آموزش نصب دوربین مدار بسته از صفر تا صد و نحوه راه اندازی + فیلم

آموزش نصب دوربین مدار بسته

آموزش نصب دوربین های مدار بسته، با توجه به منابع متنی و ویدیویی مرتبط، کار آسانی است. در واقع افراد باید با توجه به مراحل آموزش قدم به قدم پیشروی کرده و نسبت به محدودیت های هر مرحله آگاه باشند. در این صفحه می خواهیم در مورد آموزش نصب دوربین مدار بسته از صفر تا صد، نحوه راه اندازی دوربین مدار بسته در ساختمان های مسکونی و تجاری صحبت کنیم و اطلاعات لازم در این خصوص را به شما ارائه دهیم.

لیست تعمیرکاران دوربین مداربسته در تهران

جهت تماس با متخصصین برای تعمیر دوربین مداربسته و اطلاع از قیمت‌ها کلیک کنید

آموزش نصب دوربین مدار بسته آنالوگ:

به طور کلی آموزش نصب دوربین مدار بسته برای دو مدل دوربین مدار بسته آنالوگ و دوربین های تحت شبکه ای داده می شود که با رعایت تمام نکاتی که ذکر خواهد شد می توانید خود به تنهایی به نصب این دوربین ها بپردازید.

 همه دوربین های مدار بسته دارای دو سیم ورودی می باشند که یکی از آن ها برای انتقال تصویر از دوربین به دستگاه مادر یا DVR می باشد و سیم دیگر وظیفه تغذیه برق یا پاور دوربین را دارد.

پس از انتخاب محل دقیق و حساب شده برای دوربین مدار بسته و پیچ و یا نصب دوربین کار سیم کشی آغاز می شود.

در دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال سیم کشی را می توان به دو صورت انجام داد:

  1. ترکیبی یا بغل برق ( که در این حالت سیم برق و سیم تصویر بهم چسبیده اند و سر آن ها جدا می باشد)
  2. به صورت تک سیم یا RG59 (که تنها سیم تصویر وجود دارد و برای سیم برق باید جداگانه اقدام کرد)

کار نکردن دید در شب دوربین مداربسته چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟ پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید.

برق رسانی در دوربین های آنالوگ و HP  نیز به دو صورت انجام می شود:

  1. استفاده از پاور صنعتی یا تغدیه مرکزی که بسته به تعداد دوربین ها متفاوت می باشد
  2. استفاده از یک آدابتور 12V (حداقل 1.5A تا 2A)

در روش دوم ازیک آدابتور 12V (حداقل 1.5A تا 2A) برای تغذیه برق دوربین استفاده میکنیم که درمجاورت دوربین قرارمیگیرد که در این حالت برای هر دوربین باید یک آدابتور نصب شود. پس ازنصب سیم کشی تصویر و برق سیم تصویر را به دستگاهdvrاز طریق فیش bncمتصل می‌کنیم. تعمیر DVR و تعمیر برد دی وی ار کلیک کنید.

آموزش نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه:

سیم کشی دوربین های تحت شبکه با استفاده از کابل‌های lanیا شبکه انجام میگیرد ودستگاه مادر دراین نوع دوربین nvrنام دارد

لازم به ذکراست درپروژه‌های دوربین های تحت شبکه باید از سویئچ استفاده کرد انتخاب سویئچ ارتباط مستقیم با تعداد دوربین ها دارد. هرکدام از سیم‌های شبکه که از دوربین به سویئچ متصل میشوند حاوی دیتا واطلاعات مربوط به آن دوربین هستند که در غالب یکipبه سویئچ می آیند.

حتما بخوانید: قیمت دوربین مداربسته در انواع مختلف

بعد از اتصال دوربینها به سویئچ یک کابل رابط از سویئچ به دستگاه nvrمتصل میشود که این کابل هم ازجنس کابل شبکه می باشد این کابل تمام اطلاعات مربوط به دوربینها را به دستگاه منتقل می‌کند باید توجه داشته باشید که ipدوربینها بایکدیگر متفاوت باشد

انواع سوئیچ:

  1. معمولی
  2. Poe

درنوع اول برق دوربین را باید همانند دوربین‌های آنالوگ تامین کرد و در نوع دوم یاpoeبرق دوربین نیز از طریق کابل شبکه تامین میشود.

حتما بخوانید: قیمت دوربین مدار بسته داهوا همراه نمایندگی‌های مجاز آن

نکات مهم در نحوه نصب دوربین مدار بسته

پس از آموزش نصب دوربین مدار بسته و راه اندازی انواع دوربین بهتر است به نکات مهمی که در طریقه نصب دوربین مدار بسته باید دقت کنید، توجه نمایید.

کمک از افراد متخصص

در ابتدای راه آموزش نصب دوربین مدار بسته، بهتر است تا با متخصصین در این زمینه مشورت کنید. همانطور که می دانید بازدید از فضا توسط متخصصین به صورت رایگان انجام می شود که می توانند اطلاعات مناسبی در این خصوص به شما بدهند. معرفی انواع دوربین مدار بسته مخفی برای منزل

بررسی شرایط محل نصب دوربین

 توجه به محدودیت های فضایی از جمله مواردی مهمی است که در طریقه نصب دوربین مدار بسته باید مورد نظر باشد. منظور از محدودیت های فضایی درواقع بررسی مقدار نور و گرما در روز بخصوص در تابستان، باران و برف، امکان نشتی آب از مکان مورد نصب و … می باشد. علت سیاه شدن تصویر دوربین مداربسته را پیشنهاد می‌کنیم بخوانید.

خرید دوربین های مدار بسته و تجهیزات وابسته

پس از آن نوبت به خرید دوربین های مدار بسته و تجهیزات وابسته است. تعداد دوربین ها و تجهیزات مرتبط در هنگام بازدید تعیین می شود و همچنین انتخاب نوع دوربین کاملا بسته به خواست مشتری دارد که می خواهد پیشرفته باشد و با خیر!

انتخاب محل مناسب برای نصب

پس از آن نوبت به جایابی و انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مدار بسته است. این مرحله یکی از قدم های مهم برای نصب دوربین مدار بسته است. در نظر بگیرید که چه مکانی امن تر برای نصب و چه مکانی بهتر برای دید واضح تر تصویر می باشد.

کابل کشی و نصب تجهیزات وابسته به دوربین

در مرحله بعد نوبت به کابل کشی و قرار دادن پوشش مناسب برای سیم ها است که نحوه نصب آن ها برای هر نوع دوربینی متفاوت است.

تنظیم و نصب نرم افزار بر روی کامپیوتر

در مرحله آخر نحوه نصب دوربین مدار بسته نیز نرم افزار ها و تست نهایی از دوربین ها انجام می شود. نرم افزار های ارائه شده توسط شرکت سازنده دوربین ها می تواند بهترین گزینه برای ذخیره سازی تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها باشد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.