تعمیر یخچال صنعتی [ویترینی، فروشگاهی، مغازه]

تعمیر یخچال صنعتی

یخچال‌های صنعتی ساختاری متفاوت با یخچال‌های خانگی دارند از این رو تعمیر یخچال صنعتی فروشگاهی یا ویترینی و مغازه نیز مانند یخچال خانگی نیست. از طرفی یخچال‌های صنعتی معمولا گران‌قیمت بوده و همین موضوع باعث می‌شود که اهمیت تعمیر یخچال صنعتی بیش از پیش باشد. اگر یخچال‌های صنعتی، فروشگاهی یا ویترینی شما نیازمند تعمیر است، در این مطلب از استاده به معرفی خدمات تعمیرات یخچال صنعتی خواهیم پرداخت..

تعمیر یخچال صنعتی

یخچال‌های صنعتی انواع و مدل‌های گوناگونی مانند ایستاده، صندوقی، ویترینی، فروشگاهی داشته و با تعداد درب‌های متنوع با توجه به نوع کاربری و نیاز مشتری تولید شده‌اند.

ظرفیت یخچال‌های صنعتی از یخچال معمولی بیشتر بوده و خرابی آن بسیار دردسرساز است بنابراین بهتر است به صورت دوره‌ای سرویس یخچال صنعتی توسط تعمیرکار مجرب انجام شود. با سرویس مرتب یخچال صنعتی از خرابی ناگهانی یخچال، افزایش هزینه‌های ناشی از تعمیر و از بین رفتن مواد غذایی یا خوراکی درون یخچال جلوگیری می‌شود.

محل نصب یخچال صنعتی از اهمیت زیادی در کارکرد صحیح یخچال و افزایش طول عمر آن برخوردار است. محل قرارگیری یخچال صنعتی باید به گونه‌ای باشد که تهویه هوا در قسمت‌های پشتی یخچال و موتور آن به خوبی انجام گردد. در این صورت احتمال خرابی موتور یخچال صنعتی به میزان زیادی کاهش می‌یابد.

سوختن موتور یخچال از مواردی است که در تعمیر یخچال صعنتی بسیار مشاهده می‌شود. مواردی که سبب خرابی موتور یخچال صنعتی می‌شوند، بسیار گوناگون هستند که از میان آن‌ها می‌توان به بالا رفتن دمای موتور، کم شدن روغن کمپرسور، نوسانات شبکه برق و اتصال کوتاه میان سیم‌پیچ‌های موتور اشاره نمود. عیب‌یابی و تعمیر یخچال صنعتی مخصوصا در قسمت موتور یخچال بسیار تخصصی بوده و باید حتما توسط تعمیر یخچال صنعتی صورت گیرد.

تعمیر یخچال ویترینی

این نوع از یخچال‌های صنعتی که معمولا به صورت ایستاده و چند درب هستند، درب شیشه‌ای برای نمایش مواد خوراکی درون یخچال دارند. یکی از مشکلات رایج یخچال‌های ویترینی نشتی گاز و کم شدن گاز مخصوص یخچال است.

نشتی گاز یخچال تبعات گوناگونی داشته که یکی از آن‌ها یخ زدن رادیاتور است. در این صورت می‌توانید با برقراری تماس با تعمیرکار یخچال صنعتی ماهر و باتجربه مشکل خود را مطرح کنید، پس از ثبت درخواست تعمیرکار یخچال صنعتی در محل حاضر شده و به شارژ مجدد گاز یخچال ویترینی شما اقدام می‌نماید.

تعمیر یخچال ویترینی

تعمیر یخچال فروشگاهی

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، مدل جدیدی از یخچال‌های صنعتی که بیشتر در فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای دیده می‌شوند، یخچال‌های بدون درب فروشگاهی هستند. ساز و کار این نوع از یخچال‌ها با سایر یخچال‌ها بسیار متفاوت بوده و در صورت خراب شدن آن، تعمیر آن را تنها باید به تعمیرکار یخچال صنعتی که مسلط به تعمیر انواع مختلف یخچال‌ است، سپرد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال فروشگاهی رخ دهد، روشن نشدن لامپ یخچال است. دلیل این مشکل ممکن است ناشی از اشکال در سیستم برق‌رسانی یخچال یا سوختگی لامپ باشد که هزینه تعمیر یخچال صنعتی فروشگاهی با توجه به منشأ خرابی آن متفاوت می‌گردد.

تعمیر یخچال مغازه

برای نگهداری مواد غذایی و خوراکی‌ها در دمای مناسب در محل‌های خاصی مانند آشپزخانه‌های رستوران‌ها و تهیه غذاها، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، قصابی‌ها و… دیگر نمی‌توان از یخچال‌های معمولی موجود در منازل استفاده کرد، به همین منظور یخچال‌های صنعتی در اندازه‌های گوناگون و مدل‌های مختلف ساخته شده‌اند. برای مثال برخی از یخچال‌های صنعتی به صورت ویترینی بوده و بیشتر در مغازه‌ها به چشم می‌خورند یا در فروشگاه‌های بزرگ نوعی یخچال صنعتی بدون درب به کار برده می‌شود.

از مشکلات رایجی که برای یخچال صنعتی مغازه به وجود می‌آید، خرابی ترموستات آن است. خرابی ترموستات باعث می‌شود که سایر قطعات مانند کمپرسور نیز نتوانند به درستی کار کنند از این رو یخچال صنعتی از کار می‌افتد. اگر ترموستات یخچال مغازه خراب شود، دیگر نمی‌تواند دمای داخلی یخچال صنعتی را روی میزان مطلوب آن حفظ کند. همین موضوع سبب می‌شود که دمای داخل یخچال مغازه افزایش یافته و مواد غذایی و خوراکی فاسد شده و یخچال صنعتی دچار نشتی آب از زیر آن شود.

هم‌چنین برعکس این مورد نیز می‌تواند رخ دهد یعنی به دلیل درست کار نکردن ترموستات، دمای یخچال مغازه در دمایی بسیار کم‌تر از میزان مطلوب بماند و مواد غذایی درون آن یخ بزند و یخچال صنعتی دچار برفک شود.

تعمیر فریزر صنعتی

تعمیر فریزر صنعتی

در تعمیر فریزر صنعتی خدمات بسیار متنوعی ارائه می‌شود، تعمیرکار یخچال صنعتی می‌تواند مشکلات رخ داده برای فریزهای صنعتی مانند اتومات نکردن و یک‌سره کار کردن، سروصدای غیرعادی، پارگی یا اتصالی کردن سیم‌کشی، برق‌دار شدن بدنه، آب دادن از زیر فریزر صنعتی، نشت گاز، داغ شدن بیش از حد بدنه فریزر صنعتی، خراب شدن سیستم یخ‌زدایی، خرابی کمپرسور، موتور، ترموستات، گرفتگی فیلترها، خراب شدن لاستیک درب یخچال صنعتی و فریزر صنعتی، شکستگی بدنه یخچال صنعتی و فریزر و… را در کم‌ترین زمان ممکن و با حاضر شدن در محل برطرف نماید. تعمیرکار یخچال صنعتی باتجربه و کاربلد تا حد امکان به تعمیر قطعات مختلف پرداخته و در صورتی که به هیچ وجه امکان تعمیر وجود نداشته باشد، به تعویض قطعات اقدام می‌نماید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *