خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی در محل

تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی یکی از لوازم پرکاربرد در رستوران، کافه و هتل است. این دستگاه به‌خاطر استفاده مکرر و یا بعد از گذشت زمان با مشکلاتی مواجه می‌شود. در این حالت شما به تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی نیاز پیدا خواهید کرد. برای تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی باید از تعمیرکاری با تجربه و ماهر کمک بخواهید تا عیب یابی دستگاه شما با دقت هر چه تمام‌تر انجام شود. در این صفحه از خدمات استاده قصد داریم تا شما را با برخی از مشکلات این دستگاه و همچنین نحوه عیب یابی آنها آشنا کنیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی در محل

استاده تمامی خدمات مربوط به تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی را به شما ارائه می‌دهد. یکی از خدمات پرطرفدار، خدمات تعمیر در محل است. شما برای دریافت این خدمات پس از ثبت درخواست خود، تاریخ و زمان مدنظرتان را تعیین می‌کنید تا در زمان انتخابی شما تعمیرکار در محل حضور پیدا کند.

با استفاده از این خدمات دیگر نیازی به حمل دستگاه ندارید و نگران آسیب رسیدن به لباسشویی صنعتی حین حمل آن نخواهید بود. تعمیرکاران استاده سعی دارند تا بهترین خدمات را جهت تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی در سریع‌ترین زمان به شما ارائه دهند تا در زمان شما صرفه جویی شود. همچنین در پایان کار فاکتوری دقیق به کاربر ارائه خواهد شد تا از ریز جزئیات مبالغ آگاه شود.

عیب یابی ماشین ظرفشویی صنعتی

ماشین ظرفشویی صنعتی امکان دارد به هر دلیلی در طول زمان کارکرد خود به تعمیر نیاز داشته باشد. برای تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی باید به نحوه کارکرد قطعات آن و محل قرارگیری هر یک از آنها آگاهی داشته باشید.

در قدم اول تعمیرکار باید دستگاه را به طور کامل بررسی کند تا علت بروز مشکل را بیابد و سپس با توجه به مشکل، به عیب یابی دستگاه بپردازد. در ادامه برخی از مشکلات رایج این دستگاه نام برده شده‌اند.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی صنعتی

 • روشن نشدن دستگاه
 • تمیز نشستن ظروف
 • داشتن نشتی آب
 • تخلیه نکردن آب
 • وارد نشدن آب به دستگاه
 • خشک نکردن ظروف
 • تولید بوی نامطبوع
 • تولید صدای زیاد
 • عدم آبگیری
 • باقی ماندن لک روی ظروف

حال در ادامه به بررسی نحوه عیب یابی برخی از این مشکلات خواهیم پرداخت.

عیب یابی ماشین ظرفشویی صنعتی

تمیز نشستن ظروف

ممکن است پس از شستشوی کامل، متوجه کثیفی ظروف شوید. برای جلوگیری از این اتفاق همواره از شوینده‌های با کیفیت برای این کار استفاده کنید. همچنین ماده شوینده مصرفی باید با دستگاه مورد استفاده شما سازگار باشد.

توجه داشته باشید تا در هر بار استفاده از دستگاه ظرفشویی صنعتی، ظروف را در جای مخصوص به خود قرار دهید تا به تمامی قسمت‌های آنها، آب و مواد شوینده برسد.

حال اگر با رعایت تمامی موارد ذکر شده باز هم با این خرابی مواجه شدید، بهتر است دستگاه را به صورت مرتب و هر چند وقت یک بار پاکسازی کنید تا نمک‌های موجود در آن از بین بروند. همچنین نکته بعدی، میزان سختی آب محل زندگی شما است. اگر سختی آب زیاد باشد، این مشکل به وجود خواهد آمد. در این حالت نیز باید از شوینده‌های مناسب ظرفشویی استفاده کنید تا این اثر را از بین ببرند.

نشتی آب

در اغلب موارد وجود گرفتگی در شلنگ تخلیه و یا مسدود شدن پمپ تخلیه علت بروز این مشکل هستند. به همین دلیل در قدم اول، شلنگ تخلیه را بررسی کنید تا از نبودن پارگی و گرفتگی در آن اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعد، به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید و از مکان قرارگیری پمپ تخلیه آگاه شوید. پس از پیدا کردن این قطعه، آن را تمیز کنید.

توجه داشته باشید تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی در این حالت باید با رعایت تمامی اصول انجام شود؛ زیرا ممکن است در هر لحظه با برق گرفتگی یا اتصال قطعات روبه‌رو شوید.

تخلیه نکردن آب

در قدم اول برای عیب یابی این مشکل از وجود نداشتن گرفتگی در لوله آب مطمئن شوید. سپس پمپ تخلیه را بررسی کنید. هنگام مسدود شدن پمپ تخلیه باید دستگاه را از برق جدا کنید و سپس دلیل این مشکل را بیابید.

گفتنی است در صورت نداشتن دانش و مهارت در این زمینه حتما از تعمیرکاران متخصص کمک بخواهید.

مشکلات رایج ماشین ظرفشویی صنعتی

وارد نشدن آب به دستگاه

این مشکل یکی دیگر از خرابی‌های رایج دستگاه ظرفشویی صنعتی است. موارد زیر ممکن است سبب بروز این مشکل شده باشند:

 • خرابی اهرم شناور آب
 • بسته بودن شیر آب
 • خرابی میکروسوییج
 • خرابی شیر برقی

این دستگاه با نمایشگر خود، کد خطای مربوط به این مشکل را نشان می‌دهد. پس از مشاهده این خطا، تعمیرکار باید به بررسی دلایل بالا بپردازد تا علت بروز این خرابی را پیدا کند. در نهایت به تعمیر ماشین ظرفشویی صنعتی اقدام کند.

توجه داشته باشید که در صورت خرابی میکروسوییچ و شیر برقی لازم است این قطعات تعویض شوند.

خشک نکردن مناسب ظروف

در این حالت پیش از هر اقدامی، برنامه انتخابی خود را بررسی کنید. اگر این برنامه هنگام خشک کردن حذف شده باشد، این اتفاق خواهد افتاد. در این حالت توصیه می‌شود برنامه را تغییر دهید. زمانی که با این کار باز هم مشکل برطرف نشده باشد باید به بررسی ترموستات، المنت و دستگاه پخش کننده آب بپردازید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *