جدیدترین مدل کاشی آشپزخانه در سال 2023

مدل کاشی آشپزخانه

به جرأت آشپزخانه را می‌توان مهم‌ترین قسمت هر خانه دانست که همه افراد در آن تردد داشته و از آن استفاده می‌کنند. از طرفی دیگر با تغییر نوع آشپزخانه به آشپزخانه‌های اپن و آشپزخانه‌های مشرف به اتاق پذیرایی، اهمیت دکوراسیون صحیح و مدل کاشی آشپرخانه روز به روز مهم‌تر می‌شود. المان‌های زیادی در چیدمان آشپزخانه تأثیرگذار هستند مانند رنگ و طرح کابینت‌ها، وسایل بزرگ موجود در آشپزخانه مانند یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی، کف‌پوش آشپزخانه و…

یکی از مواردی که این روزها بیشتر از قبل در دکوراسیون آشپزخانه مورد توجه قرار می‌گیرد، کاشی به کار رفته روی دیوار آشپزخانه به خصوص قسمت میانی کابینت‌ها و پشت اجاق گاز و سینک ظرفشویی است. تأثیر کاشی آشپزخانه بر حال و هوای حاکم بر آن به حدی زیاد است که تنها با تغییر مدل کاشی آشپزخانه می‌توان تفاوت و تغییر چشم‌گیری ایجاد نمود. در این مطلب از “خدمات آنلاین استاده” قصد داریم که درباره جدیدترین مدل کاشی آشپزخانه در سال 2022 و ویژگی‌های آنها با شما صحبت کنیم.

انواع گوناگون مدل کاشی آشپزخانه

در سال‌های اخیر، طرح‌های گوناگون کاشی آشپزخانه به قدری مورد تقاضا قرار گرفته‌اند که هر روز مدل‌های جدیدتری در ابعاد و اشکال هندسی مختلف و رنگ‌ها و طرح‌های متنوع راهی بازار می‌شوند. همچنین کاشی‌های آشپزخانه در جنس‌های مختلفی مانند سنگ، سرامیک، چینی، استیل و… نیز تولید شده‌اند که انتخاب جنس، مدل، اندازه و رنگ کاشی آشپزخانه بهتر است با توجه به فضای کلی آشپزخانه انجام شود.

18 مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک 2022 را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

امروزه انواع طرح کاشی برای آشپزخانه بسیار متنوع شده به صورتی که اگر تمایل به انتخاب یک مدل و تغییر کاشی‌های آشپزخانه خود را دارید، ممکن است مدت‌ها دچار سردرگمی شوید. در این قسمت برخی از مدل‌ کاشی آشپزخانه که نسبت به بقیه مدل‌ها پرطرفدارتر هستند را به شما معرفی خواهیم کرد:

کاشی آشپزخانه آجری شکل

این مدل کاشی آشپزخانه به دلیل ظاهر ساده، مستطیلی بودن و ابعاد آن به این نام شناخته می‌شود. از سال‌های قبل این طرح بسیار مورد توجه بوده و امروزه نیز طرفداران خود را دارد. کاشی‌های آجری شکل آشپزخانه در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند که می‌توان رنگ‌ آنها را متناسب با رنگ کابینت‌ها انتخاب نمود. هم‌چنین می‌توان رنگ این کاشی آشپزخانه را هم‌رنگ آجر یعنی قرمز-قهوه‌ای انتخاب کرد تا به ظاهری طبیعی‌تر، محیطی گرم‌تر و دنج‌تر دست یافت. از دیگر ویژگی‌های مدل کاشی آجری آشپزخانه می‌توان به زیبایی در عین سادگی و تمیزکاری راحت آن اشاره نمود.

طرح کاشی کاری مدرن آشپزخانه را در این صفحه از استاده مگ مشاهده کنید.

