در این صفحه از استاده به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر انواع دستگاه اسپرسوساز صنعتی از جمله تعمیر دستگاه اسپرسو صنعتی بیزرا، تعمیر اسپرسوساز صنعتی دسینی و تعمیر اسپرسو ساز صنعتی مایر خواهیم پرداخت. توصیه می‌شود مطالب را تا انتهای صفحه دنبال نمایید تا از خدمات تعمیر لوازم برقی صنعتی در استاده بهره‌مند شوید.

دستگاه اسپرسوساز صنعتی یکی از پیشرفته‌ترین لوازم برقی صنعتی به منظور تولید قهوه غلیظ به شمار می‌رود که در اماکن مختلفی از جمله کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که در دنیای امروز قهوه تلخ طرفداران زیادی دارد، ممکن است به دلیل استفاده مداوم یا نامناسب از دستگاه اسپرسوساز صنعتی، قطعات دستگاه دچار خرابی و عملکرد اسپرسوساز دچار مشکل شود.

تعمیر اسپرسوساز صنعتی

دستگاه اسپرسوساز صنعتی کافی شاپ، هتل و رستوران‌ها یکی از انواع دستگاه‌های به روز و پیشرفته تولید قهوه می‌باشد که از تکنولوژی منحصر به فردی برخوردار است. از آنجایی که قطعات به کار رفته در ساختار داخلی این دستگاه از حساسیت بالایی برخوردار است، توصیه می‌شود تمامی خدمات مربوط به عیب یابی و تعمیر را به متخصصین مجرب بسپارید. کارشناسان فنی ما در مجموعه استاده با بهره‌گیری از بهترین ابزارآلات و قطعات، انواع خدمات مربوط به تعمیر اسپرسوساز صنعتی بیزرا، دسینی و مایر را در محل و با مقرون به صرفه‌ترین قیمت‌ها به انجام می‌رسانند.

سرویس ماهانه دستگاه تاثیر به سزایی را در کیفیت قهوه تولید شده و مزه آن می‌گذارد. بنابراین، لازم است هرماه نسبت به سرویس قطعات داخلی و پاکسازی پمپ دستگاه اسپرسوساز صنعتی در نمایندگی مربوطه اقدام کنید.

گفتنی است هزینه تعمیر اسپرسوساز صنعتی کافی شاپ، هتل و رستوران به عوامل و فاکتورهای متعددی چون میزان خرابی، نوع سرویس ارائه شده، زمان تعمیر و اجرت تعمیرکار بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابتی را برای تعمیر اسپرسوساز صنعتی در نظر گرفت.

خدمتقیمت به تومان
تعمیر اسپرسوساز صنعتی از 400.000

عیب یابی اسپرسوساز صنعتی

دستگاه اسپرسوساز صنعتی نیز مانند سایر لوازم برقی صنعتی در طول زمان کارکرد خود با مشکلات متنوعی روبه‌رو می‌شود که نیاز به عیب یابی و تعمیر تخصصی در نمایندگی مربوطه دارد. از آنجایی که سیستم داخلی اسپرسوساز صنعتی جزو سیستم‌های گرمایشی تحت فشار به حساب می‌آید، مستعد خرابی‌های بیشتری می‌گردد. در همین راستا، برخی از رایج‌ترین مشکلات دستگاه اسپرسوساز صنعتی به شرح موارد زیر است:

روشن بودن چراغ مخزن آب دستگاه با وجود پر بودن از آب

دلیل بروز این مشکل این است که به دنبال کثیفی و گرفتگی مخزن آب اسپرسوساز با موادی چون تفاله قهوه، آهن ربای موجود در مخزن در قسمت انتهایی آن گیر کرده است و شناور آن نیاز به تعمیر دارد. بنابراین، روشن شدن چراغ آب در هنگام پر بودن مخزن نشان دهنده این است که شناور دچار خرابی شده است و نمی‌تواند مانند قبل تنها در هنگام خالی بودن مخزن اسپرسوساز صنعتی عملکرد خود را داشته باشد.

عیب یابی اسپرسوساز صنعتی

جمع شدن آب کثیف در زیر دستگاه

گفتنی است عواملی چون انسداد و گرفتگی شلنگ‌های تخلیه زباله، پیچ خوردگی شلنگ و وجود نشتی در دستگاه باعث جمع شدن آب کثیف در زیر اسپرسوساز صنعتی می‌شود.

طعم تلخ اسپرسوی تولید شده

وجود حرارت بسیار داغ و دمای بالاتر از 96 درجه سانتی گراد در پروسه تولید قهوه، باعث تلخی نوشیدنی تولید شده خواهد شد. علاوه بر مورد فوق، هرگونه انسداد، گرفتگی و تمیز نبودن قطعات دستگاه بر تلخی قهوه تاثیر می‌گذارند. همچنین، استفاده از مقدار زیادی دانه خشک قهوه نیز بر تلخی نوشیدنی می‌افزاید و لازم است از مقدار مناسب آن استفاده شود.

خروج تند یا کند قهوه از دستگاه

خروج تند قهوه از نازل دستگاه باعث آبکی شدن نوشیدنی و خروج کند آن باعث سوختگی و احساس سوزش و تلخی در قهوه می‌شود. در صورتی که قهوه اندازه مناسبی نداشته باشد و دانه‌های آن درشت باشند یا اینکه قهوه به خوبی بر روی فیلتر اسپرسوساز صنعتی پخش نشود، نوشیدنی تولید شده با سرعت زیادی از نازل دستگاه بیرون می‌ریزد. همچنین، وجود خرابی در پمپ یا فیلتر دستگاه اسپرسوساز و اندازه ریز دانه‌های آسیاب شده نیز باعث خروج آهسته و آرام قهوه از اسپرسوساز صنعتی خواهند شد که مطلوب نمی‌باشد.

طعم ترش قهوه تولید شده

در صورتی که قهوه برای مدتی به اندازه چند روز در داخل دستگاه باقی بماند، دانه‌های آن موادی تحت عنوان تانیک اسید آزاد می‌کنند که باعث ترش شدن قهوه می‌شود.

درشت بودن دانه‌های آسیاب شده نیز میزان آزادسازی تانیک اسید را تشدید می‌کنند. همچنین، در صورتی که دمای مناسب به منظور تولید قهوه تنظیم نشده باشد و یا کیفیت قهوه و عصاره آن مرغوب نباشد، طعم ترش آن احساس خواهد شد.

خارج نشدن اسپرسو پس از اتمام کار دستگاه

در صورتی که فیلتر اسپرسوساز صنعتی دچار گرفتگی شده باشد یا پمپ دستگاه با جرم انباشته شده باشد، آب از دستگاه عبور نمی‌کند و در نهایت اسپرسوی ساخته شده نیز از نازل عبور پیدا نخواهد کرد. شما می‌توانید با استفاده از موادی چون سرکه، مخزن اسپرسوساز صنعتی را رسوب زدایی کنید تا مسیر خروج مایعات باز شود.

روشن نشدن دستگاه

نوسانات برق ورودی به دستگاه و خرابی یا پارگی سیم‌های برق موجود در ساختار اسپرسوساز صنعتی منجر به روشن نشدن آن می‌شوند. توصیه می‌شود ولتاژ برق اسپرسوساز صنعتی، سیم‌ها و اتصالات آن و سالم بودن دوشاخه آن را بررسی نمایید و در صورت خرابی هر یک از آنها نسبت به تعویض و جایگزینی اقدام کنید.

داغ نشدن قهوه در داخل اسپرسوساز صنعتی

دستگاه اسپرسوساز صنعتی از سیستم‌های تحت فشار گرمایشی تبعیت می‌کند که از المنت‌های گرمایشی زیادی ساخته شده است. وجود خرابی در هر یک از این المنت‌ها و اتصالات داخلی باعث می‌شود عملکرد خود را به درستی ایفا نکنند و در صورتی که داغ نشوند، انتقال گرما به قهوه نیز صورت نخواهد گرفت. در این صورت، قهوه و مایعات موجود در دستگاه دمای خود را حفظ نمی‌کنند و گرم نمی‌مانند.

گفتنی است خرابی کلیدهای اسپرسوساز صنعتی به دنبال فرسایش و سایش آنها و همچنین جوشیدن بیش از حد قهوه که بر اثر خرابی ترموستات و تنظیم نبودن آن اتفاق می‌افتد، از دیگر خرابی‌های رایج اسپرسوساز به شمار می‌آیند که عملکرد کلی دستگاه را با مشکل مواجه می‌کنند.

تعمیر نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز

در دستگاه اسپرسوساز صنعتی، تولید بخار و کف بر عهده نازل بخار یا استیم واند دستگاه می‌باشد. در صورت خرابی نازل، بخاری از آن خارج نخواهد شد و نیاز است نازل تعویض گردد. عواملی چون کثیفی و رسوب گرفتگی دریچه یا لوله نازل با دانه‌های قهوه و مایعات و همچنین خرابی دستگیره مربوط به خروج بخار از نازل باعث بروز این مشکل می‌شوند که نیاز به تعمیر نازل بخار دستگاه اسپرسوساز صنعتی می‌باشد.

توصیه می‌گردد به منظور جلوگیری از انسداد نازل و خرابی و مشکلی که به دنبال گرفتگی آن رخ می‌دهد، از آب تصفیه در دستگاه استفاده نمایید و هر چند وقت یکبار نسبت به رفع گرفتگی آنها اقدام نمایید.

تعمیر نازل بخار دستگاه اسپرسو ساز

تعمیر پمپ دستگاه اسپرسو

پمپ دستگاه اسپرسوساز صنعتی یکی از مهم‌ترین قطعات داخلی دستگاه به شمار می‌رود که عملکرد کلیدی و مهمی را در پروسه تولید قهوه ایفا می‌کند. به طور معمول در صورت سالم بودن پمپ، آب به خوبی در آن جریان می‌یابد و باعث تولید قهوه می‌گردد.

در صورتی که عملکرد پمپ با اختلال مواجه شود و آب به مقدار مناسب به آن نرسد، صدای بلندی توسط پمپ تولید می‌شود که نشان از پر نبودن مخزن آب دستگاه می‌باشد. همچنین، علائمی از قبیل نشت آب و قهوه از اسپرسوساز صنعتی نیز نشان دهنده خرابی پمپ می‌باشند. توصیه می‌شود به منظور جلوگیری از خرابی و تعمیر پمپ دستگاه اسپرسو صنعتی، قبل از هر بار استفاده از اسپرسوساز صنعتی از پر بودن مخزن آب اطمینان حاصل کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در