از استاده مطرح شد، شامل 4 روش برای نجات گوشی موبایل خیس شده بود که به طور قطع به احیای اورژانسی گوشی شما کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *