نصب و تعمیر کرکره برقی همراه قیمت و تنظیم و عیب یابی آن

کرکره برقی

تعمیر کرکره برقی برخلاف کرکره‌های معمولی، کاری فنی و تخصصی است که اگر در این زمینه با مشکل مواجه شده اید بهتر است هر چه سریعتر، فکری به حال آن کنید چون با گذر زمان هزینه‌ی تعمیر آن بیشتر خواهد شد.

در ادامه به انواع خدمات و همچنین نحوه محاسبه هزینه نصب کرکره برقی اشاره خواهیم نمود تا بتوانید اطلاعات جامعی در این زمینه کسب نمایید.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که تمام قطعات کرکره برقی در یک پیوستگی با یکدیگر قرار دارند و اگر یک قطعه دچار مشکل شود، ممکن است قطعات دیگر هم دچار مشکل شوند.

خدمات تعمیر کرکره برقی

جهت اقدام برای تعمیر برد کرکره برقی و میکروسوئیچ آن کلیک کنید.

معمولاً پس از دو سال که از نصب کرکره برقی می گذرد باید آن را سرویس کنید تا خرج‌های بزرگتری گریبان شما را نگیرد. اگر کرکره برقی شما مخصوص فروشگاه است، این کار اهمیت بیشتری پیدا می کند چون کارکرد کرکره‌های فروشگاهی خیلی بیشتر بوده و زودتر فرسوده می شوند.

توصیه می کنیم برای اطمینان خاطر از امنیت، یک شیء بزرگ را به صورت تستی در راستای چشمی کرکره قرار دهید؛ اگر کرکره مشکلی نداشته باشد، در این حالت چشمی نباید حرکت کند.

در غیر این صورت حتماً مشکلی در آن وجود دارد و امنیت آن تأمین نیست. در هنگام تعمیر، خدمات متنوعی به مشتری ارائه می‌شود که می تواند شامل موارد زیر باشد :

تعمیر موتور

به یاد داشته باشید که از تعمیر کار بخواهید که هنگام شروع به کار از موتور استاندارد استفاده کند. در غیر این صورت کرکره شما به زودی دچار مشکل خواهد شد. چون با چند بار قطع برق، قدرت موتور به مرور کاهش می یابد.

تعمیر تیغه

می توان گفت که تیغه کرکره برقی ضامن اصلی ایجاد امنیت برای مکان مورد نظر شماست و به دلیل استفاده از قطعات با کیفیت که در آن به کار برده می‌شود، به طور معمول کمتر از قطعات دیگر خراب می‌شود. ولی اگر چنین اتفاقی پیش آمد، رفع مشکل آن به طور اضطراری باید انجام شود.

 دانستن این موضوع در تعمیر بسیار اهمیت دارد: تیغه‌های آلومینیومی، خاصیت انعطاف پذیری بالاتری نسبت به تیغه فولادی دارند و در هنگام تعویض کرکره، بهتر است از اینگونه تیغه‌ها استفاده کنید.

تیغه های کرکره برقی آلومینیومی در سایزهای مختلف تولید می شوند که یک نصاب ماهر می بایست بداند که هر کدام از این تیغه ها برای چه مکانی مناسب تر است.

تعمیر اندکپ

به جرأت می توان گفت که مهم ترین قطعه‌ای که باعث می‌شود شما نیاز به تعمیر پیدا کنید، اندکپ است. استفاده نرم و آرام از کرکره برقی می تواند از آسیب‌ به این قطعه بکاهد ولی اگر این قطعه دچار آسیب شد، تعمیر یا تعویض آن واجب است.

رفع مشکلات ریل، مویی و کپس

این ایرادات معمولاً به دلیل فرسودگی به وجود می آیند که در صورت درست نشدن آن ها با تغییرات سطحی، باید کار تعویض صورت گیرد.

تعمیر برد

در صورتی که به مشکل در قسمت چشمی درب، سنسور، کند و یا سریع باز و بسته شدن درب برخورد کردید باید به فکر تعمیر برد باشید.

تعویض UPS

دستگاه مولد  upsاز لحاظ امنیتی نقش مهمی را ایفا می کند چون در هنگام قطع برق، بلافاصله وارد عمل شده و همانند یک شارژر، برق لازم کرکره را تأمین می کند این قطعه در نصب درب اتوماتیک پارکینگ نیز کاربرد دارد. بدین ترتیب نگران قطع برق و باز ماندن کرکره خود نباشید.

یکی از موارد مهم در تعمیر کرکره برقی، تعمیر ups است. هر سه چهار ماه یکبار بهتر است ups کرکره را چک کنید. سعی کنید این قطعه را از جنس درجه یک نصب کنید.

تعمیر و تعویض شفت، رسیور و صفحه پیلت نیز جزئی از دیگر خدمات محسوب می گردد که می توانید بدون هیچ مشکلی برای برطرف کردن خرابی آن اقدام نمایید.

نصب کرکره برقی

به طور کلی هر کرکره برقی از قطعات خوب و محکمی ساخته شده است که در صورتی که نصب آن به درستی انجام شده باشد و فشار بی موردی به قطعات آن وارد نشود، کرکره برای مدت زیادی به خوبی کار خواهد کرد.

در نصب کرکره برقی، ابتدا باید به نصب قوطی‌های آن پرداخت. بسیار بهتر است این مرحله که پایه کار است، توسط متخصص آن به خوبی انجام شود. یک نصاب خوب باید قوطی‌ها را نسبت به چارچوب به خوبی تراز کند و سپس آن‌ها را محکم به چارچوب ببندد.

هزینه تعمیر و نصب کرکره برقی

دقت کنید که قیمت‌های تعمیر و نصب کرکره برقی در اتحادیه مربوط به آن مشخص شده است و نباید بیش از قیمت اتحادیه، مبلغی را به تعمیرکار پرداخت کنید.

قیمت نصب کرکره برقی و تعمیر آن، با توجه به:

  • ارتفاع و عرض چارچوب درب
  • نوع تیغه
  • نوع موتور
  • نوع UPS
  • نوع نعمیرات مورد نیاز
  • و …

متغیر است. حتماً از تعمیرکار فاکتور دریافت کنید تا در صورت اخذ قیمت بالا، بتوانید موضوع را به اتحادیه گزارش کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.