کاشی آشپزخانه مربعی شکل

یکی دیگر از مدل‌های کاشی آشپزخانه، کاشی مربعی شکل است که این روزها محبوبیت زیادی را به دست آورده است. این مدل کاشی آشپزخانه که با فراگیری سبک مدرن دکوراسیون منزل قدم به آشپزخانه‌ها گذاشته است، معمولا در ابعاد خیلی کوچک یا کوچک تولید می‌‌شود. انتخاب ابعاد کاشی مربعی آشپزخانه می‌تواند با توجه به فضای حاکم بر آشپزخانه انجام گیرد.

اگر آشپزخانه شما شلوغ و پر از المان‌ها گوناگون است بهتر است سراغ کاشی‌های مربعی ساده و نسبتا بزرگتر بروید. اما اگر آشپزخانه شما ساده و خلوت است می‌توان با به کارگیری کاشی‌های مربعی شکل خیلی کوچک جذابیت و ظرافت را به محیط آشپزخانه هدیه نمود.

کاشی آشپزخانه افقی

این مدل کاشی آشپزخانه همان‌طور که از نامش مشخص است، کاشی‌های مستطیل شکل باریک و بلندی هستند که به صورت افقی نصب می‌شوند. کاشی‌های افقی آشپزخانه را می‌توان به صورت ردیف خطی یا به صورت نامنظم نصب نمود و از این طریق سبب تنوع و خلاقیت در دکوراسیون آشپزخانه شد. به طور کلی می‌توان گفت این طرح برای آشپزخانه‌هایی با سقف کوتاه مناسب‌تر است که با ایجاد خطای دید سبب بزرگ‌تر دیده شدن محیط می‌گردند.

کاشی آشپزخانه عمودی

شیوه نصب این مدل برعکس مدل قبلی بوده و مانند کاشی افقی آشپزخانه می‌توان آنها را به طور منظم یا نامنظم نصب کرد. کاشی‌های عمودی آشپزخانه نیز در ابعاد گوناگونی تولید می‌شوند که انتخاب اندازه آنها بستگی به سلیقه شما دارد؛ اما بهتر است با توجه به شلوغی و سادگی آشپزخانه به ترتیب از کاشی عمودی بزرگ و کوچک استفاده نمود.

این طرح برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب بوده زیرا سبب پهن‌تر دیده شدن فضا می‌شوند.

طرح برجسته

طرح‌های این مدل کاشی آشپزخانه بسیار متنوع بوده و دست شما در انتخاب آن باز است. کاشی آشپزخانه طرح برجسته با فراگیر شدن سبک مدرن و مینیمال در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، کمتر از سابق مورد توجه قرار می‌گیرد؛ اما هنوز هم با توجه به سایر وسایل آشپزخانه و کابینت‌ها می‌توانند انتخاب خوبی به عنوان مدل کاشی آشپزخانه بوده و مرکز توجه در دکوراسیون یک آشپزخانه قرار گیرند.

کاشی آشپزخانه طرح‌دار

طرح این مدل کاشی آشپزخانه که از بقیه مدل‌ها جدیدتر است، می‌تواند تعیین‌کننده سبک و سلیقه شما باشد. کاشی‌های طرح‌دار آشپزخانه در طرح‌های سنتی، مینیمال و مدرن ساخته شده‌اند و تنوع قابل توجهی از نظر رنگ و طرح دارند. برخی از کاشی‌های آشپزخانه طرح‌دار با کاشی‌های ساده تلفیق شده و یا با نصب صحیح در کنار کاشی‌های دیگر، طرح بزرگ‌تری را به ارمغان می‌آورند.

طرح کندو

این مدل کاشی آشپزخانه از کنار هم قرار گرفتن کاشی‌های کوچک شش ضلعی در کنار هم به شکل کندو به وجود می‌آید. کاشی‌های شش ضلعی معمولا در ابعاد بسیار کوچک و در رنگ‌های متنوع و براق تولید شده‌اند. کاشی آشپزخانه طرح کندو علاوه بر ظرافت و زیبایی، جلوه‌ای لوکس به آشپزخانه شما می‌بخشد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *