امروزه، انواع مختلفی از اجاق گازهای صنعتی از جمله اجاق گاز صنعتی فر دار در مکان‌هایی چون رستوران‌ها، هتل، کافی شاپ، قنادی و… به منظور پخت و پز حجم زیادی از غذا در زمان کوتاه و با هزینه‌ای به صرفه کاربرد دارد. از آنجایی که دستگاه اجاق گاز صنعتی از فناوری جدیدی برخوردار است و حجم زیادی از فضا را اشغال می‌کند، ممکن است در طول زمان کارکرد خود با مشکلات متنوعی روبه‌رو شود که نیازمند تعمیر اجاق گاز صنعتی در نمایندگی می‌باشد.

ما در این صفحه از خدمات استاده قصد داریم درباره خدمات تعمیر اجاق گاز صنعتی رستوران، تعمیر اجاق گاز صنعتی هتل و معرفی بهترین تعمیرکار اجاق گاز صنعتی صحبت نماییم. با ما در این صفحه از استاده همراه باشید تا از خدمات تعمیر لوازم برقی صنعتی بهره‌مند شوید.

تعمیر اجاق گاز صنعتی در محل

دستگاه اجاق گاز صنعتی به منظور پاسخ‌دهی به حجم زیادی از سفارشات در اماکنی با تعداد مشتریان بالا از جمله رستوران، کافی شاپ، هتل و… تعبیه می‌شود. حجم بالای دستگاه مانع از حمل و نقل و انتقال آن به مراکز عیب یابی و تعمیرگاه اجاق گاز صنعتی می‌شود. توصیه می‌شود در صورت خرابی اجاق گاز صنعتی خود با کارشناسان مجرب ما در مجموعه استاده تماس بگیرید و ضمن ثبت درخواست، از خدمات تعمیر اجاق گاز صنعتی در محل بهره‌مند شوید.

کارشناسان و متخصصین ما در این مجموعه ضمن بهره‌مندی از تجارب بالای خود در تعمیر اجاق گاز صنعتی رستوران و همچنین تعمیر اجاق گاز صنعتی هتل، به منظور عیب‌یابی دستگاه در محل حاضر می‌شوند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل میزان هزینه، نسبت به تعمیر اصولی اجاق گاز صنعتی اقدام می‌نمایند.

عیب یابی اجاق گاز صنعتی

برخی از رایج‌ترین مشکلات و خرابی‌هایی که امکان دارد برای اجاق گاز صنعتی رخ دهد، عبارتست از:

عدم پخت یکنواخت اجاق گاز

اگر نصب اجاق گاز به درستی انجام نشود و تهویه آن از عملکرد مناسبی برخوردار نباشد، حرارت شعله به صورت یکنواخت باعث پخت غذاها نمی‌گردد. در این شرایط توصیه می‌گردد از سالم بودن اجزای فر اطمینان حاصل نمایید و قطعه بست را نیز در صورت خرابی تعویض نمایید.

عیب یابی اجاق گاز صنعتی

گرم نشدن اجاق گاز صنعتی

گفتنی است در صورت خرابی یا شکستگی المنت حرارتی اجاق گاز، حرارت در اجاق گاز پخش نشده و اجاق گاز صنعتی گرم نمی‌شود. مشکل گرم نشدن اجاق گاز صنعتی تنها با تعویض المنت و جایگزینی آن با قطعه مرغوب برطرف می‌گردد.

بسته نشدن درب اجاق گاز

خرابی واشر و فرسوده شدن یا پارگی درزگیر و بست درب اجاق گاز صنعتی باعث بروز این مشکل می‌شود. در این صورت گرما و حرارت داخلی از اجاق گاز خارج می‌گردد و غذا در داخل آن گرم نمی‌ماند. خرابی لولای درب نیز می‌تواند در بروز این مشکل موثر باشد. راه حل ما در این شرایط، تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض قطعات معیوب دستگاه خواهد بود.

جرقه زدن مشعل

دما و حرارت زیاد دستگاه باعث آسیب به مشعل اجاق گاز و جرقه زدن آن در هنگام روشن بودن شعله‌ها می‌شود. همچنین خرابی و سست بودن اتصالات سیم‌های داخلی از جمله سیم‌های کویل نیز باعث بروز جرقه می‌شوند.

عدم روشن شدن شعله اجاق گاز

در صورتی که اتصالات برق دستگاه با مشکل مواجه باشد، برق ورودی به سیم‌های اتصال فندک دچار نوسان می‌شود و فندک کار نمی‌کند. در این صورت، شعله اجاق گاز صنعتی روشن نمی‌شود. همچنین، گرفتگی سوراخ‌های مشعل نیز باعث انسداد شعله و روشن نشدن آن می‌شود. توصیه می‌گردد به واسطه استفاده از ابزاری نوک تیز، جریان هوای متراکم و شوینده‌های مناسب نسبت به رسوب زدایی سوراخ مشعل اقدام نمایید.

روشن نماندن اجاق گاز

خرابی ترموکوپل باعث قطعی جریان گاز و پخش نشدن گاز در شعله و همچنین روشن نماندن و عدم پایداری آن می‌شود. در این صورت شعله علی رغم روشن شدن، در طول زمان پخت‌وپز روشن نمی‌ماند و عملکرد اجاق گاز صنعتی را با مشکل مواجه می‌کند. لازم است ترموکوپل با قطعه استاندارد و اورجینال تعویض شود؛ چرا که قابل تعمیر نمی‌باشد.

تعمیر گاز قنادی

گاز قنادی یکی از پرکاربردترین لوازم برقی صنعتی می‌باشد که در انواع قنادی‌ها و شیرینی پزی‌های بزرگ کاربرد دارد. گاز قنادی ساختار متفاوتی نسبت به سایر انواع اجاق گازهای صنعتی دارد. به طوری که متشکل از کوره‌های داغی می‌باشد که به منظور خدمات شیرینی‌پزی و پخت انواع کیک در انواع قنادی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروسه پخت شیرینی به واسطه فر در گاز قنادی انجام می‌شود و از آنجایی که ساختار کوره‌های آن پیچیدگی زیادی دارد، توصیه می‌شود در صورت خرابی هر یک از آنها، خدمات تعمیر را به متخصصین این زمینه بسپارید تا عملکرد کل دستگاه با مشکل مواجه نشود.

تعمیر گاز قنادی

تعمیرات گریل برقی

گریل برقی از دیگر تجهیزاتی است که در آشپزخانه‌های صنعتی به منظور کبابی کردن غذاهایی چون مرغ، ماهی، کباب، گوشت و استیک بدون استفاده از روغن مورد استفاده قرار می‌گیرد. گریل برقی متشکل از از سیم پیچ‌های زیادی می‌باشد که با گرم شدن هر یک از آنها به واسطه جریان برق، حرارت به غذا منتقل می‌شود و و پخت آنها به صورت کبابی صورت می‌گیرد. نوسانات برق و خرابی یا قطعی سیم پیچ‌ها و اتصالات آن، عملکرد گریل را با مشکل مواجه می‌کند؛ در نتیجه، لازم است سیم پیچ‌ها تعویض شوند.

گفتنی است خرابی‌های رایج گریل برقی از جمله خرابی ترموستات، سوختن المنت‌های حرارتی، خرابی سیم‌های رابط و نوسانات برق ورودی به قطعه گریل باعث روشن نشدن آن می‌شود. همچنین، ممکن است با سوختگی المنت‌ها، گریل روشن شود اما صفحه آن که از جنس چدن است گرم نشود. در این صورت نیاز بع تعمیر تخصصی گریل برقی در نمایندگی مربوطه می‌باشد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در