با نزدیک شدن به روزهای گرم سال، نصب و راه اندازی کولر آبی رونق زیادی در خدمات سرمایشی خواهد داشت. امروزه نصب کولر آبی روی دیوار و یا بر پشت بام منازل قابل اجرا می‌باشد و به عنوان یکی از موثرترین و بهترین راه حل‌ها جهت کاهش دمای محیط کاربرد دارد.

ما در این صفحه از استاده قصد داریم به معرفی نصاب کولر آبی جهت نصب و راه اندازی کولر آبی آبسال، جنرال، آزمایش و همچنین عوامل موثر بر تعیین قیمت آن بپردازیم. از شما عزیزان دعوت می‌نماییم تا در انتهای مطلب همراه ما باشید.

هزینه و اجرت نصب کولر

خدمتقیمت به تومان
هزینه نصب کولر آبی جنرالاز 500.000 تا 800.000
هزینه نصب کولر آبی آبسال از 500.000 تا 800.000
هزینه نصب کولر آبی آزمایش از 500.000 تا 800.000

در این بخش قصد داریم عواملی که در تعیین هزینه و اجرت نصب کولر آبی تاثیرگذار هستند را به همراهی شما عزیزان بررسی نماییم. مهم‌ترین این موارد عبارت هستند از:

 • اندازه و وزن کولر آبی: به عنوان مثال هزینه نصب کولر آبی بزرگ‌تر به دلیل دشوار بودن حمل و نقل دستگاه، بیشتر درنظر گرفته می‌شود.
 • محل نصب کولر آبی: در برخی منطقه‌های قدیمی که به دنبال تنگ بودن راه پله‌ها، بردن کولر آبی از طریق پله‌های ساختمان امکان‌پذیر نیست؛ از قرقره‌های بالابر استفاده می‌شود که به نوعی هزینه‌های مصرفی برای نصب کولر آبی را افزایش خواهد داد.
 • نحوه سیم کشی برق ساختمان و کولر آبی: درصورتی که سیم‌کشی اصولی و مناسبی جهت رساندن برق به کولر آبی وجود نداشته باشد، هزینه‌ی نصب کولر آبی افزایش می‌باید.
 • کار بلد بودن و مهارت‌های نصاب کولر آبی
 • نصب کلید کولر توکار

شایان ذکر است هزینه‌ی نصب و راه اندازی کولر آبی در برندهای گوناگون، تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند. به عنوان مثال هزینه‌‌های پرداختی جهت نصب کولر آبی آبسال با هزینه نصب کولر جنرال تقریبا یکسان است.

همچنین توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت نصب کولر آبی خود حتما از نصاب کولر آبی متخصص و باتجربه کمک بگیرید؛ چراکه، درصورتی که فرد تعمیرکار دانش و مهارت لازم را نداشته باشد امکان دارد آسیبی جدی به موتور و یا سایر قطعات دستگاه وارد کند که این رخداد متاسفانه باعث افزایش چند برابری هزینه‌‌ی نصب کولر آبی خواهد شد.

نصب و راه اندازی کولر آبی

به طور خلاصه مراحل نصب کولر آبی را می‌توان به صورت زیر تقسیم‌بندی کرد:

 • مرحله‌ی اول: تراز نمودن کولر آبی و اجرای سیستم آب دستگاه

این مرحله برای حمل کولر آبی و تراز نمودن آن در جایگاه مناسب، تامین آب کولر، اتصال دستگاه به کانال و درنهایت نصب اتصالات و قطعات باقی مانده می‌باشد.

 • مرحله‌ی دوم: نصب نمودن اتصالات برق کولر آبی

این مرحله شامل نصب برق و سیم کشی برق از پشت کنتر تا محل نصب کولر آبی، اتصال ارتباط صحیح میان رشته‌های سیم و کلیدهای مرتبط جهت راه اندازی دستگاه و… می‌باشد. اصول و نحوه سیم کشی کولر آبی و نصب برق داخلی و موتور را در این صفحه از استاده بخوانید.

پیشنهاد ما به شما همراهان عزیز استاده این است که 3 الی 4 هفته پیش از شروع روزهای گرم شهر خود نسبت به نصب و راه اندازی کولر آبی اقدام فرمایید. شایان ذکر است با این کار به میزان قابل توجهی در کاهش هزینه‌های مصرفی صرفه‌جویی خواهد شد.

نصاب کولر آبی

نصاب کولر آبی

نصب و راه اندازی کولر آبی امری کاملا تخصصی به شمار می‌رود که می‌بایست جهت پیشگیری از بروز مشکلات و خطرات احتمالی توسط فردی کاربلد، با دانش، مهارت و تجربه‌ی بالا انجام پذیرد. بخشی از مهم‌ترین وظایف نصاب کولر آبی به شرح زیر می‌باشد:

 • جابه‌جایی کولر آبی و قرار دادن دستگاه در جایگاه مناسب
 • سیم کشی برق کولر آبی
 • تسلط بر نقشه سیم کشی کولر آبی
 • توانایی نصب پمپ کولر آبی
 • توانایی نصب موتور کولر آبی (نقشه سیم کشی موتور کولر آبی را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.)
 • توانایی نصب و جاگذاری کلید کولر آبی
 • توانایی نصب کلید توکار کولر آبی
 • نصب و راه اندازی کولر آبی

ما در این صفحه از استاده قصد داریم بهترین نصاب‌های کولر آبی که آشنایی کامل با برندهای مختلف مانند: آبسال، جنرال، آزمایش و… را معرفی نماییم که شما همراهان عزیز می‌توانید از دانش و مهارت متخصصین ما در این زمینه کمک بگیرید.

نصب کولر آبی جنرال

نصب و راه اندازی کولر آبی جنرال باتوجه به حساسیت و اهمیت بالایی که دارد، بهتر است توسط متخصصین کاربلد و با تجربه انجام شود تا علاوه بر پیشگیری از بروز خطرات و مشکلات احتمالی، به دنبال آن به مقدار قابل توجهی در هزینه‌های پرداختی صرفه جویی گردد.

نصب کولر آبی آبسال

توصیه می‌شود درصورتی که در امور فنی دانش و مهارت کافی ندارید، راه اندازی و نصب کولر آبی آبسال را به تعمیرکاران متخصص و حرفه‌ای بسپارید. متخصصین ما در مجموعه‌ی استاده آماده‌ی پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات شما عزیزان می‌باشند.

نصب کولر آبی آبسال

همانطور که می‌دانید، ایجاد یک سایبان مناسب برای کولر، عملکرد کولر را چندین برابر بهتر خواهد کرد. برای آموزش ساخت سایبان کولر گازی و کولر آبی روی لینک قرار داده شده کلیک کنید.

نصب کولر آبی آزمایش

باتوجه به دشواری‌ها و حساسیتی که در نصب کولر آبی آزمایش وجود دارد، توصیه می‌شود نصب و راه اندازی کولر آبی آزمایش را با خیالی آسوده به متخصصین ماهر و کاربلد بسپارید تا از بروز مشکلات و خطرات احتمالی جلوگیری نموده و درنتیجه هزینه‌های پرداختی را به شکل چشمگیری کاهش دهید.

طبقه بندی شده در