کاغذ دیواری ایرانی بهتر است یا خارجی؟ همراه لیست و قیمت هر رول

خدمات نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری استاده: با استاده تماس بگیرید تا کارشناسان استاده با راهنمایی کامل در زمینه نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری در کنار شما باشند. استاده با کنترل و نظارت مستقیم، ضمانت کیفیت خدمات را به شما ارائه خواهد داد. بیشتر بخوانید…

مزایای خدمات نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری استاده

 • پرداخت مبلغ پس از تحویل و رضایت کامل شما
 • 1 ماه ضمانت کیفیت پس از انجام رنگ‌آمیزی
 • بازدید رایگان در محل ( نقاشی ساختمان )
 • تضمین تحویل به موقع
 • استفاده از رنگ با بالاترین کیفیت
تماس با استاده 02166176405
کاغذ دیواری ایرانی

استفاده از کاغذ دیواری ایرانی یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توان هم تحول زیبایی در دکوارسیون خانه ایجاد کرد و هم از تولید ملی حمایت کرد.

از چند سال اخیر، کشور ایران در زمینه تولید و پخش کاغذ دیواری در طرح ها و جنس های مختلف و با کیفیت های بالا پیشرفت زیادی داشته است که در این صفحه از استاده می خواهیم به مزایا، کیفیت و قیمت های کاغذ دیواری ایرانی بپردازیم تا با این تولید داخلی بیشتر آشنا شوید.

ویژگی های کاغذ دیواری ایرانی

 • امروزه، کاغذ دیواری ایرانی در طرح ها و رنگ های بسیاری تولید می شوند و تنوع زیادی دارند. در نتیجه، برای پیاده سازی سلیقه تان در دکور خاص خانه می توانید مطمئن باشید که طرح مورد نظر خود را با رنگی که مد نظر شماست، در بین کاغذ دیواری های ایرانی، پیدا خواهید کرد. علاوه براین، می توانید برای هر قسمت خاص از خانه تان کاغذ متناسب با آن قسمت انتخاب کنید. مثلا؛ معمولا از کاغذ دیواری کلاسیک و مدرن برای سالن و پذیرایی، از طرح های اسپرت و خاص برای اتاق خواب و از طرح های کارتونی برای اتاق کودک استفاده کنید تا جلوه خاصی را در خانه تان نمایان کنید. همانطور که گفته شد، همه این طرح ها را می توان در بین کاغذ دیواری های ایرانی یافت.
 • هنگام نصب کاغذ دیواری ایرانی به راحتی این کار صورت می گیرد و از کمتر دچار پارگی خواهد شد. .
 • اکثر کاغذ های ایرانی به نحوی طراحی و تولید می شوند که مشکلات ظاهری با آن ها پوشانده می شود. مثلا، در صورتی که ارتفاع سقف خانه زیاد باشد و یا دیوار بیش از حد کوتاه یا کوچک باشد، می توان با استفاده از طرح های مناسب و مخصوص عیب ها را رفع کند.
 • گونه ای از کاغذ دیواری در بازار وجود دارند که صدا را کنترل می کنند یا به عبارتی، عایق صوتی هستند. در صورتی که خانه شما در محل شلوغی واقع شده است و صداهای بیش از حد شما را اذیت می کند، می توانید از کاغذ دیواری های ایرانی استفاده کنید که به این منظور تولید و طراحی شده اند تا هم به خانه تان زیبایی ببخشید و هم باعث کاهش آلودگی های صوتی شوید.
 • اکثر کاغذ دیواری هایی که امروزه در کشور تولید می شوند، قابلیت شست و شو دارند. علاوه بر این، گرما و رطوبت بر روی آنها تاثیر نمی گذارد و تا مدت بسیار زیادی می توانید از کاغذ دیواری های ایرانی استفاده کنید.
 • همچنین، اکثر کاغذ دیواری های ایرانی، ذرات کوچک و آلودگی های موجود در هوا را جذب نمی کنند و کرد و غبار روی آنها نمی نشیند، زیرا از خواص آنتی استاتیکی برخوردار می باشند.این نوع کاغذ ها کمتر نیاز به شست و شو دارد زیرا دیرتر کثیف می شوند همچنین هنگام کندن کاغذ دیواری می توانید به راحتی اقدام کنید.
 • وینیل ماده ای است که برای طبیعت مضر است. اکثر کاغذ دیواری های ایرانی، آنهایی که بدون بافت هستند، بدون استفاده از وینیل ساخته شده اند. گرچه استفاده از وینیل در تولید کاغذ دیواری ها آنها را مقاوم و بادوام می کند ولی در عین حال برای طبیعت بسیار مضر است

لیست و قیمت هر رول کاغذ دیواری ایرانی

هر رول کاغذ دیواری ایرانی انواع متفاوتی دارند و برحسب موارد مختلف قیمت گذاری می شوند که می توان به عرض، جنس، کیفیت، قابل شستشو بودن و … اشاره کرد. شما می توانید بسته به دکوراسیون داخلی منزل خود و با در نظر گرفتن بودجه مورد نظر کاغذ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در ادامه لیست قیمت کاغذ دیواری ایرانی خواهیم داشته که در تمام موارد بسته به نوع جنس، کیفیت و عرض کاغذ قیمت ها متفاوت می باشند

عرض 50 سانتی متر حدود قیمت بین 18 تا 25 هزار تومان

عرض 106 سانتی متر حدود قیمت بین 52 تا 75 هزار تومان

عرض 70 سانتی متر حدود قیمت بین 21 تا 30 هزار تومان

قیمت هر رول کاغذ دیواری ایرانی برای سقف بین 25 تا 30 هزار تومان

چند نکته مهم:

قیمت کاغذ دیواری در بازار بسیار متفاوت می باشد و علتش آن است که جنس کاغذ دیواری ها با یکدیگر متفاوت بوده و هیچ کاغذ دیواری را نمی توان با دیگری مقایسه کرد. مثلا کاغذ دیواری هایی که در آنها از زیر لایه ای برای افزایش مقاومت استفاده شده است تا هنگام شستشوی آن راحت تر باشیم، گران تر هستند.

 کاغذ دیواری هایی که بافته شده نیستند نیز، مزیت های بیشتری نسبت به سایر کاغذ دیواری ها دارند و در نتیجه گران تر هستند. بعضی از کاغذ دیواری های پوشش وینیل اکرولیک داشته و مقاومت بیشتری نسبت به رطوبت و گرما دارند که این مزیت آنها را گران تر کرده است. کاغذ دیواری هایی که با الیاف طبیعی ساخته شده اند یا عایق صوتی دارند نیز، نمونه های دیگر کاغذ دیواری های گران هستند.

در خود کشور ایران، امروزه کاغذ دیواری هایی تولید می شوند که تا سقف هر رول 100 هزار تومان هم به فروش می رسند. در نتیجه، در انتخاب کاغذ دیواری های مناسب خانه خود بسیار دقت کنید تا بعدا نیاز به پرداخت هزینه اضافی برای تعویض آن نداشته باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.